O czym chcesz poczytać na blogach?

Resuscytacja

Nadzieja to ogień,który chce płonąć nawet wtedy,gdy jest gaszony - Onet.pl Blog


ratmed (12:56)
2 od razu lepiej na serduchu ;)

05 listopada 2007
Podejmowanie decyzji o resuscytacji
Należy rozważyć "niepodejmowanie resuscytacji" DNAR jeżeli pacjent:
  • nie życzy sobie podejmowania RKO,
  • nie przeżyje zatrzymania krążenia nawet gdy resuscytacja zostanie podjęta.
Personel szpitalny często nie rozważa,czy przystępowanie do resuscytacji jest właściwe,a podejmowanie zabiegów resuscytacyjnych w nierokujących przypadkach jest powszechne.Nawet jeśli jest oczywiste,że dojdzie do NZK czy zgonu,rzadko podejmowane są decyzje dotyczące wskazań do resuscytacji u danego pacjenta.W wielu krajach europejskich nie ma formalnych regulacji dotyczących protokołu DNAR,a praktyka konsultowania decyzji z pacjentami jest różna.Postęp w zakresie wiedzy i umiejętności w resuscytacji,a także podejmowanie decyzji o nieprzystępowaniu do resuscytacji powinny poprawić jakość dostępnej opieki nad pacjentamii zapobiec daremnym próbom resuscytacji.

.

Praca w PL - bloog.pl

Kategorie
  • wszystkie

Pierwsza pomoc - ogólnie

wtorek, 10 kwietnia 2012 12:27

kurs pierwsza pomoc to być może dla Ciebie internauto być niezbyt fascynujące ale dla mnie to moja praca i zainteresowanie. Dlatego napiszę jeszcze kilka zdań. kurs pierwsza pomoc

Fundamentami pierwszej pomocy są pojęcia takie jak: sprawdzenie funkcji życiowych, pozycja bezpieczna i resuscytacja. Celem tego artykuliku nie jest udostępnianie konkretnej wiedzy (zalecamy skorzystać z fachowego kursu!), ale bardzo ogólne potraktowanie tej kwestii. Dlatego nie będziemy rozwijać znaczenia wyżej wymienionych pojęć - kto chce może je bez problemu znaleźć w wyszukiwarce Google, wpisując frazę "pierwsza pomoc". W tym temacie dodam jeszcze jedno.

Zaliczenie kursu pierwszej pomocy jest koniecznością dla każdego, kto zamierza zdobyć prawo jazdy :). Dość często ten temat jest lekceważony - są to tylko krótkie wykłady, lub na przykład film. Mało tego, zasady resuscytacji się zmieniają, a prezentowane na takich wykładach materiały są często przeterminowane. Cóż, pozostaje liczyć na to, że taki kierowca.

Drugi blog blogora - bloog.pl

Kategorie
  • wszystkie

Pierwsza pomoc - warto!

wtorek, 10 kwietnia 2012 12:34

kurs pierwsza pomoc to prawdopodobnie dla Ciebie użytkowniku być nuda ale dla mnie to moja praca i zainteresowanie. Dlatego napiszę jeszcze kilka notek. kurs pierwsza pomoc

Podstawami pierwszej pomocy są terminy takie jak: sprawdzenie funkcji życiowych, pozycja bezpieczna i resuscytacja. Celem tego artykuliku nie jest udostępnianie konkretnej wiedzy (zalecamy wybrać się na odpowiednie szkolenie!), lecz dość ogólne potraktowanie tej kwestii. Z tego powodu nie zamierzamy rozwijać znaczenia wyżej wymienionych terminów - każdy jest w stanie łatwo znaleźć w internecie, wpisując frazę "pierwsza pomoc". W tym temacie dodam jeszcze jedno.

Zaliczenie kursu pierwszej pomocy jest koniecznością dla wszystkich marzących o posiadaniu prawa jazdy :). Bardzo często ta kwestia jest traktowana lekceważąco - są to tylko krótkie prezentacje, lub chociażby film. Mało tego, zasady resuscytacji nie są niezmienne, a prezentowane na takich prezentacjach materiały są często nieaktualne. Cóż, pozostaje.

Praca i hobby

Pomocy według tych wskazówek. Brutalne, ale takie są fakty – bywa, że lepszą pomocą jest zaniechanie. Natomiast teraz chcę poruszyć nieco inny temat.

Sprawdzenie funkcji życiowych jest niezwykle istotne. Od tego zależą inne pozostałe czynności. Bezsprzecznie, dobrze byłoby wezwać pogotowie. Jednak kiedy należy to zrobić, to kwestia dyskusyjna. To zabiera cenne sekundy, nawet minuty. Jeżeli poszkodowany nie oddycha, mamy cztery minuty na resuscytację. Po tym czasie w skutek niedotlenienia, zaczynają zachodzić zmiany w mózgu. Z tego powodu musimy zachować zimną krew i szybko podjąć decyzję. Warto zastanowić się także nad czymś innym.

Fundamentami pierwszej pomocy są pojęcia takie jak: kontrola funkcji życiowych, pozycja bezpieczna i resuscytacja. Celem tego artykuliku nie jest udostępnianie fachowej wiedzy (zalecamy skorzystać z fachowego kursu!), ale dość ogólne potraktowanie tematu. Dlatego nie będziemy tłumaczyć znaczenia tych pojęć – kto chce może je bez problemu znaleźć w wyszukiwarce Google, wpisując frazę “pierwsza pomoc”. Z innej strony patrząc.

Ciekawe prawda? Myślę, że jeszcze poruszę te zagadnienia w kolejnych notkach.Polecam również kurs pierwsza pomoc kurs pierwsza pomoc też jest ciekawie opisany temat kurs pierwsza pomoc też jest ciekawie opisany temat Wpis inspirowany jest również kurs pierwsza pomoc

Commando. Strzelaj, walcz, pływaj. Rozwijaj się z nami. - Onet.pl Blog


Prezes KZR LOK w Luboniu


Maciej PawłowskiCommando Poznan (21:23)
Skomentuj mnie

21 marca 2011
SEKCJE
Szkolenia

Prowadzimy zajęcia:
- samoobrona dla dzieci,kobiet,grup mieszanych;
- szkolenia dla służb mundurowych (techniki interwencyjne, strzelanie bojowe);
- strzelectwo sportowe;
- zawody strzeleckie;
- nauka i doskonalenie pływania;
- kursy ratownictwa wodnego;
- kursy doszkalające dla ratowników WOPR;
- kursy pierwszej pomocy BLS/AED (certyfikat Europejskiej i Polskiej Rady Resuscytacji);
- kursy instruktorskie pierwszej pomocy BLS/AED (certyfikat Europejskiej i.