O czym chcesz poczytać na blogach?

Rezerwat

Maciek Heczko | Skate & Snow Press

O interesujących was dźwiękach. Ekipa z „Rezerwatu” nie chce tworzyć zamkniętej społeczności Dj- ów i znawców tematu, wśród których nie znajdzie miejsca ktoś kto po prostu się nim interesuje. Projekt ma na celu popularyzację dobrej muzyki, zwłaszcza tej granej z winyli.

Jeżeli jesteście ciekawi tego miejsca, szukacie starych i nowych hitów na winylu, lub po prostu będziecie gdzieś w okolicach krakowskiego Kazimierza- koniecznie odwiedźcie „Rezerwat Winyli”, którego oferta z dnia na dzień jest coraz bogatsza a klimat tego miejsca naprawdę jedyny w swoim rodzaju.

“Rezerwat Winyli”

ul.Miodowa 23

Kraków

http://rezerwatwinyli.blogspot.com/

opublikowano na www.skateboard.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne i oznaczony tagami płyta winylowa, Rezerwat Winyli. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Wirtualny Rezerwat dla koni Freedom Horse - Onet.pl Blog

Koni pod najnowszą notką x3
+ Zapraszam do adopcji koni! Obecnie w rezerwacie przebywa wiele pięknych zwierząt i większość z nich szuka nowego domu.
+ Ma przybyć sporo nowych zwierząt. Ale to jak zawsze, z resztą...
+ We współpracy zostały tylko 2 stadniny.
+ Wszystkie konie w rezerwacie szukają opiekunów na odległośc, z racji, że ich dotychczasowi opiekunowie w ogóle się do mnie nie odzywali...
Bilans
Dokładny bilans można znaleźć w linkach.

Przychody regularne:
~ Wirtualna adopcja na odległość 2x500h

Wydatki regularne
~ Kupno paszy dla koni -1.000h
~ Kupno środków czystości, sprzętu dla koni -3.000h
~ Utrzymanie rezerwatu -4.000h
~ Utrzymanie konia z rezerwatu (ilość koni na początku miesiąca)x-500h

Lektury genealogiczne - bloog.pl

Trzebieszów, Tuchowicz, Ulan i Zbuczyn. Wielka szkoda, bo to stare bardzo parafie: Tuchowicz przed 1350 r., Zbuczyn z 1418 r., Trzebieszów z 1430 r., Ulan ok. 1440 r.

.

Mamy zakreślony obszar tej ziemi przy pomocy parafii, ale jeszcze raz przyjrzyjmy się jej geograficznie. Płaskowyż, niemal równina, na wododziale Wisły, Wieprza i Bugu, niegdyś nieprzebyta puszcza. Do dzisiaj przetrwał fragment tych lasów, czy takich samych? To położony na zachód od Łukowa - rezerwat przyrody - Jata.  Pisaliśmy już na blogu na temat serii książek o rezerwatach przyrody, ten znajdziemy w publikacji pt. "Rezerwaty przyrody w Polsce środkowej". Jeden z większych rezerwatów przyrody, o obszarze ponad tysiąc hektarów, w tym blisko 1/3 to rezerwat ścisły. Rezerwat leśny, chroni stanowisko jodły na płn.-wsch. granicy naturalnego zasięgu występowania tego gatunku - "dzięki sprzyjającym warunkom wodnym jodła w rezerwacie odnawia się w sposób naturalny i rozwija bardzo dynamicznie ... rezerwat jest także wielką ostoją zwierzyny, bytują tu.

Give me a reason. Why would you want me to live and die Living a lie. You were the answer. All that I needed to justify, justify my life... - Onet.pl Blog

Przez Gerarda Pique (a myślałyście, że kogo? :D), który biegał po hotelu panikując i szukając telefonu, cały czas, w spokoju leżącego u niego i Cesca w pokoju. Dlatego dopiero, gdy sprawa się wyjaśniła mogli wyjechać z ośrodka. Oczywiście przez całą drogę drużyna naśmiewała się ze spostrzegawczości wysokiego obrońcy, a sam zainteresowany udawał, że te żarty zupełnie go nie obchodzą, a wszyscy nabijający się z niego to skończeni idioci. W drodze mijali różne warte zobaczenia miejsca. Niektóre z nich były naprawdę piękne. A może tak zwracały uch uwagę, dlatego, że zupełnie różniły się od tych europejskich.
Zatrzymali się dopiero przed rezerwatem dzikich zwierząt. Parking, na którym zaparkował ich autokar był jedyną nieogrodzoną częścią rezerwatu. Żeby wejść do środka trzeba było przejść przez dużą bramę, wcześniej pokazując bilety, które można zakupić jeszcze na parkingu, bądź zamówić telefonicznie. Z tego, co mówił mężczyzna w budce nie byli jedyną reprezentacją, która podczas trwania mundialu zdecydowała się odwiedzić to miejsce.
Cały teren rezerwatu okazał się być dużo większy, niż się tego spodziewali. Budynek, który znajdował się przy samym wejściu, był właściwie tylko źródłem wiedzy na temat gatunków zwierząt zamieszkujących rezerwat. Musieli jednak.