O czym chcesz poczytać na blogach?

Regulator napięcia

Słoneczna Łódź

Na zimnie i deszczu. Nawet niespecjalnie na nas pomstowali. Ciekawe jak wyjdą zdjęcia, bo wyglądamy fatalnie. Jesteśmy brudni, zmęczeni i mokrzy.

W Krakowie zapakowaliśmy kilka skrzynek z pysznościami od Dobrych Duchów akcji i dalej na rzekę. Tutaj też odebraliśmy regulatory napięcia, dzięki którym będziemy mogli ładować akumulatory. W tym momencie następuje przełom w pogodzie, bo nagle deszcz przestaje padać. Zaczyna świecić słońce. Robi się cieplej. Humory natychmiast się poprawiają, bo można zrzucić z siebie mokre łachy. Baterie słoneczne mamy już na dachu, ale trzeba je jeszcze.

hififreak | moja droga przez (DIY) Hi-Fi

Oraz Placid

Zacząłem montować DACa Buffalo II, o którym pisałem wcześniej. Na początek zabrałem się za zasilacze Placid.

Zestaw elementów do montażu zasilacza Placid

Placid ma dostarczać napięcia +5V do zasilania modułu przetwornika, natomiast symetryczny Placid BP ma dostarczać napięcia +/- 15V do modułu stopnia wyjściowego.

Zamontowane elementy pasywne

Oba zasilacze są podobnej konstrukcji.

Być przegrzewane.

Zestaw elementów do montażu PlacidBP

Dziś jednak skończyłem pracę tylko na zmontowaniu zasilaczy. Następnym krokiem będzie ich uruchomienie, gdzie wymagane będą regulacje napięć i prądów wyjściowych, co nastąpi już po zmontowaniu reszty modułów.

Placid BP w trakcie montażu

Do zmontowania pozostał jeszcze najbardziej pracochłonny stopień wyjściowy IVY III. Reszta, czyli przetwornik i regulator to już będzie przyjemność.

elan.blog

Komórką ruchową (artrofia) lub zmiany chorobowe w samym mięśniu (dystrofia)

Zaburzenia czynności mięśni – trzeba je rozpatrywać w obrębie samego mięśnia i zaburzenia w obrębie regulatora, czyli układu nerwowego.

Zaburzenia napięcia mięśniowego są kolejnym czynnikiem mającym zw. z niedowładami, przy czym prawidłowego napięcia mięśniowego (normotonii) mogą zachodzić w dwóch kierunkach..

z drugiej natomiast z jego obniżeniem (wiotkość).

Spastyczność jest wzmożonym wyrazem wzmożonej aktywności układu gamma i objawia się znaczną reaktywnością mięśnia na rozciąganie. Stawiany przez mięśnie spastyczny opór jest jednak największy na początek ruchu, a ustępuje w trakcie dalszego rozciągania mięśnia tzw. objaw scyzoralny.

Sztywność- plastyczne wzmożenie napięcia mięśniowego. Opór stawiany przez mięsień może być dwojaki- może być na całej.

I'm a little bit of everything - Onet.pl Blog

Że przesypiam całe tygodnie. Budzę się jedynie w piątki i można powiedzieć, że żyję do niedzieli wieczorem. Ktoś tu spieprzył robotę, bo gdybym to ja układała dni tygodnia, to zaczynałby się on najwcześniej od wtorku....

Właśnie odkryłam, że ZNP występuje pod dwoma postaciami:

1. jako zespół napięcia przedmiesiączkowego

2. jako zespół napięcia przedmaturalnego

To drugie niestety prędko się nie skończy (29.05 - ostatni dzień egzaminów)

Z  jednej strony mam ochotę gdzieś uciec, z drugiej - wiem, że trzeba się zmierzyć z życiem i walczyć do upadłego. Siedzę obecnie.

Ja na kawałki ("Moja muzyka jest muzyką prawdziwą, Twoja nie!") ale ja jestem zdania, że muzyka jest jedna, tylko ma wiele twarzy. Dlatego słucham wszystkiego - od muzyki poważnej przez rock po pop.


Drażnią mnie chłopcy (bo mężczyznami to ich nazwać nie mogę) słuchający hip hopu w autobusach na pełny regulator. Gdyby chociaż słuchali Jacksona albo Aerosmith....


Od niedawna jestem maniaczką Dr.House'a. Nie umiałam przeżyć dnia nie oglądając chociaż jednego odcinka... do czasu aż obejrzałam wszystkie! Teraz pozostaje mi czekać na sezon 6. Ten serial wiele zmienił w moim życiu - między innymi zaczęli.

Nie śpij, bo cię adoptują!

W książce dla kandydatów na kierowców po obu stronach jezdni. Co to, to nie. Tutejsze chodniki przeskakują znienacka z lewo na prawo, kończą się by zacząć się dopiero za następną przecznicą, ale za to za paskiem zieleni, schodzą do asfaltu całkiem łagodnie albo 15 cm krawęznikiem, meandrują wokół słupów wysokiego napięcia, albo zwyczajnie mowią pas. ;-) Jak jeszcze się komuś wydaje, że w świetle powyższego pójście z dzieckiem na spacer jest rzeczą prostą, to zapraszam na wizję lokalną.

[1] i nie chodzi tu o Poznań, wbrew temu co chcieliby twierdzić niektórzy ;>

Nie ma kompetencji do wykonania swoich obowiązków. Pracę zaś wykonują ci, którzy nie osiągnęli jeszcze swego szczebla niekompetencji.


Tak, jakby ktos nie zauwazył to uczyłem się do kolokwium.;) I, oczywiście, zastanawiałem się przy okazji nad życiem.;-P

2005-04-20 00:41:41 skomentuj (0)

Drobne przyjemności

Radosny slalom uliczkami Mokotowa, słońce na maksa, czekolada z loda jest już wszędzie, w radiu na cały regulator "Galvanize", śmiejemy się, jest fajnie.
Jak to było?
"Chwilo trwaj,.

a wolność nie istnieje, bo nie ma nas...


Zagotowało się w niej. "Ale byłam naiwna.. myślałam, że torszczy się o mnie, że jednak jej na mnie zależy..Pieprzona egoistka" pomyślała.
-Ja tego nie robiłam.. Po prostu chciałam się zabić! - wrzasnęła jej w twarz i wybiegła z pokoju.
Zatrzasnęła za sobą dzwi, włączyła muzykę na cały regulator i opadła na podłogę.
-Otwieraj te drzwi natychmiast!!nie skończyłyśmy rozmawiać!! - usłyszała stłumione słowa matki.
-Ja skończyłam!!Zostaw mnie!! - wrzasnęła, ledwo powstrzymując się od łez. Była wściekła.
-Jesteś nienormalna!! Rozumiesz?! Nienormalna!!Co ja wychowałam! Ty powinnaś.W jej kierunku. Podpalił papierosa i przerwał milczenie.
- Musimy sobie powyjaśniać pewne sprawy. A raczej ja powinienem powyjaśniać tobie - powiedział.
Patrzyła na niego w skupieniu. Oswajała się z jego widokiem - nie widziała go w końcu ponad tydzień. Te same dziwne oczy. Twarz ściągnięta w grymasie napięcia.
- Nie wiem co powiedzieć - kontynuował, bezradnie przekręcając papierosa w rękach - Jestem idiotą. Już na samym początku musiałem nawalić. Wiedziałem, że ktoś taki jak ja nie będzie odpowiedni dla Ciebie. Jak już zauważyłaś, nie zawsze nad sobą panuję.
Zastanawiała się, co mu.

Marzenia nie zawsze się spełniają

Chleba. Ledwo go przełknęłam i już kazali mi wsiadać do samochodu. Podekscytowana skakałam na siedzeniu.
-No co się tak ekscytujesz? Nie było ich zaledwie 2 tygodnie! – żachnęła się Patrycja.
-Nie wiesz jak to jest, gdy zabierają Ci ulubionych towarzyszy! – dorzuciłam i włączyłam na cały regulator Pretty.Odd.
Siostra waliła w tapicerkę, bym ściszyła. Mama śmiała się w głos, a Bart wpatrywał w okno.
Znów to samo miejsce. Koniec lub początek Las Vegas. Wyskoczyłam z samochodu i zaczęłam krążyć po poboczach. Ręce pociły mi się od samego czekania. Szkoda, że Any ze mną nie ma!
.Kelnerka.
-Ile za kawę?
-2 dolary. – powiedziała wciąż się uśmiechając. Rzuciłam pieniądze na blat i wyszłam z kawiarni. Wiatr był silniejszy niż wcześniej. Nałożyłam na głowę kaptur, a do uszu włożyłam słuchawki. Pretty.Odd. wypełniło mnie i powoli ruszyłam do domu.
Oczekiwanie pełne napięcia na jakąkolwiek informację od panicznych, zaczęło ulegać irytacji. Żaden z nich nie wyjdzie powiedzieć co się dzieje, co teraz robią.
Mogliby chociaż zadzwonić.
Zza rogu wyłonił się nasz dom. Westchnęłam i zaczęłam szukać kluczy. Zamek w drzwiach lekko trzasnął i dom stał otworem. Rzuciłam.