O czym chcesz poczytać na blogach?

Refluks

Jak Skutecznie Pozbyć Się Zgagi ?

Jak i starsze, ważne by w miarę szybko zauważyć objawy refluksu i zacząć odpowiednie leczenie. Szybka diagnoza jest w stanie zapobiec wszelkim powikłaniom, które może pociągać za sobą to schorzenie. Warto wiedzieć, że objawy refluksu są bardzo łatwo rozpoznawalne, towarzyszy im często pojawiająca się zgaga, która uniemożliwia poprawne funkcjonowanie, a dodatkowo trwa nawet do kilku godzin. Nie należy lekceważyć częstego pojawiania się uczucia pieczenia i dyskomfortu w żołądku lub przełyku. Leki neutralizujące kwas żołądkowy lub minimalizujące jego produkcję, zwykle działają krótkotrwale i nie dają prawdziwego rezultatu. Warto także wiedzieć, że przedawkowanie tego typu produktów może grozić poważnymi konsekwencjami, takimi jak biegunka, czy zaburzenie gospodarki wapniowej w organizmie. Kiedy leczenie farmakologiczne nie przynosi u chorego pożądanych rezultatów, możliwe jest wykonanie operacji, której celem jest przywrócenie go do zdrowia.Szczegóły wpisu

Komentarze:
(0)
Tagi:
  • objawy refluksu
Autor(ka)

pierwszapomoc2

Powinny wystarczyc).
Witam. Zaznaczam, że grudki wydają pokazywać się niezależnie od zażywanego w danym dniu pokarmu.Środa: Parówka bez ketchupu oraz innych dodatków, doprawiających z bułką paryską posmarowaną cieniutko masłem.Dlatego tez zawsze jak tylko dopada mnie jakas mała zgaga to wiem ze w sumie ranigast max na pewno mi pomoże.Obłożony język.. 5/ wszystkie ostre przyprawy zwiększają wydzielanie soku żołądkowego. Wszystko do wyleczenia, spokojnie Autor postu otrzymał pochwałę
Dzięki Bardzo ! Dzięki Bardz ! trochę się uspokoiłem .Z początku było nawet ok ale po skończeniu sie leków znowu to samo.Czy to refluks żołądkowo-przełykowy?. 8/ świeże warzywa i owoce należy zastąpić wyciśniętymi z nich sokami lub przecierami.Bóle w mostku.Podczas przełykania czuje jak pokarm czy np slina schodzi z przełyku dość powoli. Ja już mam dość tej dolegliwości.

Zantac apteka

.Duszności przy refluksie.zoladek a 12stnica. Tzn jest zgaga bo podczas wymiotów oddaję się także kwasy żołądkowe. Źródło: http://www. Ból powstał po imprezie, ‘troche’ niestety zakrapianej alkoholemDodam że ból nie jest mocny, jest lekki, nasila sie przy braniu oddechu. Jak były problemy trawienne tak są nadal. Dodam, że.

NaszeDziecko -- Blog Róży Paszkowskiej

Mocno piecze i jest nieprzyjemne- każdy chyba zna to uczucie!). I chyba to ostatnio dzieje się z naszą córeczką. Dlatego właśnie zasypia jej się najlepiej w pozycji pionowej (taką zalecała tamta pani w programie), dlatego ostatnio znienawidziła spacery (po półgodzinie spania maluszek budzi się z płaczem i mlaszcze przy tym języczkiem z obrzydzoną minką a przecież kiedyś spała na dworku 4 godziny!), dlatego dzisiaj budziła się co godzinę i chciała popić (nie była głodna, po paru łykach wypluwała cycka- chyba chciała zapić smak kwasu). Mogłabym tak wyliczać objawy bez końca. W programie pani pokazała jak rozpoznać nadchodzący atak refluksu: dziecko oddycha spokojnie i nagle zaczyna przyspieszać i za chwilę żałośnie płacze. Wcale nie musi mu sie ulać Jeśli takie coś zdarza się często w ciągu dnia (u Różu dzisiaj już 10 razy, a jest 11.30) trzeba skontaktować się z lekarzem. W poniedziałek pójdziemy do naszej pani doktor, żeby upewnić się i zapytać co ona o tym myśli. MAMA

naszedziecko 2004-09-11 11:42:00 skomentuj (4)


Spacer w spacerówce.
A jakżeby inaczej! Przecież jak sama nazwa wskazuje spaceruje się w spacerówce! Z powodu ostatnich niemiłych dolegliwości naszej córki (na spacerze trzeba było ją.

Blog – leczymy się sami !

Schorzenie, polegające na nieprawidłowym cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku, z powodu niesprawności zwieracza dolnego przełyku. Choroba ta dotyczy 40 procent populacji na świecie. Objawy tej choroby bardzo obniżają jakość życia i zdolność do pracy, bardziej niż uporczywy ból głowy, nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca.

Jak walczyć z takim schorzeniem ?

1. Podstawą jest dieta lekkostrawna

2. Uniesienie wezgłowia łóżka

3.  Zmniejszenie masy ciała dla osób z Nadwagą i Otyłością.

4. Unikanie pokarmów wywołujących refluks – ten przypadek jest bardzo otwarty dlatego każda osoba powinna sama sprawdzić co wywołuje u nich objawy refluksowe.

5. Unikanie pokarmów które wywołują zgagę – np.  cytrusy, słodycze, słodzone napoje gazowane.

Tutaj znajdziecie przykładową dietę przy refluksie:

http://kimi2007.wordpress.com/dieta-przy-refluksie/

Na dziś to tyle, w kolejnych wpisach napisze więcej porad dot. refluksu