O czym chcesz poczytać na blogach?

Reichstag

Okiem mastodonta - Onet.pl Blog

"gadających głów". Jak by to było, stać się ofiarą politycznej nagonki i niestworzonych teorii zamiast jej animatorem, panie Kaczyński? Ale darujmy sobie.....
Mam nadzieję, że to COŚ (Bóg, sumienie czy cokolwiek innego) - dla każdego w innej postaci - nie dadzą Panu spać spokojnie. Pańskie słowa - ten człowiek zginął za Pana!
I żeby było jasne - proszę nie odczytywać mych słów jako chęć kneblowania opozycji. W żadnym wypadku i nigdy w życiu. Pierwszy bym pyszczył przeciw takim pomysłom. Proszę je tylko odebrać jako niezgodę na smarkaterię i dziecinność w udawanym "niezdawaniu sobie sprawy" jakiego języka się używa i do czego to prowadzi.
Naziści podpalili Reichstag dla zdobycia władzy. Pan podpala Polskę. Ale na szczęście dla reszty, jest pan nieudacznikiem w tym co pan robi. Taki Adolf Hitler dla ubogich. Z Żoliborza. 
mastodont1 (19:39)
komentarz
Pan za tą tragedię odpowiada, panie Kaczyński!

GEJOWISKO

Miasta. Warto było. Nie przypuszczałem że na Śląsku może być miasto, które Śląska w ogóle nie przypomina. Tak więc Michał, jeszcze raz bardzo dziękuję…

skomentuj (4)
2005-06-11 16:28:03 >> Urodziny

Niektóre cechy są chyba dziedziczne. Coraz dłuższe niepisanie odziedziczyłem razem ze starszym bratem… Tylko ciekawe po kim to mamy? Młodszy braciszek również ostatnio się zaniedbuje…

W niedziele miałem kolejną wycieczkę do Berlina. 7 godzin jazdy w jedną stronę tylko po to, aby na miejscu być 4 godzinki. Ale warto było. Zwiedziliśmy całą Unter den Linden, tradycyjnie zaczynając od Brandenburger Tor i budynku Reichstagu, a kończąc na Alexander Platz, gdzie udało się nam za symboliczną opłatą 7,5 „ojro” od głowy wjechać na wieżę telewizyjną, by z wysokości 203 metrów popatrzyć na Berlin.Zaskoczyła mnie jedna rzecz - „drapaczy chmur” nie było widać, wszystko wydawało się takie maluśkie. Porobiłem parę fotek, tak na marginesie ostatnio zastanawiałem się po co jest mi potrzebna karta 1GB, skoro wcześniej miałem 128 MB i mi wystarczało. Teraz już wiem. Z 1 GB zostało raptem 150 MB. I to w ciągu jednego dnia. A co będzie jak będę chciał gdzieś na dłużej pojechać??? Wcześniej mój rekord wynosił 325 fotek w.

Czekam wciąż... - bloog.pl

Kolejny weekendowy wypad. Znów Niemcy. Chyba polubiłam ten kraj.


Wieża telewizyjna na Alexanderplatz. Godzina czekania na wjazd. Warto było, bo widoki piękne. Czarnoskóry windziarz żartował sobie, że przy dobrej widoczności nawet Afrykę można zobaczyć. Pod wieżą zaliczyłam pyszną chińską zieloną herbatę ze Starbucksa.


Berliński ratusz. Wokół ratusza pachnie mocno komuną. Mimo wszystko zachodnia część Belina jest jest ładniejsza.


W centrum handlowym Alexa na 3 piętrze jest firma Loxx prezentująca Berlin w miniaturze. Warto zobaczyć.


Reichstag i resztki demonstracji przeciwko energii atomowej.


Brama Brandenburska, a pod nią mnóstwo turystów wymieszanych z uczestnikami demonstracji przeciwników energii atomowej.Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,4957458,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

piątek, 21 sierpnia 2009 16:06

Sny są skarbem nędzarzy...

what? # book # archive # fav #

dnia: wtorek, 26.stycznia.2010, 01:28 zapisałem sen z dnia:
18.01.2009r. - bomba atomowa (sen podwójny)
Stoję na ulicy i widzę budynek (jakby urząd czy coś takiego, szary, zabytkowy raczej, podobny do niemieckiego Reichstagu) i nagle zostaje na niego zrzucona bomba atomowa, ale mnie to nie dziwi, wiedziałem, że to się stanie. Wszystko dzieje się dość wolno, tak że w pierwszej chwili znajduję się poza zasięgiem rażenia, ale ten zasięg się przesuwa w miarę jak ten grzyb... no nie wiem "rośnie"? "rozszerza się od podstawy"? nie wiem, z resztą to nie ważne (pewnie prawdziwy wybuch i tak wygląda zupełnie inaczej ;) ), ja po prostu chwilę patrzę na to jak wszystko równa z ziemią i zaczynam uciekać. Niby biegnę korytarzami jakby na stacji kolejowej, więc takie podziemne, kasy biletowe itp. Są też ludzie, większość też ucieka (ale co dziwne nie ma paniki żeby ktoś kogoś rozdeptał), niektórzy chyba nawet nie wiedzą nawet że coś się dzieje. W każdym razie biegnę co raz dalej, biegnę i jak już wybiegam normalnie na powierzchnię, to widzę startujące samoloty (ludzie uciekają przed rozchodzącym się zasięgiem bomby), odjeżdżają też autobusy (tak jakby każdy.

BLOG PODRÓŻNICZY GLEBY

– pruska kolumna znajdująca się w parku Tiergarten w Berlinie zaprojektowana przez Heinricha Stracka po 1864 roku w celu upamiętnienia zwycięstwa Prus nad Danią w wojnie duńskiej z 1864 (zagarnięcie Szlezwiku-Holsztyna) i odsłonięta 2 października 1873 upamiętniając także zwycięstwa w wojnie z Austrią i w wojnie z Francją. Na szczycie kolumny wzniesiono brązową figurę Nike (Wiktorii) o wysokości 8,3 metrów i wadze 35 ton, zaprojektowanej przez Friedricha Drake. Łączna wysokość kolumny wraz ze statuą wynosi 66,89 m. Wewnątrz kolumny znajdują się schody (285 stopni) prowadzące na położoną na wysokości 50,66 m platformę widokową. Początkowo pomnik znajdował się obok Reichstagu. W 1939 z polecenia Adolfa Hitlera został przeniesiony w obecne miejsce i podwyższony o jedną kondygnację.

Stąd już powrót spacerem do Zentraler Omnibusbahnhof (ZOB), skąd odjeżdżał nasz autobus.

Tagi: Berlin 2012
19:04, krzysztofgrzegorzewski
Link Komentarze (2) »
sobota, 17 grudnia 2011

polityka - Onet.pl Blog

Ale morderstwo jest morderstwem i nie można na nie przyzwalać. Dzisiaj w Polsacie w programie konfrontacja Pani Manuela Gretkowska powiedziała, że powinno się odwołać do Polakow w referendum i spytać się ich czy są za aborcją. Jestem jak najbardziej przeciwny temu. Dlaczego mamy się odwołać do referendum w sprawie morderstwa? Referendum np w przypadku kary śmierci jest zabronione, a czy to nie jest morderstwo? Czy możemy we wszystkich sprawach odwoływac się do referendfum, nawet w tych oczywistych? Czy gdyby w III Rzeszy zrobic referendum w sprawie zabijania Żydów, Polaków i innych nacji nie byłoby przypadkiem wyniku zezwalającego na to? Swoistym referendum w tej sprawie były wybory do Reichstagu w 1932 roku, w których to faszystowska partia NSDAP zdobyła aż 37 % głosów. Czasami są takie sprawy, które są oczywiste nie ma innych lepszych bądż gorszych pogladów na dany temat. Jest tylko 1 właściwy pogląd. Tak samo jak wiemy, że nie wolno kraśc i nikt w twej sprawie nie robi referenfum, tak samo jest w sprawie aborcji. A co do minister Ewy Kopacz, chociaż jestem czlonkiem Platformy Obywatelskiej nie rozumiem czemu tak postąpiła. Wiem, że była w trudnej sytuacji wyboru pomiędzy prawem a być może dymisją(chociaż nie jest to pewne, ponieważ wielu prawników uważa, że nie było w jej obowiązkach wskazanie kliniki gdzie można dokonac aborcji). Lecz jeśli uważa się za.