O czym chcesz poczytać na blogach?

Ritchie blackmore

tylko dźwięki

Lista ulubionych gitarzystów

List najlepszych gitarzystów świata w historii muzyki rockowej powstało setki. Na samej górze pojawiają się w nich zawsze te same nazwiska – Jimi Hendrix, Jimmi Page, Jeff Beck, Eric Clapton, Ritchie Blackmore itd. Jest tam też dużo “wyścigowców” i technicznych “wypierdalaczy” takich jak Steve Vai czy Joe Satriani.

Ja postanowiłem zrobić małą, osobistą listę moich ulubionych gitarzystów. Kolejność jest alfabetyczna, nie jest to żaden ranking.
Muzycy na.

Alone in the city

Na nasze nowe kawałki, szczególnie przypadło im do gustu FREE YOUR MIND. To chyba zrozumiałe, mogli sobie przecież poskandować refren "Free Free Free your mind, Free Free Free Your mind...". W EYES OF SECHMET nie potrafili się jakoś wbić... EYES OF SECHMET - nasze "Wrota Babilonu" (hatts off to Ritchie Blackmore) jak to zazwyczaj bywa w przypadku takich podorientalizowanych kawałków, posiadają dość złozona rytmike i szczególne podejście do wokalu... Cóż, trzeba się wsłuchać i nie wymagać od nas jedynie lekko strawnych killerów. Czy źle mówię? Kurcze, Tate, jesteś jednym z tych.

Tribute Jimi Hendrix Blog - Onet.pl Blog

Sukces odniósł jednak rok później, za sprawą "Stairway to Heaven", utworu do dziś triumfującego w większości rankingów na solówkę (i kompozycję!) wszech czasów. Nie gorzej miał się ostatni przedstawiciel wielkiej trójki hard rocka, Deep Purple. W listopadzie 1970 roku, za sprawą "In Rock", Ritchie Blackmore ostatecznie udowodnił, że muzyka klasyczna może mieć nie mniejszy wpływ na ostre granie niż blues.

W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych pojawiło się wielu gitarzystów, którzy zapisali się w historii rocka złotymi nutami. Jedni, jak Angus Young z australijskiego AC/DC,.

Akcja Obywatelska v.2.0

Którym stworzyła swój własny styl. Jim Marshall początkowo w latach 60 prowadził niewielki sklep muzyczny w Londynie, sprzedający bębny, cymbały i inne akcesoria perkusyjne. Sam też dawał lekcje gry na perkusji. Sklep był również miejscem spotkań muzyków, w tym gitarzystów jak Pete Townshend i Ritchie Blackmore, którzy często pytali, dlaczego Jim nie sprzedaje lub nie produkuje sprzętu gitarowego. Marshall wówczas rozszerzył zakres swojej działalności i zaczął sprowadzać gitary oraz wzmacniacze gitarowe, szczególnie wzmacniacze Fendera, które były bardzo popularne. W połowie lat 70 Marshall.