O czym chcesz poczytać na blogach?

Rfid

Grypa666's Blog

Można odczytywać zdalnie. Natomiast rząd Malezji nabył prawa do czipów pomysłu japońskiej firmy badań i rozwoju, FEC. Oparty na rozpoznawania tożsamości za pomocą częstotliwości radiowej (RFID), czip miał zastąpić kody kreskowe na produktach w handlu detalicznym, lecz przy wymiarach pół mm na pół mm i cenie ok. 10 centów nadawał się do wprowadzania w ciało ludzkie lub zwierzęce oraz w pociski, karty kredytowe i in. rzeczy wymagające weryfikacji  – donosił silicon.com w 2003 r. Malezyjski czip działałby także w USA i Europie, dzięki technice wielopasmowego RFID. W tym czasie Japonia przodowała w rozwoju techniki RFID, np. firma Hitachi pracowała nad czipem do banknotów euro. Na targach handlowych pokazywano japońską technikę RFID w zastosowaniu do śledzenia ścieżki konsumenta w księgarni.
Również w 2003 r. Guardian doniósł, że każde dziecko w Anglii będzie miało nr identyfikacyjny sprzężony z e-folderem danych osobowych, z troski o bezpieczeństwo dzieci po śmierci Victorii Climbié w Londynie w 2000 r. po miesiącach tortur i głodzenia. Można było uratować Victorię, gdyby odizolowane podejrzenia przez.

SMART HOUSE - Domy inteligentne

Opracowana przez naukowców z U.S. AIR FORCE pozwala na wyprodukowanie koszulek i bielizny, która pozostaje świeża bez prania nawet kilka tygodni.

- z myślą o paniach opracowano koszulkę, która mierzy poziom promieniowania UV i uwalnia do skóry odpowiednią dawkę witaminy E i enzymów - chroniące skrórę przed starzeniem, powstają także legginsy ujędrniające podczas chodzenia.

 - Benetton prowadzi testy polegające na wszywaniu mikrochipów RFID, które mogą się komunikować ze specjalnym odbiornikiem fal radiowych. Umożliwiło by to śledzenie każdej kurtki i sprawdzanie preferencji zakupowych klienta a także w magazynach odnajdywanie odpowiednich kolorów i rozmiarów dla kupujących.

 

Szerokie zastosowanie takich tkanin i materiałów zauważa się w przemyśle sportowym, tworzy się termoizolującą odzież a także ubrania zawierające nawigacje GPS czy inteligentne kurtki podłączone do i-Poda.

Najlepszy Blog! Prawda!

GoogleLabs. Specjaliści w dziedzinie przeszukiwania zakamarków ogólnoświatowej sieci wypuścili wersję testową programu Where To Find, z którą zapozna się na początek około tysiąca amerykańskich gospodarstw domowych.
Program jest nieskomplikowany i a cały system niezbyt wymagający w obsłudze. Wystarczy zainstalować aplikację na komputerze, do którego dodatkowo podłączony być powinien odbiornik identyfikacji częstotliwości radiowej (radio frequency identification, RFID). Następnie należy wprowadzić dane dotyczące wymiarów mieszkania i wyposażenia wnętrz i przejść się po domu z urządzeniem identyfikującym częstotliwości radiowe, aby dokonała się synchronizacja wprowadzonych danych z koordynatami przestrzennymi. Członkowie grupy testującej mają za zadanie umieszczenie miniaturowych nadajników RFID na stu najbardziej podatnych na znikanie przedmiotach. W tym momencie system staje się w pełni funkcjonalny.


Sekretem wyglądającej na dość skomplikowaną technologii jest jej prostota. Jak tłumaczy.

Cybernewsy

Pralka czyta metki

Nareszcie, drodzy panowie! (Bo przecież nie panie w nowoczesnym społeczeństwie zajmują się czynnościami mającymi na celu zapewnienie higieny.) Ta oto pralka, skonstruowana przez japońską firmę Dai Nippon Printing Co. potrafi odczytywać metki ładowanych do niej ubrań i dostosowywać program do indywidualnych wymagań wypełniających bęben brudów. No, oczywiście nie chodzi tutaj o zwykłe brudy, tylko takie zaopatrzone w "sprytne metki" radiowe w systemie RFID. Takie, które już funkcjonują w supermarketach TESCO w Anglii i pozwalają podliczyć wózek bez podtykania produktów pani kasjerce pod nos. Radiowe czytniki w bramce kasowej sumują wartość produktów wyręczając personel. Co, nie mamy żadnego ciucha ze "sprytną metką"? Na zakupy, kochanie na zakupy!

16:01, feldkurat , KolorowyodlotnadParagwaj
Link Komentarze (1) »

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

Niemal krajach.

Satanistyczny plan przygotowywany przez stulecia, wreszcie ma być sfinalizowany w postaci armagedonu. Ostateczna bitwa odbędzie się w Izraelu, a ludzie którzy byli cały czas manipulowani poznają gorzką prawdę w momencie własnej destrukcji. Będzie to straszny cios dla tych, którym się cały czas wydawało, że są „iluminowani” i wybrani, a prawda jest taka, że byli po prostu wykorzystani przez coś co tak naprawdę jest złem. Przed finalną bitwą nastąpi eskalacja w realizacji szatańskich planów, po krachu dolara nastąpi wprowadzenie czipów RFID dla ludzi.

Greenback Armageddon Ahead?
Celente: Dollar Armageddon Ahead ?
Aaron Russo o rządzie światowym i zaczipowaniu ludzkości

Monitorpolski’s Blog

Blog Mark