O czym chcesz poczytać na blogach?

Realizm

Historia filmu

Ciekawej oferty. Brytyjskie kino fabularne było dość słabe, więc chętnie kupowano filmy francuskie.

Oczekiwania społeczne co do bohaterów się zmieniły – chciano innych bohaterów - nie z wyższych sfer, ale zejście “na dół”, do grup społecznych w j akiś sposób pokrzywdzonych.

W tym czasie powstało kilkaset wytwórni – duży odsetek plajtował po realizacji jednego filmu.

Ale efekty artystyczne produkcji 34-39 były bardzo ciekawe.

Przede wszystkim zmienił się BOHATER. Był z ludu. Był mieszkańcem małych miesteczek albo podmiejskich dzielnic. Skąd ten czarny realizm, psychologizm? Bardzo często porównuje się te filmy z neorealizmem – ale to błą. Czarny realizm polega na tym, że ci bohaterowie są w wyglądzie zewnętrznym bardzo zwyczajni, plebejscy, ze środowisk robotniczych. Natomiast problemy, w jaki oni są uwikłani, w żaden sposób nie są problemami dnia codziennego. To, że bohater jest plebejski, bezrobotny, nie znaczy, że to neorealizm. Są to problemy często “wydumane”

Twórcy

Jacques Prevert (scenarzysta – rola podobna do tej, jaką odegrał Carl Mayer dla ekspresjonizmu)

Jean Renoir

EURO 2008

Ocena i moje przypuszczenie)?. Pisze Pan "Widzieli Państwo te nadzwyczajne rzeczy w wykonaniu np. kapitana zespołu Macieja Żurawskiego (...) albo Jacka Bąka lub Jacka Krzynówka?...". 10 - 10. Każdy widział kto ma oczy a Pana sposób myślenia nawet miał w tym swój udział (moja ocena Pana komentarza przedmeczowego). Ale w tym się akurat zgadzamy, ocena każdego meczu musi być surowa i konstruktywna, ale musi też uwzględniać fakt, że turniej się jeszcze nie skończył. Pan się chyba też z tym zgadza bo na zakończenie komentarza napisał Pan "jakoś tam będzie ...". Czy to aby nie jest jałmużna?. Pan zapewne liczy, że Pana pesymizm ( pardon realizm) przełoży się na lepszą grę naszej reprezentacji, że ona potrzebuje różnorodnych bodźców ale ja uważam, że jest to mądrość krótkowidza. Uważam, że ogień ledwo się tli, a Pan żeby go rozdmuchać używa do tego gaśnicy ( moja ocena). Do tego opisuje Pan tylko skutki, bez podawania przyczyn i sposobów jak im zaradzić. Jak ważna jest psychika w sporcie to chyba każdy wie. Trener Niemców po meczu powiedział m.in. "Myślę, że wygraliśmy to spotkanie w sferze psychiki". Marcie Mięciel zaś zauważył "świetną zmianę dał Roger. Od razu widać było, że ten chłopak ma inną mentalność. Grał bez kompleksów. Kiwał, podawał,.

Droga do perfekcji jest usłana kolcami róż

Przeszłością. Wydają się przesiąknięci rozgoryczeniem i smutkiem. Rozumiem, że wymyśliłaś ich takich, aby można było się w jakimś stopniu z nimi utożsamić. Dlatego są nie tyle co przeciętni, a… „wszechstronni”.
7/10

~przedstawienie (0-5)
Andżelika (jak wspomniałam wyżej) nie przypadła mi do gustu. Jednak jest postacią bardzo realistyczną. Czasami nawet zachowywała się tak samo jak ja. Ujęłaś mnie pomysłem z rozpaczliwym poszukiwaniem znajomego. Było to bardzo naiwne, może trochę infantylne, ale takie… prawdziwe. Zazdrość dziewczyny też jest mocną stroną postaci, nadaje jej tego realizmu. Uważam jednak, że nie jest to jedna z bohaterek, które lubię. Nazbyt sentymentalna, czasem podchodziło to pod kicz. Dałaś jej romantyczną duszę, jednak z tym nie należy przesadzać, bo robi się to po prostu śmieszne. Nasuwa mi się takie podsumowanie Andżeliki: tragiczna dziewoja na tle zachodzącego słońca. Jednak ten realizm bohaterki i jej zachowań, myśli odrobinę przyćmiewa tę tandetę. Obiektywnie nie jest to zła postać tylko brakuje jej tego co powinni mieć główni bohaterowie. Uf, mam nadzieję, że właściwie nakreśliłam to, co chciałam przekazać.
Powiem, że Ehren jest bardzo fajnie przedstawioną postacią. Nie.

Look close… | Ciałodusza

Realizm (2)

Nie ma nie-polityki. Wszystko jest polityką.