O czym chcesz poczytać na blogach?

Regresja

MYŚLI RÓŻNE...

Ostatnie problemy. Mam go ukamienować czy donieść rodzinie, że jest kryptogejem? Co to mi da? W czym pomoże? Czy czyniąc właśnie tak, nie staję się podobny do niego, bo też krzywdzę? Nieważne z jakich pobudek. Krzywdzę! Siebie też. Cóż, zbłądziłem. Nie rozpoznałem swego błędu a jego dysfunkcji na początku, to teraz sam ponoszę za to odpowiedzialność. Staram się czegoś na tych zajściach nauczyć. Nie było to łatwe, nie jest nadal. Nie zamierzam się mścić, wolę zapomnieć i próbować nie powielić więcej takiego błędu. Takie postępowanie wydaje mi się słuszne, a dla mnie najlepsze. Przecież Ty o tym wszystkim wiesz...

Zaufajmy Wikipedii: Regresja - w psychologii powrót do zachowania charakterystycznego dla wcześniejszego okresu rozwojowego. Powrót ten może również objawiać się na płaszczyźnie emocjonalnej (odczuwanie siebie jako dziecka, przypominanie sobie uczuć podobnych do tych odczuwanych jako dziecko, itp.).
Regresja zachodzi głównie pod wpływem stresu, może mieć także miejsce na polecenie hipnotyzera podczas hipnozy albo autohipnozy.
Regresja pod wpływem stresu jest jednym z psychologicznych mechanizmów obronnych.
Podczas regresji człowiek czasem przypomina sobie fakty od dawna zapomniane. Bywa jednak i tak, że fakty zasłyszane (np. treść książek), lub kompletnie zmyślone.

recenzje-psychologiczne.blog

Która zanika w pokoleniach pośrednich, zaś w najmłodszej grupie wiekowej ulega odwróceniu na „nowoczesną różnicę płci” (kobiety są bardziej lewicowe). Różnice te, przypisywane modernizacji i świadczące o ideologicznej przemianie międzypokoleniowej, są słabsze w społeczeństwach industrialnych, zaś w społeczeństwach agrarnych w ogóle nie mają miejsca. 

Jeżeli chodzi o poglądy na rolę rządu (mierzone ustosunkowaniem do własności państwowej i pań-stwa opiekuńczego), to w ostatniej dekadzie XX wieku w niemal wszystkich badanych państwach kobiety były bardziej lewicowe niż mężczyźni. Przeprowadzona przez autorów analiza regresji wykazała, że różnice w autoidentyfikacji politycznej w większym stopniu dają się wyjaśnić dominującymi w danej kulturze wartościami, aniżeli zmiennymi o charakterze „społecznym” (w rzeczywistości – demograficznym, bo chodziło m.in. o wiek, wykształcenie, pracę, stan cywilny). Nowoczesna różnica płci wynika więc w większym stopniu z wyznawania postmaterialistycznych wartości, stosunku do roli rządu i kwestii równości płci, niż z odmiennego pochodzenia społecznego i stylu życia. Dynamika zmian pokoleniowych pokazuje, że w miarę starzenia się młodego pokolenia powinno postępować przesunięcie się poglądów wyborców na lewo..

Mandale - zamknięte w bezpiecznym pełnym Magii kolorów Kręgu obrazy płynące z Duszy... Możesz je stworzyć, poznać ukryte w nich Przesłanie i doświadczyć Mocy ich Działania... - bloog.pl

I umysły jakie mamy jako ludzie) czuję, że ostatnie kilka lat podążam małymi kroczkami po ścieżce, która wije się wokół tego przesłania. Im dalej moje życie toczyło się wcześniej od tej ścieżki – tym więcej miałam zmartwień, chorób, przykrości, braku zapału, powodzenia i chęci do czegokolwiek.... Im bliżej mi było do nieuświadomionych jeszcze wtedy słów-kluczy opisujących moją obecną misję – tym czułam się lżejsza, szczęśliwsza, pogodniejsza, zdrowsza... Więcej chęci do życia, do działania, do pracy – nawet jeśli momentami pracuję dłużej i ciężej lub nie mam wymiernych efektów jakie by sobie życzyło mieć moje Ego – czuję że jest mi Lepiej... I za nic nie wróciłabym do etapu sprzed parunastu lat, kiedy totalnie spałam i nie byłam gotowa na Przebudzenie...

 

Natęonym razem będzie odrobinę o ludziach i kolorach (między innymi) i nie jest to to samo co opowieść o czakrach i kolorach... :)Podziel się:
Tagi: reinkarnacja, regresja, poprzednie wcielenia, karma, misja życiowa
Trackback:.

Psycho. Nie bójcie się tego słowa, ono tylko tak strasznie brzmi.

Popełniłem dnia 2008-01-12 o godzinie 18:04:33
Wyraziło opinię (2) osób. Jeśli chcesz - skomentuj.


Metodologia i inne.
Czyli sesja nadciąga, pan michał ma wszystko w dupie i tylko jedna, niespecjalnie naukowa sprawa, zaprząta jego umysł od paru dni.
No bo, ech, po co, no powiedzcie, po co miałbym się uczyć metodologii, skoro jutro kolokwium zaliczeniowe za cały semestr na ćwiczeniach? Takie, z którego 10 na 10 odp poprawnych jest konieczne. Ja walę.

Umiem tyle, co najważniejsze podstawy i parę prostych wzorów. Po przeczytaniu 30 strony na temat regresji zdezerterowałem, zostawiając w głowie tylko esencję tych wiadomości - więcej już się dziś nie nauczę.
Korelacje, regresje, testy chi kwadra i studenta, rozkłady normalne, wariancje, kowariancje, korelacje cząstkowe i semi-cząstkowe, Pearsony, Spearmany i inne Smirnoffy. Mówimy im stanowcze - nie!
I wracamy do piwa i myśli o niczym, które, jak na mój skromny gust, są dla mnie bardziej charakterystyczne od 'mądrości' innego typu.

Popełniłem dnia 2008-01-14 o godzinie 21:09:45
Wyraziło opinię (4) osób. Jeśli chcesz - skomentuj.

Walikot.

Sex, Marx and Pawlak

Nazwano potworem, przyklejono łatkę "pedofil". Andrzej  nie przyznał się do winy, za wyjątkiem zarzutu utrwalania treści pornograficznych. Bronił się twierdząc, że opracował nowatorską terapię, która przyczyniłaby się do wyprowadzania dzieci z autyzmu. W artykule Wróblewskiego .podsumowującym proces z 2007 roku jest napisane:Słowo "potwór" jest najłagodniejszym z tych, jakimi obdarzyły go tabloidy. Tymczasem o zarzutach, dowodach niewiele było wiadomo. Śledztwo, a potem proces toczyły się tajnie ze względu na dobro dzieci. W wywiadzie z Bogdanem Wróblewskim Andrzej Samson powiedział m.in. Posługiwałem się m.in. metodą regresji. To polega na cofnięciu się danej osoby do wcześniejszej fazy rozwoju. Podejrzewałem, że u dzieci autystycznych może być ona zaburzona. Chciałem się dowiedzieć, czy moi pacjenci w stadium osiągniętej regresji też wykażą cechy autystyczne, czy nie. Zachęcałem więc do wchodzenia w rolę młodszych dzieci. A ponieważ trudno się z nimi komunikować, stosowałem niewerbalne przekazy, podsuwałem im akcesoria niemowlęctwa – butelki, pieluszki. Niektóre z dzieci chętnie w taką regresję wchodziły – mocząc się, zachowując się jak niemowlęta. I wtedy były w lepszym kontakcie ze światem niż w swoim wieku metrykalnym! Część zdjęć to pokazuje.

life balance plus

Się na tym, aby tą przytomność, przytomność codziennego życia zwiększyć.

Innym nieporozumieniem jest przekonanie, że regresing służy temu, aby poznawać poprzednie wcielenia. Faktycznie są metody regresywne, których używa się, aby dokonać takich podróży w przeszłość. Nie potrafię ocenić realności uzyskanych w ten sposób wspomnień, a cele metody, którą stosują są nieco inne. W przypadku regresingu niehipnotycznego wędrując poprzez skojarzenia, staramy się dotrzeć do pierwotnej przyczyny problemu. Czasem sięgamy w ten sposób w przeszłość, czasem bardzo odległą, z dzieciństwa a czasem jeszcze dalej. Regresingu niehipnotycznego dokonujemy z intencją dokonania zmiany w swoim życiu, zrozumienia dlaczego wciąż pojawia się nam ten sam problem, uwolnienia się od destrukcyjnych emocji lub uwolnienia się od zaślepień. Z taką intencją prowadzę sesje regresingu i jeżeli skojarzenia poprowadzą do poprzednich wcieleń to nie oceniam ich prawdziwości, bo istotą tej pracy jest praca z emocjami a te są bez wątpienia prawdziwe.

Inną dość śmieszną jak mi się wydaje rzeczą jest przekonanie, że z regresji można nie powrócić. Wręcz legendarna jest historia o kobiecie, która poddana regresji, cofnęła się ewolucyjnie do.

Chcę.

Teorię, generalnie chodzi o to, że w rozwoju człowieka konieczna jest dezintegracja by następnie przejść przez dezintegracje pozytywne cząstkowe, aż do pełnej integracji wtórnej. Dezintegracja wiąże się z lękiem, bólem, sprzecznym uczuciami targającymi całym człowiekiem, depresją i negacją zastałego porządku świata.
Wielu z nas cierpi. Wielu z nas toczy w sobie walki często ponad swoje siły. Ale są to walki twórcze, siły, które w końcowym efekcie pomogą nam stworzyć coraz wyższą hierarchię rzeczywistości i wartości. Każdy z nas ma możliwość wykorzystania tych sił, obrócenia ich w kierunku rozwoju a nie regresji. Z całą swoją twórczą niedojrzałością :)
Dąbrowski mówi, że wielu wybitnych twórców cechował psychiczny infantylizm. Byli to m.in. Shelley, Chopin, Słowacki, Musset, van Gogh.
Dąbrowski pisze „niski lub średni próg frustracji (czyli to, co ludzie odczuwają jako przejmowanie się „byle czym”, „drobnostkami” - dop. ja) – wbrew ogólnie przyjętym poglądom – świadczy zazwyczaj o bogactwie psychicznym, o dużej wrażliwości. Nie ma chyba prawdziwego uczucia ani większych dzieł umysłu ludzkiego bez słabszego lub silniejszego związku z depresją, stanami lękowymi.