O czym chcesz poczytać na blogach?

Rekolekcje adwentowe

Radość i pokój w Duchu Świętym! - Onet.pl Blog

- gwizdka"

Adwent już za pasem. Trzeba więc zacząć myśleć nie tylko o porządkach świątecznych, ale też o przygotowaniu swego serca na przyjście PANA.
Dlatego zapraszamy Cię na rekolekcje adwentowe:
NIE CHCĘ ŻYCIA NA - PÓŁ - GWIZDKA!
Miejsce: Kraków, Szpitalna 10
Termin: 9 - 11 grudnia 2011r.
Zgłoszenia do 6 grudnia:

Bóg istnieje! - Onet.pl Blog

Modlić, aby nie były to kolejne święta, w których pozostaniemy tylko na poziomie zachwytu nad atmosferą rodzinną i całą oprawą tych dni. Ale o tym pewnie jeszcze przed świętami będę pisał.

 

Chciałbym powrócić do chwili teraźniejszej. A teraz jest adwent i pewnie w większości Waszych parafii odbywają się rekolekcje adwentowe lub za kilka dni się rozpoczną…

Aby te rekolekcje nie były kolejnymi, które niewiele zmieniają w życiu albo w ogóle nic nie dają, trzeba nie tylko dobrego rekolekcjonisty, ale także, a może przede wszystkim

MOJEGO PRZYGOTOWANIA i ZAANGAŻOWANIA.

 

W wielu głowach i.

Blog ..::viki27paula::..

Komentarzy: 2 Długi wekeend! :) piątek, 14 grudzień 2007, 14:44 Dzisiaj>piątek, 14.grudzień- DZIEŃ WOLNY OD SZKOŁY>powód: Rekolekcje Adwentowe
Jutro>15.grudzień-SOBOTA ALE TEŻ BEZ SZKOŁY>powód: w sobote nie ma szkoły i są R. Adwentowe
Niedziela>16.grudzień-DO KOŚCIOŁA> Zak. R. Adwentowych.

No i dodać wszystko razem:
14.grudzień+15grudzień+16grudzień=DŁUUUUUGI WEKEEND!!!
<jupi>

Oaza Rodzin w Wieliczce | Klasztor i parafia p.w. św. Franciszka z Asyżu ul. Br. Alojzego Kosiby 31 32-020 Wieliczka

Wielu pieśni, które towarzyszyły nam podczas rodzinnych podróży. Za chłopakiem rozglądałam się również w kręgach oazowych. Miałam nawet dwóch, długo nie wiedziałam, którego wybrać. W trzy lata po ślubie włączyliśmy się w formację Kościoła Domowego, w której trwaliśmy dwanaście lat, jeżdżąc na różne fantastyczne rekolekcje. Jednak Boga można doświadczyć najbardziej wtedy, kiedy się nie ma nic. Nie ma na jedzenie, paliwo, odłączają prąd, gaz i wtedy na szczęście Bóg nie mówi: „a nie mówiłem?” Wręcz przeciwnie.

Mój samochód ma cyfrowy wskaźnik kilometrów. Pokazuje, ile można przemierzyć na aktualnym stanie baku. Pamiętam.

Sekund ratowały mu życie.

W książce „Oskar i pani Róża” jest takie zdanie, że Boga można prosić wyłącznie o sprawy duchowe, bo to nie święty Mikołaj. To nieprawda.

Choć tych duchowych łask otrzymaliśmy rzeczywiście mnóstwo i nieustannie na nas spływają, choćby z ostatniego tygodnia. Trwały u nas rekolekcje adwentowe, a mój mąż miał marzenie przystąpić w ich trakcie do spowiedzi. Dla uczestniczących w rekolekcjach wiernych, to nic nadzwyczajnego. Dla kierowcy ciężarówki, przemieszczającego się z jednego krańca Europy w drugi, wstrzelić się z 45-minutową pauzą w czas spowiedzi podczas parafialnych rekolekcji to po prostu cud.

Ministranci z Sochaczewa (NEW - AGE) - bloog.pl

    W adwencie gościlismy w katedrze w Odessie Pana Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Spotkał się z polonią i księżmi, ja co prawda w tym czasie głosiłem rekolekcje w Polszy, ale wysłałem tam  przedstawiciela  naszej prafii Panią Prezes Kościoła Nataszę Lebiedziewą (na zdjęciu w kapeluszu obok Prezydenta). A więc nasza parafia była godnie reprezentowana. A tak na marginesie; wreszcie mamy Prezydenta, którego nie musimy się tu wstydzić za pijaństwo.


Przygotowują się do tego spotkania, uczą się wierszyków, piosenek, czy co kto tam potrafii. Ukraińcy to zdolny naród.
Przy okazji ja też pragnę podziękować temu wielkiemu świętemu, musiałem być w tym roku wyjatkowo grzeczny bo prezenty w tym roku spłynęły na mnie obficie....
Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,2752274,trackback

komentarze (3) | dodaj komentarz

Wspomnienia z rekolekcji adwentowych

środa, 26.