O czym chcesz poczytać na blogach?

Ratownictwo medyczne

RatownicyMed

Terech
Terech.blog.interia.pl
Poniedziałek 1. Ratownictwo medyczne (kosynierów) 2. -II- 3. Stany zagrożenia życia- całość 4. -II- 5. -II- 6. Medyczne zabiegi ratunkowe gr. 3 / Stany zagrożenia życia gr. 1 7. -II- 8. -II- 9. Stany zagrożenia życia gr. 1 Wtorek 1. Stany zagrozenia życia gr 3 (kosynierów) 2. -II- / Medyczne zabiegi ratunkowe gr.2 3. -II- / -II- 4. -II- / -II- 5..


W piątek mamy wyłącznie zajęcia relaksujące, czyli basen...część 2 nauki pływania stylem ratowniczym :/
....dla mnie to jest po prostu nie do przejścia :P
NIE MA EKONOMII :P

Jutro (jakby ktoś nie wiedział ;P- mnie też musieli uświadomić) jest DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO... Nasi koledzy z 2 roku RM przygotowali pokaz, który odbędzie sie jutro o 10:00 koło Trynki (wiem że dziwne miejsce:P), niedaleko Straży Pożarnej...będzie ( podobno )...radio i telewizja...więc i mnie nie może tam zabraknąć :] (taka mała dygresja :D ) !

W.

rybinski blog

Ratownictwie medycznym. Sprzeciw wzbudził zapis, nieprzewidujący obecności w karetce wypadkowej lekarza. Rozumiem motywy protestu, ale jednocześnie budzą one moją zgrozę. Lekarze zarabiają dziś mało, tak jak mało zarabiali w PRL, więc dyżury w pogotowiu, tak jak w PRL, pozwalają im dorobić do marnych pensji. Zgoda. Ale w ten sposób ratownictwo medyczne nie jest instytucją ratowania ludzkiego życia, tylko instytucją poprawy warunków życiowych lekarzy.Zamiast dowieźć ofiarę wypadku żywą do lekarza, lekarz powinien być dalej dowożony do ofiary w celu wystawienia świadectwa zgonu, bo trochę na tym zarobi. No to jeśli tak ma zostać w interesie lekarzy, to.(czaszka), okulista (zez powypadkowy), ortodonta (szczęki) i ginekolog, bo ofiarą może być kobieta. Do tego naturalnie psycholog, w celu udzielenia wsparcia w szoku, którego w ramach umowy z Kościołem można zastąpić księdzem z ostatnią pociechą. Jasne, że w tej sytuacji w karetce będzie za ciasno. Musimy mieć autobus ratownictwa medycznego, który będzie polskim wkładem w postęp medycyny ratunkowej.

To tylko lekarze. A ileż mamy takich środowisk, grup przemożnego interesu, koterii, które zablokują każdą próbę rozsądnej modernizacji służb publicznych, z których żyją i na których pasożytują. Dlatego nie warto się szarpać. Niech się.

Spotkania w klubie - Klub Mam w Starogardzie Gdańskim

Na konsumpcję mamy 10% zniżki. Dla niemowlaków warto zabrać jedzenie i picie, dla starszych można kupić na miejscu.

 

 

 

Fotorelacja z kursu pierwszej pomocy - 21.07.2010

21.07. 2010 w klubie mam odbył się kurs udzielania pierwszej pomocy. Kurs przygotowali członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Ratownictwa „ADIUTARE” w Gdańsku http://www.adiutare.org.pl za co ślicznie jeszcze raz dziękujemy!

Kurs rozpoczął się wykładem i prezentacją multimedialną.
Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy i ćwiczyliśmy na manekinach.jak widać maluszki też się uczyły:)

Na każde spotkanie warto zabrać kocyk, zabawkę, jedzenie i picie dla siebie i dziecka. Podczas spotkań w restauracji dla starszego dziecka i rodzica można zamówić posiłek i napoje w restauracji.

 

 

 

DARMOWE szkolenie z zakresu udzielania PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ oraz ratownictwa medycznego.

Prowadzący: Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa „ADIUTARE” w Gdańsku

Organizator: Klub Mam Starogard Gdański

21 lipca 2010 godz 10:00,  pizzeria „U Huka” ul. Hallera 15 wejście od parku miejskiego

 

Drogi rodzicu podczas.

Blog marthie

Na imie Martyna , tak wlasciwie to Marta - tak mam w dowodzie ale   wiekszosc ludkow w tym takze moi przyjaciele mowia Martyna wiec niech     tak juz zostanie :) zreszta jakos nie lubie imienia Marta - Martyna zdecydowanie bardziej mi pasuje ;)
Studiuje ratownictwo medyczne na Akademii Medycznej w Białymstoku :) ale takze juz pracuje jako ratownik w szpitalu . Przed Akademia medyczna skonczylam studium medyczne co dalo mi mozliwosc pracy :)
tak przy okazjii zachecam do studiowania na moim kierunku :D jest super - nie zmienilabym zawodu -.