O czym chcesz poczytać na blogach?

Rejestr dłużników

Zarabianie i finansowanie

Długu i dłużniku, to coraz skuteczniejsza metoda windykacji. warunkiem, aby taka publikacja była zgodna z prawem, jest zamieszczenie informacji iż jest to dług na sprzedaż. Nie trzeba płacić za publikacje na giełdach wierzytelności, można sobie założyć nawet darmowego bloga i na nim publikować swoich firmowych i nie tylko firmowych dłużników. Czyli, taki darmowy internetowy rejestr długów - naprawdę polecam. Google w mig zaindeksuje wpis i będzie widoczny w wyszukiwarce po wpisaniu danych dłużnika.

Tagi: internetowy rejestr dłużników
12:12, bergerek
.

Walka z nadwagą - Onet.pl Blog

Piszą tam, że ich społeczeństwo nie rozumie... 
Kurde ja też jestem nieuleczalnie chora.. 
Ale nie podzielam ich zdania. 
Niech też poszukają winny po swojej stronie! 
Opieka nawet na leki mi nie da. 
A w salonie nie dadzą bo jestem w krajowym rejestrze dłużników, zresztą nie jestem debilką żeby tam brać..... 
Zrezygnowałam bo nie miałam siły i nie miałam już kogo prosić o pomoc. 
Zdziwiłam się, że poddałam się... 
Zawsze tak jest. 
 
Chciałabym podziękować wszystkim osobom które na mnie.

Problemy kredytowe - Onet.pl Blog

I dopisując doń dziesiątkami moich dłużników (zarówno firmy jaki i osoby prywatne) doznałem szoku... z powodu całkowitej nieskuteczności tego narzędzia. Może nie doznałbym szoku gdyby nie informacja którą wielokrotnie widywałem zamieszczona na różnych portalach biznesowych a mianowicie: "Według przeprowadzonych badań 58% dłużników po otrzymaniu wezwania do zapłaty, zawierającym ostrzeżenie o możliwości dopisania ich długu do Krajowego Rejestru Długów, spłaca swoje zobowiązania. 27% dłużników spłaca swoje długi po umieszczeniu ich w Krajowym Rejestrze Długów i wysłaniu powiadomienia o dopisaniu ich do Rejestru."

Z moich dłużników nie zapłacił ŻADEN co nakazuje mi zastanawiać się nad rzetelnością ww informacji. Tym bardziej że i od kilku.

Kredytowo

Nie zależy im widać na reputacji biznesowej. Spośród działań pozasądowych już częściej robi na nich wrażenie wysłanie im odpisu wniosku o ogłoszenie upadłości. Dość często boją się tego spółki z o.o., osoby prywatne prowadzące działalność gospodarczą jakoś nie specjalnie.  Czy zrezygnuję z KRD? No, raczej nie bo baza dłużników jest to już spora i można często natrafić tam na potencjalnego kontrahenta co w moim przypadku oznacza odmowę współpracy niezaleznie od wysokości dopisanego długu.

Zamieszczone w Uncategorized | 1 komentarz »

Jedna odpowiedź do “KRD nie działa na moich dłużników, prędzej widmo upadłości”

  1. Java Powiedział/a:

    Spółki która mają zamiar dalej prowadzić działalność gospodarczą obawiają się takich wniosków o upadłość niczym ognia. Co do Krajowego Rejestru Długów to nie wiem ale jak wpisy w internecie nie działają na dłużników to zapewne.

Kredytuj

Marzec 22, 2012 / mietekemocni

Zadłużenie seniorów

 Emeryci coraz częściej widnieją w Krajowym Rejestrze Długów. Najstarsza osoba widniejąca w Krajowym Rejestrze Długów ma 105 lat i jest winna 1572zł. Nie jest to jedyny stulatek otwierający listę dłużników w swoim województwie. W minionym roku emeryci reprezentowali 3% wszystkich dłużników notowanych w KRD, w obecnym roku już 6,51%. Jak widać ich liczba urosła w jeden rok ponad dwukrotnie. Najczęstszymi wierzycielami są albo banki, albo już firmy windykacyjne i fundusze sekurytyzacyjne, czyli instytucje,.

Kredyty i windykacja

Kontrahenta w Krajowym Rejestrze Długów bo może po sprawdzeniu już nie trzeba będzie zlecać wywiadu gdy zostanie stwierdzone, że niedoszły kontrahent ma długi.  Za reklamę KRD wywiadownia zapewne coś ma, ale tak w ogóle to rada jest naprawdę dobra. Jak o mnie chodzi mam podstawy do tego aby twierdzić że skuteczność tego rejestru jak i innych BIG-ów też jest znacznie niższa od tego co sam KRD o sobie pisze, ale ta reklama swoje zrobiła, bo już chyba większość firm ma dostęp do tego rejestru i sprawdza w nim swoich nowych przyszłych klientów oraz dopisuje dłużników. Dlatego nietrudno natknąć się w rejestrze na kogoś kto prosi o kredyt kupiecki…

Zarabiaj - Onet.pl Blog


30 stycznia 2011
Będe promował KRD
Od kilku miesięcy jestem klientem - użytkownikiem Krajowego Rejestru Długów. Jednakże skuteczność windykacyjna tego rejestru pozostawia jeszcze do życzenia, podobnie jak funkcja prewencyjna - sprawdzanie potencjalnych klientów. Dlatego, że jest jeszcze zbyt mało popularny - zbyt mało firm ma podpisane umowy z KRD a więc za mało w nim dłużników  a dopisany np. przeze mnie dłużnik może dalej funkcjonować jako przedsiębiorca i bez przeszkód zaciągać kredyt kupiecki, bo jak ktoś nie ma dostępu do KRD to go po prostu nie sprawdzi. Założe blog poświęcony tylko KRD ale jest i drugi ważny powód - znalazłem program partnerski który umożliwia umieszczenie.