O czym chcesz poczytać na blogach?

Retro

Marcin Wroński: niedziennik autora

Polonistyki, kandydat na uczonego, a nie praktyka. Miałem szukać faktów, danych, więc jakiś czas trwało, zanim nauczyłem się znajdować między faktami i danymi ludzkie historie, nastrój epoki. Dziś, nawet wertując syntezy naukowe, więcej czytam między wierszami niż druku. Kiedyś nie bardzo bym wiedział, co począć z tabelą uposażeniową albo zestawieniem stanu uzbrojenia przedwojennej lubelskiej policji. A teraz między liczbami z miejsca widzę bardzo konkretne kłopoty moich bohaterów albo złośliwe komentarze Zygi Maciejewskiego.

REDAKTOR Jak Pan ocenia popularność kryminału retro w kraju? Jakie są jej przyczyny, a także skutki dla współczesnej literatury?
MARCIN WROŃSKI Nie jest to popularny pogląd, ale fenomen popularności kryminału retro, podgatunku bardzo historycznego i topograficznego, upatruję w zużyciu się, a zarazem wiszącej w powietrzu potrzebie kontynuacji tzw. literatury małych ojczyzn. To nie jest tylko tak, że niemała grupa pisarzy pozazdrościła Markowi Krajewskiemu; moim zdaniem zdecydowali odbiorcy i ich chęć czytania o małej i wielkiej historii w niezobowiązującej formie. Gdyby nie ona, kryminał retro byłby chimerą dla wąskiego.

bettineum.wordpress.com

Czas, teraz muszę wygospodarować chwilę na obróbkę zdjęć i zamieszczenie ich na swoim blogu. Choć tak sobie myślę, że internet to wirtuoz- iluzjonista kreujemy w nim swój świat i w sumie to mogę swoje prace zaprezentować np. po świętach, albo po świętach wielkanocnych o! Przeglądałam kilka blogów  na których dziewczyny prezentują już swoje tegoroczne bombki, ja swoje „wrzucę” dopiero po nostalgicznych listopadowych dniach (bynajmniej na początku listopada) jakoś jeszcze tego klimatu nie czuję w tym roku. Za dużo się wydarzyło w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy i nie zaliczyłabym tego do wydarzeń w mym życiu przyjemnych.

Poniżej prezentuję szyldziki, wykonane dla przemiłych dziewczyn i serduszko.

niecodziennie... - Niecodziene notatki RÓŻY MAŁEGO KSIĘCIA

22:15, aniolektoja111 , niecodziennie...
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 września 2006
Chciałabym....
Jutro wieczorek poetycki. A ja tęsknie. Ale za czym??? Za spokojem i pogodą ducha, prawdziwą radością i szczęściem. Czy ktoś je kiedykolwiek mi da? Mozliwe, że tak, ale czy to ten którego mam namyśli??? Bardzo go lubię. Zaskakuje mnie on coraz bardziej. Z jego opowiadań wynika, że się zmienia i to nalepsze. Chciałabym aby tak było. Tylko, że on jest daleko, bardzo daleko.
23:47, aniolektoja111 , niecodziennie...
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 września 2006
już dziś zapraszam
NA WIECZOREK Z DUŻĄ ILOŚCIĄ MUZYKI I ŚPIEWU ORAZ POEZJI GRUPY LITERACKIEJ RETROSPEKTYWA DO KTÓREJ SAMA NALEŻĘ. ODBĘDZIE SIE ON 14 WRZEŚNIA W PIZZERII RETRO O 18:00 W.

jeleniogórski klub kolarski - Onet.pl Blog

Krzysztof Pik Seketarz I-KTK-N

                                                               

23 maj 2010 niedziela

,,II Integracyjna Rowerowa Parada Retro"-


 


,,II Integracyjna Rowerowa Parada Retro,, zakończyła się pełnym sukcesem , przede
wszystkim dopisała pogoda i frekwencja. Całą paradę ubarwili Czesi, których
przyjechało ośmiu. Stroje mieli wspaniałe, ale największą sensację wzbudzili dwaj
cykliści Tanwaldu na oryginalnych Bicyklach. Nas Polaków było ponad 40 w tym w
strojach retro siedmiu może to niewielu, ale mam nadzieję, że za rok będzie nas o
wiele więcej już dzisiaj mieśmy deklaracje chęci uczestnictwa w tak wspaniałej
imprezie. Wyjazd rozpoczęliśmy paradnym wyjazdem z.