O czym chcesz poczytać na blogach?

Rave music

MUSIC BY SEROO

RSS

Festiwalowy przegląd- Burn Selector Festival 2011 cz.1

Oczywiście LaRoux to nie jedyna świetna gwiazda Selectora. Osobiście mnie elektryzują przede wszystkim Klaxons i Does It Offend You, Yeah? Ci pierwsi dali niezapomniane show na Open’er Festival 2010, a Ci drudzy, to być może najbardziej energiczny koncertowo zespół gatunku new rave. Co do tych zespołów nie mam cienia wątpliwości, że rozniosą festiwalowe namioty. Klaxons to zwycięzca nagrody Mercury za swój debiutancki album “Myths of the Near Future”. W zeszłym roku zespół w końcu wydał długo oczekiwaną, drugą płytę “Surfing The Void”. Album.

...

Nic innego nie ma. Mój intymny świat, którego nic i nikt nie może mi odebrać. Najpełniejsze obcowanie z naturą. Wtapiam się w otoczenie. Zatrzymuję czas. Łapię rzeczywistość, chowam ją do kieszeni. Jestem wtedy tylko ja i nikt więcej. Nie muszę się przed nikim tłumaczyć, nie muszę nikomu imponować, nikt mnie nie ocenia. Nawet kiedy robimy zdjęcia razem ze znajomymi, zawsze jestem tylko ja i mój aparat. Aparat, który dostałam od dziadka, w pięknym skórzanym etui, wyściełany.Ze stresowego napięcia i emocjonalnego zaangażowania. Oznacza stan relaksu, psychicznego i fizycznego luzu...

Z początkami chillout rooms nierozerwalnie związana jest muzyka ambient, wykreowana pod koniec lat 70. przez Briana Eno (album "Music For Airports") oraz osoba Alexa Pattersona aka ORB. Ten zdolny realizator dźwięku pracował w wytwórni EG Records, należącej do Eno. Zafascynowany brzmieniami ambientu (kontemplacyjnej muzyki tła i przestrzeni, pozbawionej rytmu), zapragnął.Than Rules From The Centre Of The Ultraworld" jako The Orb. Nazwa gatunku relaksacyjnej muzyki klubowej przyjęła się za sprawą kultowego albumu KLF "Chill Out" z 1993 roku.

Chillout rooms bardzo dobrze sprawdziły się podczas angielskich rave parties. Clubbersi, zatopieni w szaleńczym tańcu, udawali się tam podczas finałowego kopnięcia extasy. Szukali spokojnej, ciepłej atmosfery, sympatycznej i bezpiecznej przestrzeni, gdzie mogliby odreagować pośród podobnie nastawionych ludzi.

Blog fruzia11

2006-07-06

Początki czegoś co później przybrało formę zespołu "Łzy" sięgają roku 1992. Wtedy to trzej kumple: Adam Konkol, Darek Pieczka i Michał Broża w bliżej nieokreślonych okolicznościach stworzyli zespół Rave. Znając kilka podstawowych akordów w tonacji dur i moll (głównie moll) zaczęli grać rzewne piosenki pewnie z myślą o zniewoleniu kilku dziewczyn.
Pierwsze próby odbywały się w domku parafialnym w Pszowie (woj. śląskie), a przybytek ten był później wylęgarnią jeszcze kilku mniej lub bardziej "nie świętych".

Dwóch nagród miesięcznika Popcorn! Czytelnicy tego pisma przyznali Łzom „Mikrofony Popcornu” w kategoriach „Zespół Roku” oraz „Przebój Roku” za piosenkę „Oczy szeroko zamknięte”. Ponadto byliśmy wysoko notowani w plebiscycie radia Eska w kategorii „Zespół Roku”. Tym razem „Eska Music Award” trafiła w ręce hip hopowców z Jeden Osiem L, ale potrafimy się przecież cieszyć również sukcesami innych
Ponadto od końca kwietnia trwa niezwykle intensywny rajd koncertowy po kraju. Tradycyjnie jednak, jak to u Łez, nie mogło się obyć bez pecha… Choroba Adama i jego długi pobyt w szpitalu nie były jedynym.

Disco Bear blog
Namber for:
Maszkara czyli M. Manson. Rok 2001.No i tyle.
Co do Tainted Love to chyba jedna z najczęściej coverowanych piosenek. Grali ją jeszcze:


1976 Gloria Jones with Marc Bolan, glam rock
1985 Coil, industrial
1986 Boppin' Kids on the album Go Wild!, Rockabilly
1990s Tainted Cash, rave music
1992 Flying Pickets, a cappella version
1995 Shades Apart, on the album "Save it", punk rock.
1997 Atrocity on their cover album titled "Werk 80" and on their "Tainted love" single (two different versions) and on their greatest hits double album "None plus ultra" (1999), gothic metal.
1998 The Living End, Triple J Hottest 100 #17 (Live)
2005 The.