O czym chcesz poczytać na blogach?

Rhode island

Novus Ordo Seclorum

Dojechać np. tramwajem, który się przedziera przez krzaki. Ciekawe, czy Belgia będzie jeszcze istnieć za kilkanaście lat. BantaTaj tego nie wiedział. Tramwaj pewnie będzie dalej jeździł z Montgomery do Tervuren.

Z kolei 232 lata temu Rhode Island jako pierwsza kolonia amerykańska ogłosiła swoją niezależność od Anglii. Rhode Island, jeszcze jako jedna z 13 kolonii, wprowadziła też całkowitą tolerancję wyznaniową i jako jeden z pierwszych stanów, obok.

Miasto Amsterdam. Zapomina o nim Elbląg, w którym Komensky mieszkał w latach 1642-1648.

29 lat temu Stany Zednoczone miały swój Czarnobyl, czyli stopienie rdzenia w drugim reaktorze elektrowni jądrowej na wyspie nazywanej Three Mile Island. Chociaż nikt nie zginął ani ponoć się nie pochorował, to już więcej elektrowni jądrowych w Stanach nie budowano. Buduje się teraz elektrownie w Ignalinie na Litwie. Polska się mocno o nią kłóci, bo i potrzeby energetyczne ma.

Hatton - miasto możliwości... - Onet.pl Blog

Wprowadzenie

Hatton to niezwykłe miasto. Metropolia ta jest stolicą Rhode Island. Leży nad oceanem, ma bardzo piękny port, znany w całej Ameryce. Panuje tam raczej chłodny klimat. Pogoda jest sroższa niż w Nowym Jorku, jednak o wiele cieplejsza niż na Alasce. Hatton jest światowym ośrodkiem sprzętu RTV..

odszkodowania.mblog.pl - mBlog

Oraz spadkobiercy ofiar pożaru, który wybuchł w trakcie koncertu zespołu Great White, otrzymają milionowe odszkodowania.

Przypomnijmy, że w 2003 roku podczas występu hardrockowej formacji Great White w klubie Station na Rhode Island wybuchł pożar. W płomieniach lub w wyniku poparzeń zginęło 100 osób. Kolejne 300 odniosło obrażenia.

 


odszkodowania powypadkowe, odszkodowanie za incydent

 

 .

Ciekawostki i nie tylko :) - Onet.pl Blog

(wspólnota), Kolorado, Luizjana, Maine, Maryland, Massachusetts (wspólnota), Michigan, Minnesota, Missisipi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, New Hampshire, New Jersey, Nowy Jork, Nowy Meksyk, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pensylwania (wspólnota), Rhode Island, Tennessee, Teksas, Utah, Vermont, Waszyngton, Wirginia (wspólnota), Wirginia Zachodnia, Wisconsin, Wyoming.

Obszar USA odpowiada mniej więcej: 1/2 powierzchni Rosji, 3/10 powierzchni Afryki; 1/2 powierzchni.

Ciekawostki o znanych osobach i rady o zwierzętach.

I aktorstwo. Emma jako dziecko uczęszczała do The Dragon School - renomowanej szkoły w Oxfordzie. Od 2003 roku uczęszczała do żeńskiej Headington School, również w Oxfordzie. W roku 2009 zaczęła studia na uniwersytecie Brown w Providence, Rhode Island w USA.

W wieku siedmiu lat otrzymała także główną nagrodę w konkursie poetyckim Daisy Pratt Poetry Competition. W wieku dziesięciu lat.