O czym chcesz poczytać na blogach?

Rita marley

Frustracja Młodego Człowieka

O mnie
Selassie1
Inowrocław
Słówko o mnie
Zobacz mój profil
Notki
Bob Marley 2010-02-06
Wailing Wailers". Po wielu przeciwnościach losu ich singiel "Simmer Down" okazał się na Jamajce wielkim hitem. Nikt wtedy nie wiedział jeszcze, że teksty Boba Marleya zmienią życie wielu ludzi. Po znalezieniu wydawaców i sponsorów powstał zespól „Bob marley & TheWailers” z tym ,że reszta wokalistów odszedła od zespołu. Rita Marley – jego żona stwożyła chór „IThrees” wypełniając pustkę w zespole. To właśnie teksty Boba namawiały do tego, aby ludzie się zjednoczyli. Bob śpieał do każdego człowieka z osobna. Każdy mógł się identyfikować z Jego przesłaniem, lecz On sam szczególna uwagę w swoich tekstach przywiązywał Afryce. Tam też bano się Go.

lion-from-zion blog

Teksty piosenek Boba nabrały nowego charakteru, niosły przesłanie "ja i ja". A gwiazda artystyczna rosła, pod koniec lat sześćdziesiątych The Wailers byli najpopularniejszym zespołen na Jamajce.(Dnia 21 kwietnia 1966 roku w Kingston, pośród tłumu przy drodze którą miał przejeżdżać Dostojny Gość, znajdowała się piękna czarna dziewczyna imieniem Rita. Była ona aktywistką protestanckiego kościoła; miała wprawdzie przyjaciół wśród rastafarian, którzy opowiadali jej niezykłe rzeczy o Cesarzu Etiopii, mówili że jest on Drugim Przyjściem Chrystusa i że ma, jak ten pierwszy, rany po gwoździach na dłoniach, jednakże pastor w kościele mówił co innego, a pastor był człowiekiem wykształconym i Rita nie wierzyła w.
Ale ja się shit staro... :P bez kitu!
nie mniej jednak z całego serca DZIĘ- KU- JĘ...! wszystkim Dobrym Ludziom i innym Brudasom za to, że byli ze mną i wypili mi aż całe 1 piwo!! :) oraz za te wszystkie wyrazy pamięci. Bez kitu, nigdy nie miałam tylu Ludzi przy sobie. Normalnie jestem bogata!
(Normalnie jestem esemesowym królem! :D )
co jeszcze...? Bob Marley żyje.
co jeszcze ...? bardzo ciekawa mapa okolic Radomia- leeeeeć!
lion-from-zion 2004-02-07 21:48:52
skomentuj (11)


Wolność w Życiu Człowieka
Żyjemy w państwie, które od wielu już lat nazywać możemy WOLNYM, gdyż jest- fachowo rzecz nazywając- niepodległe. Czy jednak żyjąc w „wolnym” kraju możemy nazywać się i.

dudla

Moja kuzynka wyszla za maz i zrobie dwukrajowe wesele.  Mieszkanie nadal cudowne, ale od zalatwiania wszystkiego i handryczenia sie z roznymi instytucjami i przedsiebiorstwami juz nam powoli wlosy siwieja. Z Keithem niezmiennie WNM. Internet bede miec moze gdzies w czerwcu podobno. W pracy chca mnie awansowac i juz jestem o krok od panowania nad swiatem.
Ide dzisiaj na koncert Marii Rity oraz na mecz krykieta, w ktorym naszej firmie skopie tylek inna firma.
No to tyle. Napiszcie jakbyscie chcieli cos wiedziec jeszcze lub w szczegolach. Zdjecia palacu bym bardzo chciala wrzucic, ale trudno mi, jak nie mam internetu!

song: Sade – Soldier of Love

 
Komentarze.
Ale ogladalysmy tez nowiutkie mieszkanie z takim wynalazkiem, z tym ze okna byly okragle, wiec calosc wygladala jak lodz podwodna. Wracajac do naszych lazienkowych okien – jako ze wiekszosc ludzi nieswojo sie czuje majac okno w drzwiach, normalnym elementem krajobrazu w naszym budynku sa zaslonki na tychze oknach (od srodka oczywiscie). Jedyna zaslonka ktora dysponowalysmy miala nadruk Boba Marleya, ale uznalysmy, ze Bob daje rade.
Nasz budynek zostal wybudowany w latach 30stych i ma wszystkie atrybuty epoki – hol jak w starych hotelach, recznie zamykana winde z drzwiami z zelaznej kraty oraz zarzadce, ktory mieszkal i pracuje jako zarzadca tego budynku "cale swoje zycie", ktore po ilosci zmarszczek wnioskujac juz calkiem dlugie jest. I ten wlasnie relikt.

Wszystko o gwiazdach - bloog.pl

 

1. Fergalicious [feat. Will.I.Am]
2. Slumsy
3. All That I Got (The Make Up Song) [feat. Will.I.Am]
4. London Bridge
5. Pedestal
6. Voodoo Doll
7. Glamorous [feat. Ludacris]
8. Here I Come
9. Velvet
10. Big Girls Don't Cry
11. Mary Jane Shoes [feat. Rita Marley and The I-Three's]
12. Losing My Grodnu
13. Finalny
14. Get Your Hands Up [feat. The Black Eyed Peas]