O czym chcesz poczytać na blogach?

Rejs

Moje morskie przygody - żeglarstwo, regaty i nie tylko ;) - Onet.pl Blog

Zarobić, a szkoda takie okazje wypuszczać z rąk. Moje marzenie? Robić to, co się w życiu kocha i móc na tym zarabiać. Tak właśnie chciałabym, aby ułożyła się moja przyszłość - ja jako instruktor żeglarstwa, a może właściciel przystani, a może firma czarterowa, a może... Pomysłów jest wiele, potrzeba mi jeszcze dużo szczęścia, jeszcze więcej pieniędzy, bo motywację i chęci już mam. Robiłabym to, co kocham, i na dodatek mogła mieć z tego pieniążki, dawać ludziom pracę... Brzmi prawie jak Utopia, ale wierzę, że nie jest to cel niemożliwy do osiągnięcia. Bo wszystko można osiągnąć. Wystarczy chcieć. Mocno chcieć. Ja wierzę.

Wiary we własne siły życzę też Wam, drodzy czytelnicy!
t0la (22:35)
Bądź pierwszy!

01 stycznia 2009
Moje rejsy
Witam!

rejsymorskie.blog

Między innymi wspaniałe jachty (w liczbie ponad 100!) i a także inne łodzie i sprzęt żeglarski. O randze tego wyjatkowego wydarzenia powinien świadczyć fakt, że honorowanym patronatem festiwalu Wiatr i Woda 2009 jest Prezydent miasta Gdynia - Pan Wojciech Szczurek. I chwała mu za to:) Na festiwalu nie morze oczywiście zabraknąć wystawców z największych firm produkujących sprzęt sportowy (oczywiście związany z żeglarstwem), również zagranicznych. Organizatorzy pomyśleli również o "zwykłych obserwatorach" i miłośnikach rejsów morskich - dla nich właśnie organizowany jest pokaz między innymi 30-metrowego jachtu żaglowego J-26 a także jedenastometrowego jachtu SEALINE SC35 i dwudziestometrowego jachtu motorowego GALEON  640 Fly. Dopełnieniem targów mają być liczne pokazy (między innymi ratownicze) oraz niesamowita atmosfera znana wszystkim miłośnikom rejsów morskich. Nie wspominając już o innych przewidzianych atrakcjach, o których można by napisać jeszcze wiele linijek...:)

Reasumując - NIE MOŻE NAS TAM ZABRAKNĄĆ!

o jachcie Blodughadda i o innych rzeczach

Załogaod 2 do 10 osób

S/Y Politechnika - jacht typu Opal IV (Conrad 45), którego armatorem jest Studencki Klub Żeglarski Politechniki Warszawskiej. Powstał w 1978 roku i od tamtej pory służy jako flagowa jednostka klubu.

Spis treści

[ukryj]
  • 1 Osiągnięcia
  • 2 Ciekawostki
  • 3 Linki zewnętrzne
  • 4 Przypisy

Osiągnięcia [edytuj]

  • 1994 - Wyróżnienie Nagrody Rejs Roku za przejście Pentland Firth
  • 1995 - II Nagroda Rejs Roku za rejs na Spitsbergen.

rejsik2011.blog

Jednym statku, taki mały zabieg upraszczający.

Idea Regulaminu Mazurskiej Ekskapady (RME) wywodzi się z podwalin teoretycznych klubu PŻG, do którego należeli Ania oraz Stasiu. To właśnie ten drugi był zafascynowany w owym czasie precyzją skonstruowanych przepisów oraz ich utylitarnością, co więcej, otoczka biurokratyczna tak przypadła do gustu kapitanom, że postanowili sporządzić Regulamin Mazurskiej Ekskapady, którego podpisanie przez uczestników rejsu było warunkiem stania się członkiem załogi.  

Postanowienia RME są następujące:
1. Członkiem załogi może zostać jedynie osoba o nieposzlakowanej opinii w społeczeństwie, która przedstawi Kapitanowi aktualne zaświadczenie o niekaralności.
2. Członek załogi przed rozpoczęciem rejsu zobligowany jest do spisania.