O czym chcesz poczytać na blogach?

Religia

Monitorpolski's Blog

Które prawdopodobnie rządzą naszym światem – nie da się łatwo zrozumieć tkwiąc w regułach zachodniej logiki klasycznej.

Dzięki Irol i Marslim

 • zenobiusz 24 Luty 2012 o 8:44 pm

  http://zenobiusz.wordpress.com/2012/02/24/ofiara-ludzkie-w-hinduizmie-i-buddyzmie-ofiara-ludzka-a-ofiara-boska-maj-15th-2009po-polsku/
  Najciekawsze,muszą być abstrakcyjne myśli lamów,w trakcie składania ofiar z ludzi.
  Zachęcam wszystkich ,do poszerzenia wiedzy.

  • Peryskop 24 Luty 2012 o 10:05 pm

   Zeno, obsesyjnymi opowiastkami nie prowokuj proszę remanentu błędów i wypaczeń dla realizacji rozmaitych, często dość krwawych, przedsięwzięć biznesowych zwanych “nawracaniem” pogan lub niewiernych. Niestety każda religia ma coś na sumieniu.

   A ponieważ buddyzm ma tego bodaj najmniej, i w dodatku nie.

 • Jezus żyje

  Będzie świadomy. Wtedy pojedziemy"

  Wiara to podroz, najwspanialsza z możliwych i nie chcę czekać, żeby przekazać tę wspaniałą wieść mojemu dziecku!

  12:35, usualgirl
  Link Komentarze (19) »
  sobota, 22 sierpnia 2009
  nauka wyklucza religię

  Kolejnym z pasją powtarzanym argumentem ateistów szczegolnie Richarda Dawkinsa to to, że religia daje gotową odpowiedź na wszystkie trudne pytania np. takie jak : jak powstał świat? I podobno chrześcijanstwo odrzuca teorię ewolucji.

  Litości! Jeśli tak jest wypisuję sie z Kościoła! Ilu naukowców jest chrześcijanami i z pasją odkrywają kolejne tajemnice nauki? Sama uwielbiam je zgłębiać i w istocie wcale nie boję się, że kiedyś dojdę do momentu, kiedy to nauka odkrywając przede mną wszystkie tajemnice zaprzeczy istnieniu Boga.

  Zawsze interesowałam się najbardziej naukami przyrodniczymi i w tym kierunku się kształcę. I nie rozumiem Richarda Dawkinsa, który w zaparte udowadnia, że Bóg nie istnieje, bo świat.

  Zenobiusz ,ostrzega.!!!

  Demonicznymi, ponieważ starają się podporządkowywać sobie inne istoty. Istoty demoniczne są podstępne, twierdzą np. że to one stworzyły życie aby zaskarbić sobie sympatię i czasami przekazują prawdziwe informacje aby pomiędzy nimi ukryć fałszywe i szkodliwe.

  Istotom tym zależy na wysysaniu energii życiowej i całkowitej kontroli umysłów. Pomagają im w tym oparte na strachu i przemocy religie. M.in. religie z Azji Mniejszej (jedna z nich kultywuje symboliczne, kanibalistyczne picie krwi i jedzenie mięsa, wywołuje u wiernych ciągłe poczucie winy i życia w grzechu, a za swój znak rozpoznawczy obrała narzędzie tortur), wymarła religia aztecka i wszystkie inne, które kultywowały i kultywują ofiary z ludzi lub zwierząt, albo terroryzują społeczeństwo wizjami okrutnych kar za nieposłuszeństwo. Istoty te nie bez powodu kłębią się wokół morderczych religii, ponieważ zgromadzenia religijne są doskonałą pożywką dla pasożytów.

  Gdy modlicie się, wytwarzacie pozytywną energię, która wchłania pasożyty duchowe. Gdy występuje u was poczucie winy, otwierają się w aurze kanały, którymi istoty demoniczne mogą sprawować nad wami psychiczną władzę. Łącznie ze słyszeniem “głosów” utożsamianych mylnie z głosem Boga, diabła, Opiekuna Duchowego.

  musampa.blog

  Literatura i teat, rowniez kulty religijne obficie stosuja pierwiastek artystyczny. Stan wiary budzą przecież i podtrzymują obrazy, rzeźby, architektura, poezja, muzyka, śpiewy i widowiska religijne.

  skomentuj (2)

  Chrześcijanie gdzie są nasze przodki 2009-03-21 09:55:24

  Zaratustrianizm cóz to takiego, zadaje sobie pytanie gdy owego czasu spotkalem sie a poetycznie napisana ksiazeczka proroka modernizmu friedricha nietzschego pt Co rzecze Zaratustra. Kilka słów o najstarszej religii monoteistycznej która wciąż ma swoich wyznawców (ok 250000 osób). Religia ta wywodzi się z pierwotnych wierzeń ludów indoeuropejskich, żyjących na terenach obecnego północnego Iranu.Zaratusztrianizm był religią państwową w trzech kolejnych imperiach istniejących na terenie współczesnego Iranu i Iraku - państwie Achemenidów, Seleucydów i imperium Partów i miał bardzo silny wpływ na inne religie - hinduizm,judaizm i poprzez judaizm na chrześcijaństwo i islam. Takie podstawowe zasady tych religii jak Sąd Ostateczny, wędrówka duszy po śmierci do piekła lub nieba, wiara w Diabła, Ducha Świętego, filozoficzna konstrukcja Trójcy Świętej i nadejście Syna Bożego, są w dużym stopniu.

  jadłodajnia

  Stronnictwa naszej religii jako faryzeusz.”

  Ani Jezus, ani apostołowie, nie użyli tego słowa jako określenie nowej drogi życia w Jezusie. To czego Jezus dokonał dla świata, jest inne od wszystkiego co było do tej pory. I rzeczywiście, jeśli spojrzymy na różne religie świata włącznie z żydowską (starotestamentową) widzimy religijne formy, ofiary, ceremonie, zakazy i nakazy, które w żaden sposób nie są w stanie dać nam życia. W przeciwieństwie do religii, Jezus jest drogą, prawdą i życiem i w żaden sposób nie kojarzy się to z jakąkolwiek dotychczasowych religijnych form. Dlatego chrześcijaństwo, to Jezus a nie religia.

  “Albowiem zakon, zawierając w sobie tylko cień przyszłych dóbr, a nie sam obraz rzeczy, nie może w żadnym razie przez te same ofiary, nieprzerwanie składane rok w rok, przywieść do doskonałości tych, którzy z nimi przychodzą.”
  “potem powiada: Oto przychodzę, aby wypełnić wolę twoją. Znosi więc pierwsze, aby ustanowić drugie;” Heb 10:1.9

  Religia więc poucza ludzi co robić, aby stać się doskonałymi, Jezus natomiast uczynił nas doskonałymi. To jest ewangelia, w której nikt nie dopatrzy się jakiejkolwiek z dotychczasowych religijnych form.

  Odpowiedz