O czym chcesz poczytać na blogach?

Regulator obrotów

samotnamama.blog

Tą świadomość sam z Siebie, żeby to co robię , robimy razem - dawało Ci tą pewność. Ech, wciąż uczysz mnie życia na nowo.

PS- i mam głęboko w poważaniu miny tych wszystkich Pań w Kościele, które nie mają zupełnie zmysłu artystycznego i nie potrafią docenić Twoich pięknych piruetów, obrotów, jaskółek i podskakiwania w idealnej zgodzie z rytmem, kiedy podczas mszy, na dźwięk organów tańczysz. Jestem z Ciebie dumna. I z tego, że ładnie klęcząc jak tylko wchodzisz do Kościoła, składasz słodko rączki i mówisz"Amin". A jak ministrant dzwoni podczas Eucharystii Ty na cały regulator wołasz "DZYŃ DZYŃ". Mama też tak robiła i Pepe też tańczył i kocham Cię za to, że jesteś wyluzowany i pewny Siebie. Ach - mój Syneczek!

Twoja mama.

skomentuj (7)
Strona główna
maj 2006

Punkxtr

Nowe rzeczy. Po odkręceniu wspomnianego wyżej kółka, przyszedł czas na dalszy tuning. Do mojego magicznego worka ze śrubkami poleciało wszystko to, co stalowe. Na tytan została wymieniona śruba głównej osi obrotu i śruba mocująca linkę. Zastosowałem również drążoną podkładkę Pro-Bolt, a aluminiowe regulatory na śrubokręt krzyżakowy zastąpiłem tytanowymi odpowiednikami na klucz imbusowy 2mm. Śrubki te są cięższe od oryginałów jedynie 0,1g., także nie miałem się nad czym zastanawiać. Można jeszcze zaoszczędzić kilka gramów wymieniając sprężynę napinającą wózek na tytanową, którą znaleźć.

Wózek przesunie się na kolejny bieg. Zastosowałem więc nowy na polskim rynku wyrób Swiss Comp na w pełni ceramicznych łożyskach.

Płynność ich obrotu jest powalająca. Gdy zakręci się palcem zwykłym kółkiem, to w najlepszym przypadku obróci się ono raz. Swiss Comp'y wykonują kilkadziesiąt obrotów, zanim staną w miejscu. Śruby mocujące (oryginalne stalowe zastąpiłem oczywiście tytanową wersją) należy jednak dokręcić dużo lżej niż zwykle i zabezpieczyć Loctite'm.

Wózek przerzutki dostosowany jest do 8 biegów przez co jest nieco szerszy i cięższy niż wersja Mega 9, jednak nie.

Z Życia RedNacza

Malowania nie mam, za bardzo się nawdychałem farby i jakoś zapomniałem gdzie dałem telefon czy aparat.

Jak farba wyschła postanowiłem spróbować dopasować do siebie kilka elementów czy przypadkiem czegoś podczas projektowania nie pochrzaniłem. I oczywiście pochrzaniłem. Jednak o tym za chwilę.

Regulator obrotów wentylatorów pasuje jak ulał w miejsce gdzie wcisnąłem włącznik/wyłącznik obrotów wentylatora chłodnicy.

Stara kratka, za którą kryła się chłodnica chyba pozostanie na swoim miejscu. Nie mam póki co innego pomysłu na jej zastąpienie. Choć może coś wykombinuję z pleksą jak ją.

o klimatyzacji wentylacji w domu i w pracy

Drobnych zanieczyszczeń mechanicznych w przestrzeniach roboczych (kieszeniach) pomiędzy spiralami. W sprężarkach tych spirala ruchoma jest tak połączona z elementem napędzającym, by w przypadku wystąpienia zwiększonego nacisku promieniowego na ściankę boczną spirali mogła przemieścić się w kierunku od osi obrotów, odsuwając się w ten sposób od stykającej się z nią ścianki spirali nieruchomej. Na rys. 18a przedstawiono sposób w jaki spirala ruchoma wykonuje przemieszczenia promieniowe, natomiast rys. 18b i c obrazują jak wskutek promieniowego przemieszczenia spirali następuje poszerzenie szczeliny pomiędzy.

ERT-10-2 (1 i 2-przekaźnikowe) 
i ERT-10-4 (4-przekaźnikowe przeznaczone do montażu na szynie DIN).
Urządzenia te o korzystnym stosunku ceny do możliwości, są uniwersalnymi, programowalnymi sterownikami 
temperatury, przeznaczonymi do stosowania w urządzeniach klimatyzacji, chłodniczych i mroźniczych (lady, witryny, gondole, komory itp.). Produkowane są wersje 
do schładzarek mleka i sterowania ogrzewaniem.
Charakterystyczne cechy sterowników 
serii ERT-10-2 i ERT-10-3:
 mocowanie regulatora w typowym 
otworze montażowym 71 x 29 mm,