O czym chcesz poczytać na blogach?

Rdest

Kwiaty roczne

Znacznie lepsze nasiona wysiać do skrzynki po owocach w lutym postawić na balkonie i zabezpieczyć czymś by wilgoć z gleby nie wyparowała w czasie ciepłych słonecznych dni. Można także suche nasiona zostawić w torebce w szopie czy altance i takie przemrożone nasiona wysiać dopiero w marcu.

 

 

Polygonum-capitatum – rdest główkowy

Jest jednoroczną rośliną o delikatnych płożących pędach. Liście z wierzchu zielone z charakterystycznym pasem w kształcie V w poprzek liścia. Pasek ten jest w kolorze brązowawym podobnie jak spód liścia . Brzegi liści są czerwono obrzeżone. Starsze liście przybierają czerwonobrązowy kolor. Kwiaty drobne, różowe(w słońcu sprawiają wrażenie białych), zebrane w kuliste kwiatostany. Posadzona na rabacie przy lekko wilgotnych glebach pędy.

Najdłuższe podchody w dziejach Hogwartu... - Onet.pl Blog

Odwrócił i oparł na łokciu.

- To był najmilszy komplement jaki w życiu słyszałem. – powiedział bardzo poważnie. Wyciągnął rękę i odsunął jej kosmyk włosów z czoła. Dorcas zerwała się jak oparzona.

- Zobacz na czym leżymy! – krzyknęła. Syriusz wstał niechętnie i pod miną pełną pobłażania starał się ukryć zmieszanie. – To Polygonum aviculare! – pochyliła się i delikatnie zerwała pęd podsuwając go Syriuszowi pod sam nos. Chłopak uniósł brew i spojrzał na nią nieco zdziwiony.

- Co? – zapytał.

- Polygonum aviculare! Rdest ptasi! – tłumaczyła bardzo podekscytowana. – Profesor Sprout mówiła o nim na zielarstwie!

- No i?!

- Chyba mi nie powiesz, że nie wiesz o co chodzi? – zapytała lekko się przy tym uśmiechając. Syriusz Black nigdy by się nie przyznał, że czegoś nie wie, tak więc postanowił improwizować.

- Oczywiście, że wiem. – powiedział oburzony udając, że swoim zwątpieniem Dorcas uraziła jego inteligencję.

– Rdest Lotny…

- Ptasi – poprawiła go delikatnie Dorcas. Syriusz posłał jej zirytowane spojrzenie.

-.

Zdrowie i ziołolecznictwo - bloog.pl

wtorek, 14 kwietnia 2009 18:15
Ściagnij fragment tej książki za darmo, może się przydać
Irydologia_w_praktyce_-_darmowy_fragment.pdf

Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,4462932,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Mieszanki ziołowe według przepisów o. Klimuszki

poniedziałek, 13 kwietnia 2009 19:58
Ostre zapalenie wątroby.

Po 50g.
  1. Ziele rdestu ptasiego (Hb. Polygoni avicul.)
  2. Ziele krwawnika (Hb..

ŻYWIOŁY - Onet.pl Blog

Tego pomysłu udało mi się namówić Marcina Skipiałę (bębny), Maćka Ferta, który myślał że już chyba nigdy nie wróci do grania na basie, i Maćka Włodarczyka (klarnet).
Tak oto powstały nowe ŻYWIOŁY. W tym składzie w marcu 2001 roku nagraliśmy trzy utwory w stylu progressive grunge, znowu w Szydłowcu.
Jedna z tych piosenek pt. "Zegar bez końca", znalazła się na składance "Polish art rock" vol 2, wydanej na jesień 2001 r. Cechą charakterystyczną nowego oblicza ŻYWIOŁÓW były żydowskie solówki grane przez Maćka W. na klarnecie. W październiku 2001 do zespołu dołączył Marcin Rdest znany jako Auman - Książe Piekieł, w charakterze drugiego wokalisty.
Byliśmy niczym "Alice In Chains" z klarnetem. Z perspektywy czasu patrząc - dziwna mieszanka, która niebawem miała się skończyć.
Wskutek intryg uknutych przez ludzi rządzących w Olkusza, Maciek Włodarczyk, szef kultowej, olkuskiej knajpy "Baszta", w lipcu 2002 r. po sześciu latach działalności artystycznej stracił pracę. Wyprowadził się z miasta "za chlebem" a co za tym idzie z zespołu. I jak się okazało dobrze na tym wyszedł. Obecnie prowadzi z powodzeniem Wioskę Indiańską w Szczyrzycu k/Limanowej.

Phytochi od EarthPower Europe | Zacznij zmieniać swoje życie już dziś

Preparat PHYTOCHI jest suplementem diety uzupełniającym codzienną dietę w substancje roślinne wpływające tonizująco na organizm. Preparat ma postać płynu odmierzanego przy pomocy miarki i nie posiada właściwości produktu leczniczego. W świetle powyższego można uznać, że produkt PHYTOCHI spełnia warunki określone w cytowanej wyżej definicji suplementu diety.

5.    PRZEGLĄD WŁAŚCIWOŚCI I PROFIL BEZPIECZEŃSTWA SKŁADNIKÓW PRODUKTU

Aktywnymi fizjologicznie składnikami produktu PHYTOCHI są ekstrakty z szesnastu substancji roślinnych (rdest wielokwiatowy, korzeń, kolcowój szkarłatny, owoc, traganek chiński, korzeń, róża chińska, owoc, aloes zwyczajny, żel, cytryniec chiński, owoc, lukrecja, korzeń, eleuterokok kolczysty, kłącze z korzeniami, lakownica lśniąca, owocnik, łzawica ogrodowa, nasiona, żeń-szeń pięciolistny, korzeń, krkuma długa, kłącze, mandarynka, skórka, żeń-szeń fałszywy, korzeń, cynamonowiec wonny, kora, męczennica cielista, ziele). Wymienione ekstrakty roślinne zawierają związki naturalne należące do wielu grup fitochemicznych. Receptura jest tak zaprojektowana, że niewielkie ilości substancji.

Kanarki - Onet.pl Blog

gwiazdnicę pospolitą (zwaną okrzycą), liście krwawnika i rdestu ptasiego.

Pamiętajmy żeby warzywa i owoce podawać zawsze umyte i pokrojone.
 

PASOŻYTY KANARKÓW

Przy niewłaściwej higienie często w hodowlach pojawiają się pasożyty. Objawami ich występowania jest zbytnia nerwowość kanarków i niespokojny nerwowoy sen. pasożyty te żyją i rozmnażają się w szparach żerdek i wewnątrz gniazda. Nocą opuszczają swoje schronienie i atakują śpiące ptaki, odżywiając się ich krwią. Przy duej inwazji tych pasożytów można je zaobserwować jeszcze przed zmierzchem.
    Ptaki nieustannie się drapią, co z kolei doprowadza do podrażniania naskórka i w.