O czym chcesz poczytać na blogach?

Receptory

Personal blog

Jak gatunki rozmnażają się wprawdzie (ewoluowanie od wspólnego przodka), ale jest to raczej efekt uboczny realizacji funkcji rozwojowej, w wyniku której poszczególne osobniki zaczynają się od siebie różnić zbyt bardzo, by się ze sobą krzyżować. Z punktu widzenia samego systemu autonomicznego rozmnażanie nie jest konieczne. Jest to funkcja poboczna, ale jest rzeczą dogodną obejmowanie jej metodologią cybernetyczną, ze względu na pożytek płynący z zastosowania analogii z organizmami żywymi (znowu pragmatyka).

W systemie autonomicznym można wyróżnić funkcjonalne podsystemy składowe. Klasyczne ujęcie autora Mariana Mazura wyróżnia 6 podstawowych podsystemów: receptory, efektory, homeostat, alimentator, akumulator i korelator.

Receptory to wyspecjalizowane układy stanowiące wejścia informacyjne systemu autonomicznego. Receptory odczytują dane ze świata zewnętrznego oraz z wnętrza systemu. Zarejestrowane dane podlegają następnie przetworzeniu, umożliwiając sprzężenie zwrotne w reakcji na zmianę warunków. Można sobie wyobrazić systemy, które pobierają informacje tylko z zewnątrz, albo takie, które pobierają informacje tylko z wewnątrz (te ostatnie to np regulator temperatury który mierzy wyłącznie temperaturę własną), ale system pozbawiony receptorów nie jest zdolny do regulacji, nie może więc być autonomiczny.

.

monfis

poniedziałek, 13 września 2010 22:55:52
bierze mnie jakas choroba ale to jakis wirus
bylem u jakiejs doktorki i znowu gralem idiote
a ona stwierdzila ze jestem chory i dala mi psychotropy lol
osobowosc shizofreidalna
jednak nie dotarlem na psychoteraie
ale jutro pujde musze udawac ze leki dzalają morze rzepisza mi mocniejsze gluwno
bania po tym jak huj
dzis nocka z dobra amfą neotropilem i ascenerinem i odrecznikiem do psychiatri
zastanawia mnie kture recetory dopaminy w muzgu odowiadają za jakie fukcje i choroby
chcialbym stworzyc lek ktury pobydza tylko receptor d1 i d3 i przdewszystkim recetorów d1 nie pobydzający innych receptorów taka bespieczna amfa bez efektu eufori czyli nie uzalerzniajoca
jeszcze musze o tym sporo poczytac ale ja przy shizofreni mam zadurzo receptorów dopaminy cos mi sie nie zgadza
pomocy
chyba nie ma leków kture pobudzaly by muzg i nie powodowaly shiz
tylko chyba receptor d1 ma odowiednie wlasciwosci
ten lek bedzie swoistym sterydem dla muzgu podnoszac inteligencje do granic morzliwosci czlowieka
jutro terapia bede asowal do tych ludzi
nie chcem nikogo obrazic terz mam rurzne zaburzenia i obrarzam terz siebie
ale musze stwierdzic fakt tel eki maja swoje efekty uboczne o kturych.

Blog anulak12

Się czemuś przyjrzeć, środek cieżkości ulega przesunięciu. Kot automatycznie przenosi wówczas ogon na drugą stronę, utrzymujac tym samym ciało w równowadze i zapobiegając upadkowi.
                 

Komentarzy: 0 najlepsi przyjaciele czlowieka 2008-02-24 Ludzie i psy różnią się odczuwaniem temperatury, ludzie mają osobne receptory reagujące na ciepło i zimno. Psy natomiast mają tylko receptory reagujące na zimno (wyjątkiem są receptory wokół nozdrzy szczeniąt). Czy to oznacza, że pies nie reaguje na ciepło?

Nie, z przeprowadzonych badań wynika, że np. psy szukają ciepłych miejsc, by zniwelować uczucie zimna. Jednak przyciśnięcie do skóry gorących przedmiotów, nie powoduje żadnej reakcji (lub minimalne) do momentu uszkodzenia skóry - wtedy pies reaguje ponieważ ból jest rejestrowany przez receptory bólowe.

Jest to ważna informacja dla każdego właściciela psa, gdyż powinniśmy uważać by nasz pies nie miał styczności z przedmiotami o.

Pierdolone życie - rzygam Tobą!


Jakie to przyjemne wyjść i zanużyć się w nim. Pozwolić objąć i prowadzić. On zawsze przy mnie trwa. Niby nic, a jednak kocham go. Choćby za to, że jest i zawsze mnie przyjmie.
Pobudzone nikotyną, receptor włączał się jedne po drugim. Aż wszystkie wyrwały się z myślowego letargu. I wtedy mogłem już całkowicie oddać się nim.
Szedłem przed siebie. Tak po prost. Patrząc gdzieś. Gdzie nikt nie widzi. Nawet ja. I tak, krok za krokiem, zbliżałem się do punktu, w którym musiałem skręcić. Lecz wszystko powoli, bez pośpiechu. To nic, że szedłem środkiem drogi. Liczyła się tylko chwila...
Skręciłem. Wróciły. W odpowiednim momencie. Zajeły moją głowę. Ale receptory zostały wolne.
Uniosłem głowę. Chyba chciałem zobaczyć jak lecą krople. Lecz dostrzec nie mogłem. Tylko wielką, granatową planszę widziałem. I z niej leciały. Spadały na moją twarz, mieszając się z łzami...
Chyba nie było do nich powodu. A może był? Nvm. Znikneły, tak jak nagle się pojawiły.
Dalej szedłem. Ocean wypuścił mnie ze swoich czułych objęć, by dać mi pławić się w morzu. Ono, jeszcze jakby chętniej mnie przyjeło. Jeszcze szczelniej objeło. Otuliło mnogością zapachów. Tylko kolor ciągle ten sam. Zielony...
Przy każdym kwitnącym drzewie lub krzewie, zatrzymywałem się, by powąchać jego przywitanie wiosny.
Moje receptory,.

Przesłanie Prawdy apostoła Mojżesza

Są to podpowiedzi i wskazówki, którymi powinniśmy się kierować w swoim życiu codziennym.
PAN nasz przenigdy nie zapomniał o swoich tworach, które są na Ziemi i tą drogą przekazuje im podpowiedzi i wskazówki.
Ciało w darze od Stwórcy dostaliśmy doskonałe tylko przestaliśmy o nie dbać.
Za mało ruchu na świerzym powietrzu.
Jedzenie wysoko przetworzone, pozbawione wszelkich wartości odżywczych, a przy tym smaki wzmacniane chemicznie.
Jak po takim jedzeniu można normalnie funkcjonować i wydajnie pracować.
Medycyna odeszła całkowicie od naturalnego leczenia, jedynie stosuje się leki chemiczne.
Człowiek na całym ciele ma receptory wszystkich narządów.
Nie potrzeba studiów medycznych, a jedynie trochę chęci i można nauczyć się odczytywania receptorów na stopach lub dłoni. Receptory pewne dolegliwości, czyli stan energetyczny narządów można zauważyć dużo szybciej niż specjalistyczna aparatura.
Poprzez odblokowanie przepływów energetycznych i doenergetyzowanie organizm wraca do pełnej sprawności.
Ludzkie twory tak zawierzyły medykom, że boją się metod naturalnych, całkowicie bezpiecznych i dużo bardziej skutecznych.
STWÓRCA może nam podpowiadać tylko poprzez różnego rodzaju znaki, sny, obrazy i powinniśmy jak najszybciej umieć je.