O czym chcesz poczytać na blogach?

Rawa blues

Tysiąc myśli na sekundę

Jednak idą one płynniej, metodą hasło - odzew, dryf intelektualny po interpretacyjnych drogach i bezdrożach. Poczułem się zmotywowany.

A propos interpretacji, publikuję dziś manifest mojego skromnego autorstwa, będący wstępem do Zaburzeń. Miłej lektury.


Rawa to blues, Przemsza to Mysłowice, a Kłodnica to syf. I właśnie tam, niczym w klozecie, pragniemy utopić, po uprzednim założeniu betonowych mokasynów, każdy przejaw piśmiennictwa, upiornie przezywającego się poezją, i niezaangażowanego w nic więcej poza osobistymi przeżyciami autorów. Będziemy opisywać nie tylko co nam ślina na język przyniesie, ale też.

WarX

    Zdjęcia rok temu, a jak teraz
18:33, wiki.warx
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 października 2007
Wiki Rawa Blues 2007
Dzięki wymianie kilku maili oraz poświęceniu Lilly M (sam uważam, że blues jest wyjątkowo ciężkostrawnym gatunkiem muzyki) Wikipedia powoli wzbogaca się o zdjęcia z tegorocznej Rawy Blues.

Na razie zdjęcia do obejrzenia w Wikimedia Commons, ale pojawią się również w.

MITAM - Międzynarodowe Targi Muzyczne

Na MiTAM nie dotarłam - z uwagi na wypadek podczas pobytu nad morzem, w którym doznałam obrażeń, w tym przykrego - skomplikowango zwichnięcia i skręcenia prawej stopy, w wyniku czego trafiłam najpierw  do szpitala w Kamieniu Pomorskim i do teraz kontynuuję leczenie  - jednak już poza szpitalem.
Z repertuaru Erica Claptona, The Yarbirds, Buddy Gaya, Muddy Watersa, a w finale porwała publiczność "Gloria" Van Morrisona. Oczywiście,  nie mogło zabraknąć "Whiskey in the jar". To jedyny reel, jaki zabrzmiał, reszta to bluesowe i rockowe standardy. Szkoda, że nie usłyszeliśmy kompozycji samego Erica Bella. Na konferencji prasowej przed imprezą zadano sporo pytań  o fenomen irlandzkiej muzyki, jej światowej kariery, lecz sam artysta twierdził, że chodzi tu.

Pianino, saksofon, kontrabas i perkusje obsługiwali absolwenci wydziału V Akademii Muzycznej w Katowicach (dla niewtajemniczonych wydział "piąty" to wydział jazzu i muzyki rozrywkowej). Katowice to także miejsce festiwali "Rawa Blues", których szefem jest Ireneusz Dudek, mistrz gatunku, wirtuoz harmonijki i bluesowy wokalista.

Strefa Pozioma - Onet.pl Blog


10 października 2010
Zalana, nie tylko słońcem
W Katowicach kolejna Rawa Blues, wczoraj urodziny Johna Lennona, więc pewnie warto dzisiaj włączyć radio. Za chwilę zacznę przeżywać ten dzień bardziej muzyznie i tanecznie, za oknem zachęcający zalew promieni słonecznych, wyjdę na spacer z Kolą i przejdziemy się hen, w stronę świetlistych pól.
Wczoraj odetchnęłam na równie słonecznej działce, nie ruszając nic z mojej papierkowej.