O czym chcesz poczytać na blogach?

Ridley scott

Cinema Paradiso

Do historii kina, chociażby w "Romper Stomper", "Tajemnicach Los Angeles", czy "Informatorze". Russell ma za sobą chlubną przeszłość, natomiast jego niedawne popisy na srebrnym ekranie, budzą we mnie silny niedosyt. Mam wrażenie, jakby Ridley Scott na siłę chciał utrzymać Crowe'a na powierzchni, angażując go do większości swoich wielkobudżetowych produkcji.

Podczas seansu kilkakrotnie biadałem na ślimacze tempo akcji. Nie mogłem się doczekać chwili, gdy wesoła.

The Blossoming Love

Zaskoczeniem filmu jest rola Orlando Blooma jako Baliana, Obrońcy Jeruzalem, tytułowego Królestwa Niebieskiego. O dziwo, jego stereotypowość, oraz styl gry aktorskiej, pasują do postaci - prawdopodobnie ten sukces należy zapisać na konto Ridleya Scotta, dzięki któremu mieliśmy kreację bohatera głównego.

Może najpierw zacznijmy od zdecydowanych pozytywów:
1. Moje małe i płoche serduszko wielce się poruszyło, kiedy w oryginalnej ścieżce dźwiękowej.

_BLOG martel6m - e-blogi.pl

Św.Pawła na naukę Jezusa, albo o miasteczku, gdzie mieszkam. Oba godne. Ale na razie chwila CZARU MIŁOŚCI, mojej prawdziwej:

A TERAZ Z INNEJ BECZKI:


- czy znasz MAGICZNE SŁOWO? - Artek pyta Scotta, swojego menadżera w pracy. "Magiczne słowo" to oczywiście "proszę". Ale jest w tym coś perwersyjnego, żeby pracownik w pracy mówił do swojego szefa "powiedz: proszę". Więc Scott uśmiecha się, myśli sekundę i mówi:

Jaki jest los człowieka.


Musi umrzeć. Choćby widział NIESAMOWITE PIĘKNO, choćby nawet był nim wypełniony po brzegi, aż przelewałoby się to na innych - MUSI umrzeć. Pięknie pokazał to Ridley Scott w Łowcy Androidów, wg. Dicka:


 


albo nie. dobranoc,


PSHŁy nq noc.


 

Skomentuj [5]

Blog Filmowy Zacka McKrakena

Kto jest dobry, a kto zły. Tak jak Russell Crowe grający w „Gladiatorze” był reprezentantem cnót wszelakich, a Joaquin Phoenix grający cesarza Kommodusa był pozbawioną tych cnót kreaturą. A przecież autorem tego filmu był Ridley Scott, reżyser bynajmniej niegłupi, realizujący na przemian wielkie widowiska i filmy, jak na Hollywood, artystyczne. Ale przesadne skomplikowanie fabuły czy zaburzenie czarno-białego podziału na dobro i zło spowodowałoby klęskę.

WTF blog

 • Jeszcze cieplutki trailer Prometheusa:

  

  Historia tego filmu jest wielu znana, ale i tak przypomnę. Ridley Scott został poproszony o wyreżyserowanie prequela do serii Alien, filmu, który miał poprzedzać część pierwszą. Z jakiegoś powodu, doszedł do wniosku, że nie zrobi tego filmu tak, jak wszyscy mogliby sobie tego życzyć. Tak powstał.

 • We judge the book by its cover and read what we want between selected lines. (W. Axl Rose)

  Której nie mam nadziei zrozumieć, zamiast tego, co za chwilę napiszę. Właściwie, skopiuję to z (na)pisanego maila.


  "Thelma i Louise"

  Oglądałem wczoraj "Thelmę i Louise" Ridleya Scotta. Prawdopodobnie,
  wielu fanów i krytyków nie było zadowolonych z tego, że film
  nie okazał się mrocznym dramatem psychologicznym ani thrillerem,
  a bardziej - lekko psychologicznym filmem drogi; jednak nie zbyt lekko.