O czym chcesz poczytać na blogach?

Referent

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

U rodzeństwa powołaniami i służbą Kościołowi….

Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im.Jan Długosza w Nowym Sączu i zdaniu egzaminu nauczycielskiego Władysław podjął pracę pedagogiczną w Gołubiach Wężewskich (w l.1951-53). 1 listopada 1953 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego “Hosianum” w Olsztynie, w którym 2 lutego 1958 r. przyjął święcenia kapłańskie. Jako wikariusz posługiwał w parafiach: w Szczytnie, w Olsztynie i w Klonie (w l.1958-63). W kolejnych latach kontynuował studia specjalistyczne na KUL-u w zakresie teologii pastoralnej, uwieńczone magisterium w 1966 r. i doktoratem w 1971 r. Od roku 1966 pracował jako referent Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej, jako duszpasterz głuchoniemych, kapelan Szpitala Wojewódzkiego, wykładowca teologii pastoralnej w WSD “Hosianum”. Od 1971 r. – przez 12 lat – pełnił funkcję rektora “Hosianum”. Był członkiem Komisji Liturgicznej. W 1971 r. został odznaczony godnością kanonika rzeczywistego Warmińskiej Kapituły Katedralnej, a w 1982 r. – prałata honorowego Jego Świątobliwości. W 1987 r. mianowany diecezjalnym ojcem duchownym kapłanów. W 1988 r. – referentem duszpasterstwa wczasowego i turystycznego i w 1992 r. – sędzią diecezjalnym. W 1992/93 był wykładowcą teologii pastoralnej w Ełku, a w.

kultura - SZTUKA pro kontra

Niewątpliwego zaszczytu, po rozgromieniu komuny, wraz z całą moją redakcją SZTUKI zostać wyrzuconym na zbitą mordę na bruk z Zamku Ujazdowskiego przez subtelnego estetę i nowatora, apostoła sztuki biednej Wojciecha Krukowskiego, który wreszcie objął etat DYREKTORA Centrum Sztuki Współczesnej.Mimo wszystko jednak, treść referatu  o CSW i mecenacie ludowego państwa, a zwłaszcza jego wymowa zdziwiły mnie - te dwudziestoletnie starania hordy czynowników głupiej komuny ,by zaprojektować i doprowadzić do zbudowania Zamku Ujazdowskiego z przeznaczeniem dla polskiej sztuki współczesnej,a w istocie dla pana Krukowskiego jako jej uosobienia, to dobrze czy źle ? ! Referent Karol Sienkiewicz "obiektywizował" jak mógł i w warstwie dokumentacyjno-historycznej był być może tego bliski, ale przecież ton i klimat każdego niemal zdania jego wypracowania kierowały do poetyki i enuncjacji lustracyjnych Antoniego Macierewicza. Gratuluję!

Z kolei kuriozalny wykład - laudacja wygłoszona przez Łukasza Gorczycę ku czci Andrzeja Bonarskiego jest czymś wyjątkowym i niespotykanym.   cdn

                                                              Andrzej Skoczylas

Ewa Alicja Slomska

   „a w Winterthurze ... znów zabawa”
  • Dodaj komentarz do wpisu „a w Winterthurze ... znów zabawa”
 • niedziela, 26 lutego 2012
  • Spowiedź urzędnika 2

   Rozpocząłem zatem moją karierę urzędniczą na stanowisku starszego referenta, studia mi trochę w tym pomogły, bo po ekonomiku czy ogólniaku byłbym referentem, zacząłem od działu podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w skrócie „fizole”.  Pierwszego dnia wezwano mnie przed oblicze kierownika działu, by dowiedzieć się czego wymagają ode mnie jako urzędasa. Co usłyszałem? Przede wszystkim o godziwym wyglądzie urzędnika! Powinienem wyglądać elegancko, świeżo, powinienem nabyć  garnitur , kilka koszul najlepiej białych lub błękitnych i kilka krawatów – ale nie krzykliwych, spokojnych, bez malunków, a wszystko to za 622 zł miesięcznie mając na utrzymaniu żonę i trzy.

 • Blog Wojciecha Majcherka - Onet.pl Blog


  08 października 2011
  Futbol w świecie sztuki

  Swego czasu pisałem o tym, że prof. Ciechowicz organizuje na Uniwersytecie Gdańskim konferencję naukową Futbol w świecie sztuki. Konferencja właśnie się odbyła, trwała trzy dni, a ja miałem na niej wystąpienie i częściowo przysłuchiwałem się innym referentom, wśród których było sporo zacnych osób, by wspomnieć Dariusza Kosińskiego, Zbigniewa Majchrowskiego, Marka Bieńczyka, Ludwika Stommę, Zbigniewa Benedyktowicza i oczywiście samego prof. Ciechowicza. Prof. Lubelski nie mógł się stawić osobiście na sesji, ale przesłał swoje tezy dotyczące obecności tematyki piłkarskiej w polskim filmie. Inne tematy brzmiały niemniej intrygująco np. Polityka to futbol. Jak metafora piłkarska interpretuje świat?, Futbol jako męski rytuał, Otwarte/zamknięte. Aktorstwo w meczu piłki nożnej, Językowe kreacje przyjaciela i wroga w piosenkach Arki Gdynia i Lechii Gdańsk, Futbol – fetysze.

  By zapamietac czym jest ulotna chwila czym jest zwykla nadzwyczajnosc

  Referent ds technicznych


  Ostatnio troszkę działo się w moim życiu. Zrobiłam do końca badania, okazało się, że jestem bardzo zdrowa, okulista był zachwycony. Mam tylko problem z podwyższonym ciśnieniem, ale to całkowicie normalnie ponieważ często się stresuję. W sobotę wybraliśmy się z Patrykiem do zoo, on bardzo nie chciał jechać, ale obiecał i wiedział, że zmiana decyzji...
  czytaj więcej

  gensi | 2nd.wrz.08 | komentarzy 26 | komentuj | maźnij


  Kobieta pracująca


  Praca, a raczej te wczesne wstawanie daje właśnie znaki, oczy samoistnie się zamykają. Zaraz chyba pójdę spać. Cóż mogę powiedzieć? Pracuje się miło. Tylko, że układania i porządkowania bardzo dużo, aż dziw bierze, że nikt wcześniej się za to nie wziął aby później nie było tych wszystkich niepoukładanych.

  To my, slavisti

  Które możemy obserwować w języku, literaturze oraz szeroko rozumianej kulturze państw byłej Jugosławii.

   

  Na zgłoszenia czekamy do 15 kwietnia 2007 roku.

  Wpisowe wynosi 50zł (słownie: pięćdziesiąt złotych) i obejmuje m. in. dwa noclegi z 07/08               i z 08/09 maja. Planujemy wydanie tomu pokonferencyjnego, w którym umieszczone zostaną prace uznane przez recenzentów za najlepsze i najciekawsze. Zgłoszenia
  wraz z tematem referatów prosimy wysyłać pocztą elektroniczną na adres: njegos@univ.gda.pl.

  Zgłoszenie na konferencję winno zawierać:

  1)      Imię i nazwisko referenta

  Duże jest piękne...:)

  12:07:12
  skomentuj (8)
  Zarobek przez internet

  Cześć!
  Natrafiłam niedawno w Sieci na firmę, która zajmuje się wysyłaniem e-maili reklamowych oraz przeprowadzaniem ankiet. Dzielą się zyskami, więc za każdy e-mail, który dostaniesz i ankietę, którą wypełnisz płacą Tobie!
  Pieniądze dostajesz też za osoby polecone przez Ciebie i też za osoby, które tamte osoby polecą i te które tamte z kolei polecą - tak do czwartego poziomu! Można sobie powypełniać ankiety i przy tym troche grosza dostać. No i jeszcze są konkursy.

  Zapisz się, tu jest adres:
  http://netprofit.pl/zapis.php?referent=azja54

  Pozdrawiam,
  Asia
  Zapisujcie sie! Naprawde Warto!
  by Asia 2003-07-17 12:07:29
  skomentuj (2)
  Nowy szablonik

  Stwierdzilam ze zmienie szablonik na nowy... znalazlam ten i strasznie mi sie spodobal... :D Mam nadzieje ze wam tez sie podoba. Zapraszam do komentowania! I wpisywania sie do ksiegi... :) Pozdrowienia dla wszystkich odwiedzajacych mojego blogersa:P hehe:) Papa:)
  Asia
  by Asia 2003-07-17 16:44:06
  skomentuj (14)