O czym chcesz poczytać na blogach?

Respiratory system

Życie - Onet.pl Blog

Wiara i nadzieja to ważne wartości,
ale nie przebiją miłości...


28 października 2008
"Pod respiratorem, Bóg jest moim jedynym Panem"
    Początek?"
  • "Jezus"

Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)
mateuszfifa1(treść i ilustracje);
 

wpis

W ciągu 182 dni po tymże wypadku, rodzina otrzyma dużo większe odszkodowanie, niż, gdyby pracownik zmarł później. Po okresie 182 dni osoba, która uległa wypadkowi traci status osoby pracującej. Istotne okazuje się to w przypadku, gdy rodzina musi zdecydować czy osoba poszkodowana powinna zostać odłączona od respiratora. Oczywiście na wniosek lekarza decyzję taką może podjąć sąd. Instruktor z naciskiem stwierdził, że powinniśmy pamiętać o wyżej wymienionych faktach. Zastanawiam się, czy ludzkim jest myślenie o uzyskaniu znacznie większego odszkodowania i podjęcie wiążącej się z tym decyzji o odłączeniu.Zapomnieć, wymazać, wykreślić. Mieć wolny umysł, czyste konto. Próba za próbą. Znajdowała sobie różne bardziej lub mniej absorbujące zajęcia. Praca, znajomi, książka, film. Powoli, systematycznie zapomnieć, taki miała plan. Wystarczyło jedno słowo, które kiedyś już słyszała, jedna ławka, na której kiedyś już siedziała. Wszystko stoi już przed nią, teraz, w tej chwili, jak wtedy. I czuje, a nie chce, i myśli, a zapomnieć nie potrafi. W tym śnie, co nocą zagląda do sypialni, w tym.

wyjęte ze starej szafy - Onet.pl Blog

Rocznicę ślubu trzeba uczcić! :-)
Zawiozę mu jajko w szklance, a po południu grejpfruta sweet... Jedno i drugie spreparowane jak dla niemowlaka... Muszę stymulować go różnymi zapachami, smakami i konsystencją, jak dzieciątko z porażeniem mózgowym... Wczoraj zjadł całego rozciapanego banana... Smaku nie pamięta, nie wie nawert czy go czuje, stąd pomysł nakarmienia go czymś bardziej.

na dobrej drodze...

W. został dzisiaj odłączony od respiratora.
Fizycznie pomału staje się sprawny. Wczoraj nawet podejrzewałam go o chwilę szaleństwa...:-)
Wyobraźcie sobie zaczął nogą podrygiwać w rytm Lambady lecącej z radia.
Ty tańczysz???.
Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)
vi(treść i ilustracje);
 

Fallen angel

skomentuj (9)


...W poniedziałek...

w Warszawie było dobrze, aczkolwiek z przygodami. Poczawszy od jazdy na sygnale po krawezniku w korku, a skonczywszy na wariacjach pompy infuzyjnej i zatykaniu. Pobrali mi tez badania.

Poza tym jechaliśmy teraz pierwszy raz w nowym systemie przepisowym NFZ, tzn ze musimy płacić 50% za kazdy mój przejazd karetka...Minął już rok mojego leczenia enzymem..2005-07-06 16:32:45

''A moje oczy wciąż ciemne.. Bardzo ciemne.. i bardzo głębokie.. Spoglądają tak, jak potrafi patrzeć tylko osoba spragniona życia..''


skomentuj (6)
...Wczoraj...

zauważyłam, ze dobrze mi idzie dobieranie samodzielnych oddechów. Zmniejszamy na 14 na respiratorze, a resztę dobieram sama. I tak sobie ćwiczę w ciągu dnia.


2005-07-07 19:03:32

''A moje oczy wciąż ciemne.. Bardzo ciemne.. i bardzo głębokie.. Spoglądają tak, jak potrafi patrzeć tylko osoba spragniona życia..''


skomentuj.

Myśli poszarpane - Onet.pl Blog

Się też Skiba, Krzysztof. Chyba jedyny na świecie członek zespołu rockowego, który nic w tym zespole nie robi. W temacie felietonów można powiedzieć, że był dobry. Ostatnim bodaj nazwiskiem był Kuba Wojewódzki. I to, co pisał ten pan, przypominało podtrzymywanie będącego w śpiączce chorego za pomocą respiratora. Na szczęście respirator odpięto. Pan Wojewódzki przestał pisać. Niestety, zniknął też felieton pisany męską ręką, a szkoda. Teraz nadrabiam w radiu. Słucham felietonów Tomasza Olbratowskiego. Słucham ich z przyjemnością i każdego dnia o poranku pozostaję pod wrażeniem. Oczywiście można.
więcej zdjęć

Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)
mik443(treść i ilustracje);