Sędziowali: Martin Gjeding i Mads Hansen (Dania).

Hiszpania: Jose Javier Hombrados, Jose Manuel Sierra – Eduardo Gurbindo, Albert Rocas, Jorge Maqueda, Victor Tomas, Raul Entrerrios, , Mikel Aguirrezabalaga, Daniel Sarmiento, Julen Aguinagalde, Cristian Ugalde, Joan Canellas, Viran Morros de Argila, Antionio Jesus Garcia, Valero Rivera Jr, Gedeon Guardiola.
Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary – Bartłomiej Jaszka, Krzysztof Lijewski, Patryk Kuchczyński, Mateusz Jachlewski, Grzegorz Tkaczyk, Karol Bielecki, Adam Wiśniewski, Bartosz Jurecki, Mariusz Jurasik, Michał Jurecki, Mariusz Jurkiewicz, Marcin Lijewski, Kamil Syprzak, Tomasz Rosiński.

Polska - Brazylia 1:3 (23:25, 25:23, 21:25, 23:25)

Polska: Paweł Zagumny (1), Michał Winiarski (13), Sebastian Świderski (6), Mariusz Wlazły (11), Łukasz Kadziewicz (5), Daniel Pliński (5), Piotr Gacek (libero) oraz Piotr Gruszka (7), Wojciech Grzyb (5), Grzegorz Szymański (5), Michał Bąkiewicz.

Brazylia: Ricardo Garcia (4), Dante Amaral (12), Giba (26), Gustavo Endres (13), Rodrigao (9), Andre Nascimento (12), Sergio Santos (libero) oraz Marcelo Elgarten, Andre Heller (1), Murilo Endres, Anderson Rodrigues

Mateusz (08:26)

Grali słabo. Przegrali jedną potyczkę w Portugalii i nie zdobyli nawet seta z Argentyną. - Przed turniejem finałowym, który odbył się w Brazylii, gospodarze naprawdę się nas obawiali. Mówili nawet, że się cieszą, iż nie zagrają z nami w grupie - wspomina Waldemar Wspaniały.

W sezonie 2005 reprezentacja wystąpiła już pod wodzą nowego trenera Raula Lozano.
Mimo problemów kadrowych biało-czerwoni wygrali 9 spotkań. Na potwierdzenie wystarczy przypomnieć Piotrka Gacka, grająca na pozycji skrzydłowego w meczu z Grekami.
W Belgradzie przegrała z Kubańczykami, następnie wygrała z gospodarzami, a potem w meczu o 3 miejsce uległa Kubańczykom.
Ubiegłoroczny, dziesiąty występ w Lidze Światowej, nasza drużyna.

...:::Polscy Siatkarze:::... - Onet.pl Blog

Zdobywały głównie kiwkami, plasami, po przypadkowych akcjach i nieporozumieniach biało-czerwonych w obronie. Zespół Marco Bonitty konsekwentnie wykorzystywał kolejne kontry i przy wyniki 19:14 już zaczął już nieco zwalniać tempo.

Po asie serwisowym Skowrońskiej, pierwszym w całym meczu, było 23:18. Polki nie wykorzystały czterech setboli, ale przy piątym w końcu Elena Garcia posłała zagrywkę w siatkę i nasz zespół wygrał drugą partię 25:22.

W trzecim secie najpierw prowadził zespół hiszpański, ale obrończyniom tytułu mistrzyń Europy wystarczyło kilka akcji, by stratę zniwelować. Znakomite obrony i skuteczne ataku Katarzyny Skowrońskiej pozwoliły biało-czerwonym już na pierwszej przerwie technicznej wygrywać 8:5. Po przerwie.Wlazłego (24 l.): nasz najlepszy siatkarz ma jedną nogę krótszą od drugiej! – pisze Super Express.
Na szczęście nie jest to nic poważnego. Minimalne różnice w długości nóg to rzecz bardzo często spotykana wśród zawodowych sportowców. Można z tym żyć i - co najważniejsze - grać.

Wlazły poleciał w środę do Barcelony z trenerem reprezentacji Polski, Raulem Lozano i klubowym lekarzem Skry Bełchatów, Wojciechem Łucarzem. Popularny "Szampon" przeszedł w Hiszpanii serię specjalistycznych badań w Centrum Medycyny Sportowej. Analiza ich wyników jeszcze trochę potrwa, ale pierwsze wnioski zostały już wyciągnięte.

"U zawodnika stwierdzono pewną asymetrię mięśniową pomiędzy prawą a lewą kończyną dolną" - informuje w.