O czym chcesz poczytać na blogach?

Rmua

blog myślącego inaczej

Nic o poprzednim tygodniu, mimo że trochę się działo.Przede wszystkim od dłuższego czasu mam zatkane lewe ucho i niezbyt dobrze słyszę. Postanowiłem pójść z tym do lekarze, acz okazało się, że to nie takie proste. Po pierwsze musiałem zmienić lekarza rodzinnego, bo ja zamiejscowy. Następnie czekałem do niego w kolejce po skierowanie.Gdy je w końcu otrzymałem, mogłem ustawić się w kolejkę do właściwego lekarza – laryngologa. Po drodze musiałem jeszcze donieść RMUA, mimo że jedno RMUA dałem, gdy zmieniałem lekarza rodzinnego. Zapewne pacjent NZOZ powinien nosić ze sobą całą teczkę kserokopii RMUA.Dobija mnie fakt, że aby zarejestrować się do laryngologa trzeba wstać wcześnie rano. Gdy przyszedłem piętnaście minut przed dziesiątą, zapisano mnie na piętnastą trzydzieści.Ale w końcu jakoś udało mi się dostać. Pani doktor zrobiła mi płukanie ucha i dziś odzyskałem częściowo słuch w lewym uchu. Jednak przede mną jeszcze.

*DZIECI MARYI z parafii pw. św. Józefa w Zabrzu*

Nie odwiedzać swoich pociech w czasie trwania wyjazdu i nie zakłócać naszego wypoczynku poprzez nadmierny kontakt telefoniczny z dziećmi!

Obowiązkowe zebranie wszystkich uczestników: 16.08.2011r. (wtorek) godz. 18:30 na salkach katechetycznych!!!* Wpłaty kwoty za turnus należy dokonać do 13 lipca 2011r. (środa) !!!


** Ubezpieczenie: osoby nieletnie muszą mieć druk ZCNA, który rodzice pobierają z zakładu pracy (jeśli pracują). Jeżeli są bezrobotnymi to otrzymają go w Urzędzie Pracy, a jeśli są na emeryturze (rencie) to w ZUSie. Osoby pełnoletnie uczące się muszą mieć druk z ZUSu lub Urzędu Pracy o tym, że są ubezpieczone przez rodziców, czyli druk RMUA. Dodatkowo należy zabrać z sobą kartkę chipową ze ŚKC - NFZu.
Wszelkie druki należy dostarczyć do dnia 13 lipca 2011r. !


skomentuj (0)

Strona główna
czerwiec 2011

We`re the halves that don`t match.

blog
codziennik - mail >> poniedziałek, 31 marca 2008 13:01:45
oczko w rajstopie nóweczce (jak zwykle) mnię poszło....i stale sie powiększa i powiększa...bossssko... będę kreowała nowe trendy na rynku
po 2: nakarmiłam komputer jogurtem truskawkowym
po 3.brzuch nadal boli i zjednoczył się w protest songu z kręgosłupem
po 4.dziś sesja zdjęciowa mamy, na 18-19 muszę cudnie tam być,zresztą RMUA starszą karą.. miałam tel.
po 5 przez 10 drukuje prt scr rekrutacyjne, uprzednio wyszperane w necie, w ramach odżywczo - retrospekcyjnych (czyli - patrz tak jak w przedszkolu) pożywię sie kaszka malinowa..
Słońce Słońce, lizane przez szybę. Dobre i to.
po 27 i 99: jutro albo kiedys,mam do konca tyg. czas,nie wiem ... odwiedze manu w ramach reklamacji kuloodpornychbuciszczy, ktore okazaly sie mimotyczne (zbyt kruche jak na kopyto migdała)

i haha !!
patataj patataj...
komentarze [0]

[nie]wiosna >> czwartek, 20 marca 2008 10:02:05

Biurokracja to dobrze zorganizowana zaraza

Tagi: cięcie flaga mecz ochrona
18:40, artkie
Link Komentarze (1) »
wtorek, 06 września 2011
Raz do roku, czyli co miesiąc - bezsensowne polskie prawo

Kolejna bzdura w polskim ustawodawstwie, czyli druk ZUS RMUA. Premier Pawlak odtrąbił właśnie wielki sukces ustawy deregulacyjnej, którą lada moment ma przegłosować Senat. Przedsiębiorca nie będzie musiał już przekazywać pracownikom druków potwierdzających odprowadzanie składek co miesiąc, ani co kwartał. Wystarczy robić to raz w roku.

W zasadzie raz w roku. Bo NFZ, a w ślad za nim przychodnie i szpitale, zaostrzyły właśnie weryfikację pacjentów korzystających z usług opłacanych przez fundusz. W efekcie - każdy niemal pacjent musi się stawić w przychodni z kwitkiem - a jakże -ZUS RMUA, jak.