O czym chcesz poczytać na blogach?

Reymont

FuRioSu QRCZaQ

Najmądrzejsza, najsprytniejsza, najzdolniejsza dziewczyna jaka znam :] mam nadzieje ze nie ominelam niczego.. (jak teraz nie dasz komentarza to sie z Toba policze w srode :p ) tiaa... i oczywiscie powiedziec nalezy, zgodnie z daną obietnica, ze notka ta jest pisana z pamiecia o pewnym fajnym chłopaku poznanemy przeze mnie kilka dni temu na gg i pewnie jeszcze nie raz tu o nim wspomne :) :] Tomek, jak to czytasz, to napisz cos w kometarzach, coby nie było ze sobie Ciebie wymysliłam :p:p noo.. chyba tyle.. jak na brak weny to sie z deka rozpisałam, ale wiecej mi sie juz nie chce.. :] powiem tylko ze WIELKIE ODLICZANIE trwa... Do PieRWSZeGo MeCZU PRZy ReyMoNTa PoZoSTaŁo : 7 DNi
a-l-i-n-a 2004-07-24 19:44:51
skomentuj (6)


BeZ TeMaTu

no tak.. bylam sobie dzis w kinie.. na "Królu Arturze".. tak sobie mysle, że ostanio tyle bywam w kinie, że ja może recenzje zaczne pisać... :] chociaz lepiej nie, bo sie jeszcze ludzi zanudza czytajac je.. :/ nie mam dzis jakoś weny do pisania.. blee.. powiem tyle, że film dość fajny... ale mogl byc lepszy... chwilami wciągał, czasem nudą wiało na kilomentr..:/ oficjalnie oznajmiam, iż obrażam sie na kolege Arura.. Ty już dobrze wiesz o czym ja mówie... w kilku slowach : masz chłopie przerypane teraz.. :] a juz za uwagi na.

Dystrykt Września

Od kilku miesięcy na przykład fotografuje w nocy jedno drzewo, które znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 442 , niedaleko mojego domu w Kołaczkowie. W sumie nie wiem po co, ale myślę, że to dość ciekawe miejsce, gdy zapadnie zmrok. Obok drzewa zainstalowano lampę drogową, która raczej oświetla koronę drzewa niż szosę, daje to efekt „lądowania Ufo", „nawiedzenia pańskiego", albo „gorejącego krzaka".  Dzisiaj świeża fotka i te dla przypomnienia wykonane wcześniej.

Fot. Filip Biernat: Klon, marzec 2008    

Fot. Filip Biernat: Klon, grudzień 2007

Fot. Filip Biernat: Klon, listopad 2007

Fot. Filip Biernat: Klon, październik 2007

22:34, f.biernat , Kołaczkowo
Link Komentarze (2) »
sobota, 15 marca 2008
Noblista w eterze
Uderzysz w stół a nożyce się odezwą. Ostatnio rozmawialiśmy z Władysławem Reymontem, a dzień po naszym tropem poszedł Rafał Regulski z Radia Merkury.  I tak oto.

Koralinowe cytaty

-
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 30 kwietnia 2007
106. O życiu /15/
....Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to, co ma dla nas..

Władysław Stanisław Reymont (1867-1925) / pisarz.

eeee... ? - Onet.pl Blog

Daleko myślami - leżał nieruchomy, bez oddechu prawie, bez pamięci, bo Jagusine oczy znowy wyjrzały z ciemności i modrzyły się w księżycowej poświacie...

   A Hanka przysunęła się bliżej jeszcze, przywarła gorącą twarzą do jego ramienia, przywarła sercem całym.  - Nie, już w niej nie było podejrzeń żadnych ni żalów, ni goryczy, a ino tym miłowaniem serdecznym, tą lubością duszną, pełną dufności i oddania się, cisnęła się do jego serca.

   - Jantoś, pójdziesz to jutro do roboty? - spytała drżąco, byle ino co rzec, byle ino usłyszeć głos jego i zgwarzyć się z jego duszą.

   - Może i pójdę, juści, trzeba ich, trzeba... - odpowiadał nie myśląc o tym.

   - Idź, Jantoś, idź... - prosiła miętko i zarzuciła mu rękę na szyję i szukała goracymi ustami jego ust ledwie dyszących.

    Ale on nie drgnął nawet, nie odpowiedział, nie poczuł jej uścisku, nie wiedział o niej, szeroko otwartymi oczami patrzył w tamtej oczy, w Jagusine modre oczy. "

 Władysław St. Reymont, "Chłopi"

 

 

w piłkę kopane

Łatwo. Kolejne osłabienia i brak transferów sprawiły, że o Wiśle przestało się mówić, jako o faworycie do wygrania ligi w obecnym sezonie. Po odejściu Clebera Rafał Stec napisał na swoim blogu, że krakowska drużyna jest jak królik doświadczalny, któremu amputuje się kolejne organy i wypuszcza na łąkę, żeby sprawdzić jak długo da jeszcze radę biegać. Skorża jakimś cudem znalazł sposób, że ten królik, nie tylko ciągle stoi o własnych siłach, ale jest niedościgniony. Swoją charyzmą i konsekwencją zbudował coś, czego brakowało wielu jego porzednikom - autorytet. Nie tylko wśród piłkarzy, ale także kibiców. Trybuny przy Reymonta go kochają i wielokrotnie dają temu wyraz. Więcej! Wydaje się, że szkoleniowiec krakowskiej drużyny budzi respekt nawet u samego pracowdawcy. Bogusław Cupiał nie zwykł zatrudniać szkoleniowców dłużej niż przez jeden sezon. Skorża jest jedynym obok Kasperczaka, który od momentu pojawienia się w Wiśle Telefoniki (sezon 98/99) pracuje nieprzerwanie przez dwa lata. A przecież okazja, aby go zwolnić była nie jedna - chociażby czwarte miejsce w lidze przed przerwą zimową w obecnych rozgrywkach, czy brak awansu do fazy grupowej Pucharu UEFA. Cupiał zachował jednak zimną krew, a Skorża w sobotę odpłacił mu się 43..

Betonowe Figury Ogrodowe

Krzyczy: „Czy to jest krew?”. Szczęście sprawia, że nie przejmuje się nawet gdy ludzie się z niego śmieją, a miejscowi opryszkowie kradną mu buty.
Wierny figury wazony sprawiedliwy czciciel Boga, prawy i bogobojny.

Przychodzi na miejsce wypadku, gdzie Maggie już traci życie. Żegna się z nią. Wraca do domu.
Autor potępia nie chłopów, dekoracyjne figury musieli wykonać rozkaz Figury Dekoracyjne nie zdają sobie sprawy, że istnieją inne talenty niż praca na roli, ale moralnych winowajców, Kolumny i słupki są mieszkańcy dworu.
Obrzędem betonowe fontanny w „Chłopach” W.S. Reymonta są oczepiny.
Powoduje to figury betonowe u niego zmiany w psychice, które doprowadziły w końcu do samobójczej śmierci.
Bierze sprawy w swoje ręce i wraz z grupą kolesiów , nie patrząc na obowiązujące zwyczaje i prawo, próbuje dochodzić swojego poprzez mord i przelanie krwi.

Sam Meble ogrodowe jego figury wazony przez Rosję w celu dotarcia do formującej się armii generała Andersa wiele mówi o totalitarnym systemie władzy w tym kraju.
Wiersz Wysokie drzewa pochodzi z tak samo zatytułowanego tomiku, który ukazał się w 1932 Balustrady
Natomiast XVIII-wieczny obraz Śmierć.