O czym chcesz poczytać na blogach?

Ratownik medyczny

Nadzieja to ogień,który chce płonąć nawet wtedy,gdy jest gaszony - Onet.pl Blog

  1. Jeżeli poszkodowany jest nieprzytomny i nie oddycha prawidłowo,poproś kogoś o przyniesienie AED i wezwanie służb ratowniczych.
  2. Rozpocznij RKO zgodnie z wytycznymi BLS.
  3. Gdy pojawi się defibrylator:
  • włącz go i podłącz elektrody;gdy jest więcej niż jeden ratownik,RKO powinna być prowadzona do chwili zakończenia tych działań,
  • postępuj zgodnie z poleceniami głosowymi/wizualnymi,
  • upewnij się,że nikt nie dotyka poszkodowanego w chwili analizy rytmu przez AED.
     5a. Jeżeli wyładowanie jest.
To ja ;)
Średnio lubię pisać o sobie(ma wrodzona skromność mi nie pozwala/hihihi)no ale jakos się przemogę;) mam 24 latka,jestem z zawodu ratownikiem medycznym.Pracuję w Pogotowiu Ratunkowym i jest to moją życiową pasją.Drugą rzeczą na punkcie której również jestem nawiedzona to nasze ukochane Tatry.Ostatnimi czasy coraz bardziej wkręca mnie fotografia.Podobno całkiem miła ze mnie osóbka...(ale to nie ja powiedziałam)

Drugi Zero Trzeci - Onet.pl Blog

Ostatnia prosta, październik obiecał, że będzie lżejszy. Obiecałam sobie góry w nagrodę. W dobrym towarzystwie, w czasie ładnej pogody:) Będę ciągnąć w górę i kląć, że już nie mogę, ale wyjdę. No bo co, ja nie wyjdę?:P 

Ostatni wypad kazimierzowy w potężnym medycznym składzie dobitniej mi uświadomił, że w krakowskiej służbie zdrowia wszyscy wszystkich znają, a na pewno wszyscy znają tego jednego jedynego w swoim rodzaju ratownika:P A może powinnam powiedzieć "wszystkie" ? :)  Tak czy siak, zabawna sprawa kiedy się okazuje, że Anna przejmuje moich pacjentów, ja przejmuję Jej, a Asia ich kieruje - albo do mnie albo do Anny. I doskonale wiemy co i jak i który szpital jakie ma kafelki na Izbie. No bo jest jeszcze nasza.

strona 83 Białostockiej Druzny Harcerskiej "Przystań" :]

Nich i szybko zadajemy mu zaskakujące pytanie:
"Czy wiesz, że tym poszkodowanym mógłbyś być ty?"
Oczy piętnastoletniego chłopca robią się szerokie ze zdziwienia.
"Nieee..."
Pytamy kolejnego uczestnika kursu. Pada niepewna odpowiedź:
"Tak, aleee... Przecież to ja jestem ratownikiem..."
Zamykamy drzwi...

* * *

Jakoś tak się dzieje, że w trudach ratowniczych zmagań zapominamy o sobie samym. Przyzwyczajamy się do litrów „farbowanej” krwi.
Żyjemy w świecie anonimowych „facetów”, „klientów” bo tak.Kierując uwagę na nich samych.
Potępiajmy bezmyślność, ignorancję i ryzykanctwo. Róbmy to z wyczuciem aby ostrzegać a nie straszyć.
Uczmy jak „ratować” samego siebie!

* * *

Dwa miesiące temu, w tragicznym wypadku zginął siedemnastoletni Ratownik Medyczny ZHP, członek mojej drużyny. Jechał wieczorem na nieoświetlonym rowerze, słuchając muzyki z walkmana.
Młody kierowca, który Go potrącił nie zauważył tego faktu.
Włączone w samochodzie radio zagłuszyło odgłos uderzenia.
Nie stwierdzono ostatecznie po czyjej stronie.

Eremis exposed to view…


Medyczne czynności ratunkowe: techniki zabiegów – 60 godz.
b. rok II studiów stacjonarnych – 1134 godz. (z wliczonymi 20 godz. fakultetów) w tym:
Metodyka nauczania pierwszej pomocy – 45 godz.
Medycyna ratunkowa – 150 godz.
Medyczne czynności ratunkowe: techniki zabiegów – 60 godz.
c. rok III studiów stacjonarnych – 1142 godz. (z wliczonymi 20 godz. fakultetów) w tym:
Medycyna katastrof – 60 godz.
Medycyna ratunkowa – 140 godz.

[nie kurwa, nie pisałam przez 3 strony PRZEPONA] czterem rocznikom studentów po czym doszłam do wniosku – “Wyjebane! Uparłam się i już sobie coś udowodniłam, a jak się postaram to…” I tak dalej, bo chyba przeszło mi to, że bycie lekarzem jest takie zajebiste. Wole być dobrym ratownikiem, niż kiepskim doktorem.

Aaaa w słuchawkach “Where is my mind” a mi się pysk śmieje od ucha do ucha… Więc korzystając z pustego domu Wheeeereeee isssss myyyy minddddddd!!!!!!!!!!!!!

dobry humor mógłby.

ansset

Z formaliną, czy z ciągłym kontakcie z lekami, które na dłuższa metę działająca zmiękczenie mózgu tych ludzi.. A może to jakaś choroba, która dostaje się od pacjentów.

A teraz podam parę przykładów. Mam jedną kuzynkę już po medycynie, jedną w trakcie studiów medycznych. Nie będę się rozpisywał nad każdym ich akcie szaleństwa, bo trwałoby to zbyt długo. Dla mnie obie są klinicznym przypadkiem szaleństwa. Nie wiem jak na studiach tego nie wykryli. Ale w końcu pod latarnią najciemniej.

Innym przypadkiem był taki chłopak,.

To nie były tylko akty, to była pornografia. Pruderia nie jest moją mocną stroną, ale to przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Bałbym się z nim spotkać po takim incydencie. Szczególnie jak mi napisał, że lubi sado maso. Nie mógł zrozumieć dlaczego zerwałem znajomość. Pisał. Dzwonił. Był ratownikiem medycznym.

Jest jeszcze parę przypadków, ale każdy jest drastyczniejszy od poprzedniego. Nie wypiszę ich, bo jeszcze mi zamkną bloga za deprawowanie ludzi. HeheheJ

Pointą.

ghoost blog

Wydarzylo dzisiaj, W sumie to sie zakonczyla szkola, ostateczne wystawienie ocen jest jutro. A pozniej juz wolne. Bosh jaki ze mnie idiot to masakra.
ghoost 2002-06-13 21:03:02
skomentuj (1)


Wakacje ;]]]

Od soboty rana gdziesz do popoludnia w niedziele, mialem qrsy na Ratownika medycznego, czyli udzielanie pierwszej pomocy. Pewnie dla wielu osob to sie wyda dziewne, albo smieszne, ale takie kursy pozwalaja w pewnym stopniu uzmyslowic co sie moze przydazyc komus i jak mu pomoc, w wiekszej mieze byly to przyklady z zycia wziete. Jestem bardzo zadowolony ale i bardzo zmeczony, w sumie.