O czym chcesz poczytać na blogach?

Raul castro

Tempus fugit

Powinno interesować jak będzie wyglądać ta prezydentura. Na razie wiemy tylko, że "wszyscy wygrali". Podobno w przemówieniu podkreślał, że wygrali biali, czarni, geje i indianie. Innymi słowy: na razie wiem tylko, że na wyborach wygrali czarno-biali geje indiańskiego pochodzenia. A co z resztą świata?

Możliwe, że za prezydentury Obamy zniknie w Kuby Raul Castro. Fidel już się rozpłynął we mgle. Co zrobi Barack by pomóc kubańczykom wykorzystać możliwości? Co zrobi Obama z Hugo Chavezem? Jak zachowa się wobec imperialnych zapędów Rosji? A co zrobi wobec Korei Północnej, Iranu i w kwestii wojny z Al-Kaidą?

Niezależnie od tego co zrobi, jesteśmy sojusznikami USA i jedziemy z Ameryką na jednym.

Mira patrzy

Libre. Notatki z Hawany” – to zapis wybranych notek z bloga Yoani, wykształconej kobiety mieszkającej w stolicy Kuby. „Blog jak blog”, powiedziałby ktoś. Otóż, nie do końca. Yoani żyje w komunistycznej Kubie, mierzi ją komunistyczna (czy jak wolą oficjele: socjalistyczna) codzienność, na którą skazał ją i innych Kubańczyków Fidel Castro wraz ze swoim bratem, Raulem, i lojalnymi dygnitarzami partyjnymi, dlatego Yoani postanowiła opisywać swoje życie. Poszukiwania reglamentowanej żywności, działanie kubańskiej „bezpieki”, zakłamanie prasy…
Książka Yoani jest niesamowita. Poruszająca swoją prostotą, szczerością i emocjami wynikającymi z niezgody na osaczenie i ograniczenie obywatelskiej wolności.
.

Moim Zdaniem

Międzynarodowe, Konwencje Wiedeńskie, a ich metody przypominają najbardziej okrutne i gwałtowne metody latynoamrykańskich dyktatur z przeszłości" - stwierdził Bruno Rodriguez Parrilla.

Solidarność z obalonym prezydentem Hondurasu wyrazili również Fidel i Raul Castro. Przywódca rewolucji kubańskiej w swoim codziennym felietonie w hawańskim dzienniku "Granma" porównał honduraski zamach z puczem generała Augusto Pinocheta przeciwko legalnie sprawującemu władzę prezydentowi Chile Salvadore Allende w 1973 roku.

Pilkarska kadra statystycznie 2007-????

- Ireneusz Jeleń (67 Kamil Grosicki).

TRENER: Franciszek Smuda oraz Jacek Zieliński, Jacek Kazimierski, Hubert Małowiejski i Tomasz Frankowski.

POR: RUI Pedro dos Santos PATRICIO - JOAO Pedro da Silva PEREIRA, Képler Laveran Lima Ferreira PEPE (67 ROLANDO Jorge Pires da Fonseca), BRUNO Eduardo Regufe ALVES, FABIO Alexandre da Silva COENTRAO (21 NELSON Augusto Tomar Marcos) - RAUL José Trindade MEIRELES, JOAO Filipe Iria Santos MOUTINHO (46 MANUEL Henriques Tavares FERNANDES), MIGUEL Luís Pinto VELOSO - Luís Carlos Almeida da Cunha NANI (82 NELSON Miguel Castro OLIVEIRA), HUGO Miguel Pereira de ALMEIDA (66 HELDER Manuel Marques POSTIGA), CRISTIANO RONALDO dos Santos Aveiro (k) (76 Ricardo Andrade QUARESMA Bernardo).

TRENER: PAULO Jorge Gomes BENTO

żółta kartka: Miguel Veloso.

NOTA: Dziesiąty mecz z Portugalią, czwarty u siebie, trzeci remis. Najstarszy: Wasilewski (31 lat i 265 dni), najmłodszy Szczęsny (21 i 317)..