O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Rehabilitacja

Strona poświęcona Oliwce Krupowies - bloog.pl

, nie tylko ruchowej , również logopedycznej , wskazania psychologiczne i wskazówki dla nauczycieli . Lekarz objaśni na co musimy zwracać szczególną uwagę , jak podawać leki itp. Same aminokwasy są w tabletkach . Podczas wizyty będzie nam towarzyszyć Pani Julia , która jest tłumaczem i pracuje w Klinice w Pradze . Po wizycie wracamy do domu , i zabieramy się do ciężkiej pracy . Aminokwasy dają dobre efekty , o ile jest dobrze  prowadzona rehabilitacja , i będzie bardzo urozmaicona pod każdym względem . Jest to wielki wysiłek dla Oliwii . Obecnie staramy się o sprzęt do rehabilitacji , nie wiemy czy dostaniemy dofinansowanie , ponieważ są to kosztowne rzeczy , a przez Panie w MOPRze uznawane jako rarytasy , więc bez problemów się nie obejdzie ...jak zwykle z resztą. Później drogą mailową wysyłam opinię o tym jak Oliwia reaguje na leki , w razie niepokoju zawsze mogę zadzwonić , porada zostanie.

Niepełnosprawni inaczej

Lub intelektualnym,
h) osoby niskiego wzrostu, a w szczególności dzieci;

Definicja pochodzi z projektu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać obiekty budowlane metra i ich usytuowanie. Jest to rozporządzenie, na które czekają władze Metra, by rozpocząć prace zabezpieczające i dostosowawcze. A teraz wyobraźmy sobie, że w tym rozporządzeniu definicję przeniesionoby mechanicznie z ustawy o rehabilitacji… Cały akt prawny stałby się przecież absurdalny. Taką sztuczkę jednak próbuje zrobić MPiPS w opisywanych już przeze mnie założeniach do projektu ustawy o wyrównywaniu szans osób niepełnosprawnych. Tam też ktoś chcący skorzystać z podjazdu musiałby mieć uprawnienie, czyli orzeczenie.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego definicja funkcjonalna jest lepsza od papierowej. Niepełnosprawność jest zjawiskiem dużo bardziej skomplikowanym, niż da.

Wszystkie odcienie macierzyństwa - bloog.pl

Mu się to spodobało, że jak tylko się obudzi to już robi przekret na brzuszek... problem w tym, że nie potrafi przekręcić się z brzucha na plecy i jak już nudzi mu się leżenie na brzuchu to jest wielki pisk i wrzask, żeby natychmiast go uratować z opresji. No i bardzo ładnie już leży na brzuchu... czasem jeszcze prawa rączka ucieka mu do tyłu, ale nadal nad tym pracujemy. I nie odpuszczam mu ćwiczeń, nawet kiedy marudzi z powodu ząbkowania... trzeba zrobić co swoje, żeby rehabilitacja przynosiła własnie takie miłe efekty.

 

Trackback: http://bloog.pl/id,330918781,trackback

komentarze (2) | dodaj komentarz

Mam prezent od MAM

wtorek, 06 marca 2012 13:17

Wczoraj dostałam.

Bóle Kregosłupa

jadwiga64  On Październik 12, 2011 at 9:32 am
Permalink | Odpowiedz

Witam serdecznie,
popieram kwestie rehabilitacji, faktycznie wymaga to wysiłku, systematyczności ale efekty sa zawsze. nie ma co popadać w wątpliwość, kiedyś nie myślałam, że regularna rehabilitacja może tak skutecznie działać a tu pozytywne aspekty. osobiście mam zabiegi na kręgosłup stacjonarnie w przychodni, tylko to zawsze jakoś tak szybko sie kończy i mija a przydałoby sie jeszcze coś dodatkowego, szukałam coś żeby wyjechac na wakacje połączone z tym własnie, tzn z zabiegami i znalazłam ciekawe ośrodki, licze tylko na jakies opinie na ten temat, może ktos coś wie w tej kwestii?? prosze o informacje czy byliście w ośrodkach nad morzem? jakies takie.

WITAM SERDECZNIE NA STRONIE O MNIE JESTEM MAJA I MIESZKAM W DRAWSKU.JESTEM CIĘŻKO CHORA I POTRZEBUJĘ TAKŻE TWOJEJ OFIARNOŚCI,WSPARCIA I POMOCY .NIEZWYKŁA PSZCZÓŁKA MAJA - bloog.pl

Ludzie przysyłają im pieniądze. – Moja mama pracuje w sklepie w Drawsku. Czasem niespodziewanie otrzymuje od klientów 10, 20 złotych dla wnuczki. Jest to zupełnie niespodziewane ale bardzo miłe. Trzeba dodać, że mamy również bardzo pomocnych sąsiadów – mówi Joanna.

Nadzieja i obawy.

Państwo Chorzewscy bardzo chcieliby, aby ich córeczka była sprawnym dzieckiem. Wiedzą, że Maję czeka żmudna i intensywna rehabilitacja. Mimo to nie zamierzają się poddawać; jak mówią, zrobią wszystko co w ich mocy, by dziewczynka była sprawna. Uważnie ją obserwują, zauważają najdrobniejsze nawet poruszenia, czy drgnięcia nóżek dziewczynki, co jest widocznym sygnałem na to, że połączenia nerwowe nie uległy zniszczeniu; daje im to nadzieję na usprawnienie córki na tyle, by mogła chodzić. Wiedzę na temat walki z chorobą Mai czerpią także z kontaktów z innymi.

Rehabilitacja kręgosłupa poprzez ćwiczenia na kręgosłup i masaż kręgosłupa pomaga na bóle kręgosłupa

Te wskazane są przy bólach spowodowanych uciskiem nerki. Nerka nieco przemieszcza się, nakłada na nerwy, które przebiegają powierzchniowo wzdłuż kręgosłupa. Poniżej prezentujemy sposób przygotowania takiej kąpieli. Należy przygotować duże naczynie (najlepiej o pojemności 5 litrów). 10 dag ziela skrzypu wsypujemy do naczynia i zalewamy zimna wodą. Po upływie doby doprowadzamy napar do wrzenia. Cedzimy i wlewamy do wanny napełnionej ciepłą wodą. W kąpieli przebywamy około 20 minut. Dbamy, by woda zakrywała nam nerki, natomiast serce pozostało nad powierzchnia wody. Nie wycieramy się, nakładamy szlafrok lub okrywamy się ręcznikiem i wchodzimy do łóżka na godzinę. Przez ten czas nasz organizm osusza się i odparowuje.

Tagi: Bóle kręgosłupa ból kręgosłupa ćwiczenia kręgosłupa leczenie kręgosłupa przepukliny kręgosłupa rehabilitacja kręgosłupa zwyrodnienie kręgosłupa
17:39,

Rehabilitacja Katowice

Tych zdarzeń. W takim wypadku konieczna jest rehabilitacja Katowice. Nie tylko pomoże nam odzyskać całkowitą lub choćby częściową sprawność, lecz też pozytywnie wpłynie na naszą psychikę. Dodatkowym atutem jest, że osoby po wypadkach częstokroć unikają innych ludzi oraz boją się wychodzić z domu, a obecność rehabilitanta pomaga także w odzyskaniu większego kontaktu z otoczeniem i otwarciem się na innych. Oczywiście dobroczynne skutki jakie ma przynieść rehabilitacja Katowice będą wyłącznie wtedy widoczne, kiedy pacjent współpracuje z osobą pomagającą mu w wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek opory lub też pacjent nie będzie stosował się do zaleceń, to może się okazać, iż nawet po rocznej rehabilitacji osoba taka nie będzie odczuwała poprawy stanu zdrowia. W przypadku sporej liczby schorzeń rehabilitacja jest zalecana przez lekarza, a przez to refundowana przez NFZ. Niestety nie zawsze.

Rehabilitacja po udarze

kapelan - bloog.pl

    Wracam z oddziału, kolejne już dziś wezwanie. Do szpitala trafiła młoda kobieta (niespełna 30 lat) z rozległym udarem. Potem na na OIOM został przywieziony pacjent, który miał rozległe obrażenia, m.in. głowy, (spadł z wysokości - chyba malował dach). Ten człowiek nie skończył jeszcze 25-ciu lat. Oboje walczą o życie, jeśli doczekają rana, to tylko z Bożą.

Trzeba jeszcze pocierpieć...

poniedziałek, 23 czerwca 2008 14:07
    Nocą wróciłem z Pisza. Pobyt w parafii M. Bożej Ostrobramskiej zleciał błyskawicznie. Cieszę się, że mogłem znów.
W Bożym Miłosierdziu. Będę pamiętał o nim w modlitwie.
    Rozmawiałem dziś z panem doktorem, który ma mnie operować. Zabieg będzie w Wielki Czwartek (najprawdopodobniej między 14-stą a 15-stą). Nie wiem ile czasu potrwa leczenie, rehabilitacja. Być może, przez długi czas, nie będę miał dostępu do netu. Czytelników bloga proszę, by czasem westchnęli za mnie do Boga, ja ze swej strony obiecuję pamięć o Was. Siebie też Jemu polecam, godząc się całkowicie z Jego wolą. Niech.

schizophrenias.blog

Pracować muszę. Wciąż jestem wycofana, czy to przez leki, czy przez chorobę. Ale to jest fakt.
Wolałabym nie brać leków. Nie byłabym tak otumaniona. Ale muszę, bo tak trzeba, bo będzie nawrót i szpital i znowu rok z życia wzięty. To prawie tak jak udar, albo zawał - długotrwałe leczenie i chyba nigdy już nie wrócę do formy z czasów kiedy byłam zdrowa. No bo czas ucieka.
Chyba jestem infantylna. Nie wierzę w siebie, nie ufam sobie i nie umiem rozpoznać kiedy coś złego się ze mną dzieje..

skomentuj (0)

rozterka 2010-09-19 11:25:29

Siedzę przed komputerem i zastanawiam się, co napisać. Może to, że wiele rzeczy mi nie wyszło, że wiele osób nie popierają mojego pomysłu z pisaniem bloga. Oni to wszystko mają na co dzień i nie chcą o tym czytać. Może to, że ciągle coś jest nie tak. Może to, że są olimpiady specjalne  i ja tego nie popieram. Ja po prostu nie chcę być tym, kim jestem. Nie.

Właśnie, kim są ci oni?), wszystko jest wtedy w porządku, idzie Ci świetnie, ale to wciąż będzie życie w czterech ścianach.
Wycofanie. Cokolwiek nie robisz, to się wycofujesz, udajesz, albo grasz. Nie jesteś sobą. Zastanawiam się nad definicją rehabilitacji i leczenia schizofrenii. Przeszukałam cały internet i nie pisze nic na ten temat. To znaczy pisze; chodzić do lekarza, brać leki, ewentualnie psychoterapia, bo zmniejsza prawdopodobieństwo nawrotu, ale to wciąż jest tylko prawdopodobieństwo..