O czym chcesz poczytać na blogach?

Rezonans magnetyczny

Tomografia Komputerowa

Tomografia komputerowa

Dzięki wykorzystaniu techniki obrazowania narządów za pomocą promieni rtg, wprowadzeniu nowych rozwiązań w elektronice i cyfrowej technice obliczeniowej dwa rodzaje tomografii: tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny, okazały się niezastąpionymi metodami diagnozowania. Zarówno tomografia komputerowa, jak i rezonans magnetyczny, mimo wielu podobieństw, powstają jednak z wykorzystaniem różnych zjawisk fizycznych, z czego największe znaczenie ma: promieniowanie rentgenowskie X (w tomografii komputerowej), magnetyczny rezonans jądrowy w.

Blog jonapot

Moralnie następców.
Polityka, to nie grzeczna, dobrze wychowana pannica, a twarda , przewrotna intrygantka , walcząca o swoje, a nie publiczne pryncypia, ale nie w tej formie...na litość boską ! Za dużo tego „dobrego”.


Za parę dni wiozą mnie do czwartego ortopedy. Ten, na podstawie wyniku rezonansu magnetycznego może coś zadecyduje – operacja ? Jest sens, możliwość , by kolanko jeszcze jakiś czas (?) mogło moje cielsko dźwigać ? Zobaczymy.
Zbyt dużo choróbsk mnie dopadło, bym mogła jeszcze , dodatkowo cierpieć, zanim – może – lepiej będzie mi się chodziło. Nie tylko do łazienki i z. Komentarzy: 2 Opowieść o kolanie 2011-07-18   Dziś zawożą mnie na rezonans magnetyczny kolana. Za jedyne 450 zł. Wydałam na ortopedów już ponad tysiąc złociszy, a ile jeszcze wydam na "leczenie" ? O tym w następnej notce.
Piszę nie po to, by wylewano łzy nad moją łękotką, czy "gęsią nóżką", jak nazwał lekarz tę część "nóżki", gdzie mi.

antropologia za_stosowana | antropologia w biznesie i badaniach marketingowych

I jest najczęściej nieuświadomiony A to, co czyni nas lojalnymi, to nie smak produktu lecz marka odbijająca się w naszym wizerunku siebie.

Wdech. Wydech.

Wydaje mi się, że głównym argumentem przemawiającym na korzyść metody, jest owa rzeczona „niezawodność” i „obiektywność” rezonansu magnetycznego… Bo przecież w tak niepewnych czasach trudno o absolutną pewność. Jednak w zakresie poczynionych przez badaczy konkluzji nie ma dla mnie nic nowego, czy zaskakującego. Wystarczy sięgnąć po techniki projekcyjne i można osiągnąć podobne wyniki. W ramach neuromarketingu wypracowano jednak i takie metody,.

 Komentarz

Już samo słowo „neuromarketing” wywołuje we mnie ironiczny uśmiech. Ale to akurat charakterystyczna dla humanistki postawa wobec TWARDEJ NAUKI. Bardziej niż rezonans magnetyczny przekonuje mnie ZMET. Choć i w tym przypadku mam pewne wątpliwości. Zaltman twierdzi, że pewne metafory są charakterystyczne dla wszystkich ludzi. Ja natomiast wciąż wierze, że kontekst społeczno-kulturowy w jakim funkcjonują badani, ma znaczenie i znajduje swoje odzwierciedlenie w tworzonych przez nich obrazach. Myślę,.

Blog poswięcony małej Julii Kierkało, która walczy z rakiem. - bloog.pl

Niebawem koniec naświetlań i powrót do domu , Julka jest dość grzeczna dużo śpi ,trudy znosi dzielnie polubiła codzienne wyjazdy do   ośrodka  radioterapii.
Najprawdopodobniej leczenie onkologiczne zostanie zakończone po naświetlaniach kluczowy będzie wynik styczniowego rezonansu, zaplanowane jest również  badanie przewodności nerwów wzrokowych ( poraz trzeci ).
Ostatni rezonans wniósł trochę niepokoju i niewiadomych ( bardziej pesymistyczny od poprzednich tomografów ) ostateczna ocena jest dość trudna , porównanie z badaniem styczniowym wiele wyjaśni .
Mikołaj był i zapewne jeszcze.

I jest katarek, czeka nas wyjazd do Warszawy już jutro celem przygotowań do naświetlań (radioterapii).

Ostatecznie zaklepano termin , zaczynamy początkiem listopada planowy koniec przed świętami   ( sześć tygodni bez przerwy w C Z D ).

W ubiegłą środę wykonano rezonans magnetyczny niezbędny przed naświetlaniami ,orientacyjne wmiary guza bez zmian precyzyjny opis poznamy niebawem.

Z niepokojem czekamy na reakcję Julinka na nowe leczenie  zbliża się okres nieciekawej pogody ewentualne przeziębienie mogłoby pokrzyżować plany ( odpukać PUK..PUK....).

moje życie z HCV - Onet.pl Blog

. Jak mawiała moja babcia " Kto w lecie pracuje ten w zimie nie gloduje " :) . Wklejam fotke Dominiczki , poposiłam ją aby sie na mnie popatrzyła bo chce jej zrobic fotke . Buzia jej mowi " mamo Kocham Cię " :) Zobaczcie też jak sie prezenowała moja ekipa pzred kosciolem .... W poniedziałek rano wybieram sie do Lublina , bede miała Rezonans Magnetyczny glowy , przed badaniem pojade Do Szpitala Zakaznego, może uda mi sie dowiedziec cos w sprawie mojego leczenia .
ja:)