O czym chcesz poczytać na blogach?

Refleksje

Cognition of Cognition | Witryna o rozwoju poznawczym człowieka.

Naprawić samemu. Tu przekracza dotychczasowy sposób, poziom, płaszczyznę swojego myślenia i wkracza na wyższą, odkrywa regułę (nią przekracza), która mówi, że owszem można przedmiot naprawić, ale trzeba zrobić to samemu. Tak w uproszczeniu wygląda akt Uświadomienia i proces. Bowiem proces to właśnie ciągłe naprzemienne podchodzenie do jakiegoś ważkiego zagadnienia życiowego, podchodzenie do doświadczeń naprzemian przeplatanych refleksjami nad doświadczeniami, które kierują do następnych doświadczeń. Innymi słowy, po każdym doświadczeniu następuje refleksja, namysł nad nim, który nie rozwiązując jeszcze treści kieruje do następnego doświadczenia, itd. Doświadczenia i refleksje opierają się na wspólnej treści charakterystycznej dla danego cyklu i typu podmiotowego. Tu pojawia się pytanie o treść owych cykli i typów. Jak powiedziałem powyżej cykle i każde z Uświadomień wieńczące cykle poznaniem wyższej reguły tu (w tym blogu) na razie odstawiam na bok. Część jest ogólnie opisana w głównym artykule.

Typy

Ogólnie wyjaśnię jeszcze zawartość typów podmiotowych. Najłatwiej ukazać ją na podstawie nazw typów. I tak: typ pre – refleksyjny jest jak prehistoria refleksyjności, podmiot ten dokonuje (indukuje, „robi zdjęcia”) świadome refleksje nad sobą w stopniu najniższym, czyli świadomości w refleksjach jest.

Tak to bywało

Plebanii zbudowanej na wzór zachodni,stała lśniąca limuzyna, Buriat sprzątający tam chodniki poinformował ,ze ksiądz poszedł łowić ryby. Sympatyczna, pełna wrażeń podróż w bezpiecznym czystym sypialnym wagonie z Irkucka do Warszawy trwała z krotkami postojami pięć dni i nocy. Jej owocem jest wystawa w Bibliotece Publicznej-Czytelni Naukowej w Warszawie na Starówce. Współtwórca jej i towarzysz wyprawy, młody ,sympatyczny filozof Mariusz dzięki temu rusofobię tak jak ja komórkę Nokię" zanurzył w Bajkale! Teraz agituje innych do podroży,gdzie niebo bezchmurne nad bezkresnym stepem i niebotyczne góry pomagają szamanom rozmawiać z duchami i pokrzepiać zagubione serca! Kończąc swoje refleksje zadaję ostatni już raz pytania: dlaczego nie jestem członkiem Sybiraków skoro mimo starań nie zostałem zbowidowcem ? Pan Naczelnik bowiem poznańskiego wiezienia w 1991 roku poinformował,ze dokumentacji z lat 1952-1954 w ogóle nie posiada i skierował sprawę do Okręgowej Komisji Badania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu, która napisała mi ,ze istotnie dysponuje niepełnymi materiałami . Podałem więc okoliczności organizowanej ucieczki do Wolnej Europy. Odpowiedzi dotychczas nie otrzymałem.a ,do tego czsu z wiadomych względów siedziałem cichutko jak mysz pod miotłą, w 1957 roku pozwolono pracować w swoim zawodzie nauczyciela. Od tego czasu minęły lata i gdyby nie podroż nad.

O Bogu i wierze chrzescijanskiej - Onet.pl Blog


19 lipca 2007
Spiew dla Jezusa

Zauwazylam niedawno ze przez spiew jestem blizej Boga lubie spiewac o w ten sposob jest mi lzej. Czy wy tez lubicie ten sposob modlitwy.Ja w ten sposob sie wyciszam jest mi latwiej zrozumiec niektore sprawy.

Mam jeszcze jedno pyania czy sluchacie moze Magdy Aniol??

Jezeli chcecie to piszcie do mnie i dzielecie sie swoimi refleksjami.;)

 Pozdrawiam:)

wierzaca (12:21)
2 Wiem, ze Ty też masz coś do dodania

17 lipca 2007
Bog...

Czuje ze Bog jest bardzo blisko mie nawet nie wiecie ile radosci mi to sprawia.Ale zauwazylam ze to tylko temu ze oddaje sie codzinnie w rece Pana.Pisze tylko moje refleksje tak jest mi dobrze.BOG CZUWA NAD NAMI ZAWSZE :) 

   

Artykuły na temat nauki społecznej Kościoła

poziomu norm życia społecznego oraz decyzyjnego poziomu sumień.”[6] Wszystkie trzy sfery nauki społecznej Kościoła dotyczą całego spektrum rzeczywistości społecznej, dla której punktem odniesienia są społeczeństwa, wielkie grupy społeczne, ale także małe wspólnoty, rodziny, a w końcu pojedynczy ludzie.

W odniesieniu do nauki społecznej Kościoła używano niekiedy terminu „Trzecia droga”. Wydawało się, że może być ona inspiracją dla utworzenia nowego ustroju, drogi alternatywnej wobec krytykowanych w dokumentach papieży rzeczywistości – kapitalistycznego Zachodu i komunistycznego Wschodu. Dokumenty Kościoła zawierają jednak inną prawdę na temat społecznej refleksji katolickiej. Najkrótsza jej definicja odrzuca tworzenie „trzeciej drogi” głosząc, iż nauka społeczna Kościoła to interpretacja świata znajdującego się w obecnym punkcie przeprowadzona w świetle Ewangelii[7]. Zgodnie z treścią Kompendium nauki społecznej Kościoła, katolicka myśl społeczna oraz jej rozwój i cel wiążą się z obowiązkiem ewangelizacji, za pośrednictwem której Kościół niesie dobrą nowinę wszystkim ludziom, czyli istotom według antropologii katolickiej otwartym na relacje społeczne. W świetle zasad wiary, przede wszystkim zaś, biorąc pod uwagę katolicką wykładnię Ewangelii, Ojcowie Kościoła, wielcy teologowie, wreszcie, jako Urząd.

Na dziwnej planecie zwanej Ziemią

Brat Anzelm
Dowódca plutonu
Dowódca plutonu 2
Erasmus
E-Staś w Sapporo
Lebanese Blogger Forum
Liban - bieżące info
Morskie opowieści
Nowojorskie gadanie
Oceny blogów
Opowiadania
Ozz calling
Pamir na kołach
Poradnik webmastera
Super astronomia
Waldemar - człek poczciwy
Wiosna w Bejrucie
Ważne
""
""
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
Kategorie: Wszystkie | obrazki | refleksje
RSS

Dary losu

Czas zbyt szybko upływa. 


Warto uświadomić sobie, że żadna z przeżytych chwil już nigdy więcej się nie powtórzy. Banalne powiecie? Zgadza się. Ale też jakże często zapominane!


"Życie ma swój patos i ma swój komizm, i dopiero te dwie rzeczy razem dają pełnię prawdy". /T. Żeleński-Boy/
Dochodzę do wniosku, że niekiedy dobrze jest poprzeglądać podręcznik od polskiego...


Na koniec wspaniała fotka z Kołaczkowa. Takie jesienne klimaty.
Cieplutkie pozdrowienia dla pana ze zdjęcia:*

Jakieś refleksje?: 9 Dzień bardzo pozytywny 2007.09.14 22:33


Jak w tytule notki, z czystym sumieniem dzisiejszy dzień zaliczam do niezwykle pozytywnych:0

Na początek brak lekcji – ewidentny plus, tym bardziej, że jak u nas piątek wygląda każdy wie – a zamiast tego wycieczka do Śmiełowa i Kołaczkowa. Trasa być może niezbyt wyszukana, lecz teoretycznie godna zwiedzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że w muzeum spałam na stojąco, błędnym wzrokiem gapiąc.

zielonamaupa blog

Prawdziwa, szczera i samotna. Nawet jak spada milionami tak jak teraz.
W kropli widzi się wszystko na opak. Na odwrót. Widzi się ten idelany świat...do którego czasem tak bardzo pragnie się wejść. Zanurzyć w kropli.

Możecie dawać komentarze, pytać mnie o różne rzeczy albo po prostu to czytać. Ale też nie musicie tego robić.
Będę się z wami dzielić swoimi myślami, a co z tym zrobicie to już... wasza inwencja twórcza

NIe jest jakims ponurakiem więc nie martwcie się że będę tu wrzucać same ponure i smutne myśli :) Może czasem też wrzucę jakiś obrazek :)
Do zobaczenia
Maupa
Tagi: początek, refleksje, powitanie, kropla
zielonamaupa 2011-07-06 13:48:25 skomentuj (0)


Rzeka

Człowiek się potyka o kamień w rwącej rzece. Upada, woda zalewa mu twarz, oczy, uszy. Widzi tylko chmarę kolorowych bąbelków. NIe słyszy nic poza szumem własnej krwi. Płuca rozsadza ból. I tylko wtedy wlącza się w człowieku wola walki, życia, przetrwania.
Dlaczego trzeba czegoś wielkiego, żeby dostrzec to co najważniejsze?
Jakiegoś ciosu, szoku...i dlaczego wtedy jest już za późno. Zazwyczaj. Choć ku pociesze - nie zawsze. Chociaż tyle.

A rzeka dalej płynie. I zawsze jest zdradliwa. I zawsze ktoś się potknie o ten kamień. Ale może.