O czym chcesz poczytać na blogach?

Raporty spalania

Mój dziennik - Onet.pl Blog

Produkcyjnym znajduje się obecnie około 25 mln Polaków, oznacza to, że zaledwie 2 procent z nich troszczy się o to, żeby mieć szansę na godziwe emerytury. Jeżeli dodać do tego nieaktywnych właścicieli kont - to i tak z 4,5 proc., prezentujemy się bardzo słabo na tle sąsiadów. Z raportu firmy doradczo-audytorskiej PwC Polska wynika, że przykładowo - na Słowacji odsetek ten wynosi 17,5 proc. a w Niemczech 33,5 proc.

 

Wiele państw świata trudzi się nad tym jak skutecznie walczyć z efektem cieplarnianym. Przed kilku laty odpisano słynny Protokół z Kioto, który kładzie nacisk na radykalne zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych, będących wynikiem spalania węgla. Tymczasem Chiny, Indie, Japonia i Filipiny zwiększają jego zużycie.


alarm dla ziemi - Onet.pl Blog

Skutki zmian klimatu w Polsce.
Raport profesora Macieja Sadowskiego z Instytutu Ochrony Środowiska oraz Trzeci Raport Rządowy w sprawie zmian klimatu, przewidują bardzo poważne konsekwencje ocieplenia klimatu w naszym kraju. W rolnictwie czeka nas spadek plonów ziemniaka, wzrost plonów kukurydzy, pojawienie się nowych szkodników, niedobór wody. Wzrost poziomu morza grozi zalaniem 1789.
Atmosfera ziemi zbudowana jest z powłoki gazów, które zatrzymując ciepło pozwalają na podtrzymanie życia na ziemi. Jest to naturalny efekt cieplarniany, bez którego nie byłoby życia na ziemi. Jednakże działalność człowieka przyczynia się do nasilenia tego efektu. Przez spalanie paliw kopalnych potrzebnych do produkcji energii i transportu ludzie uwalniają  do atmosfery miliardy ton dwutlenku węgla. Jest on głównym gazem cieplarnianym emitowanym w wyniku działalności człowieka. Zmiany w użytkowaniu  ziemi np. przez wycinanie lasów także.

Migawki - Onet.pl Blog

Czy nie poznamy przyczyn?

 

Chyba dla każdego jest już jasne, że przy tym rządzie nie. Rząd PO-PSL już w momencie niespotykanego  w świecie przekazania dochodzenia w ręce domniemanego sprawcy, pokazał po której stronie stoi. Owe raporty i inne ichnie „ustalenia” są tylko tego skutkiem.

Żadnych wątpliwości, co do tego, że jesteśmy potęgą węglową w Europie i na świecie. Ponad ¾ zasobów czarnego złota w  UE przypada na Polskę. A i węgla brunatnego mamy niemało. Ale oto wmówiono nam, że dwutlenek węgla pochodzący ze spalania tych kopalin ściągnie na Ziemię kataklizm związany z podniesieniem temperatury globalnej. O tej bredni już tu kiedyś pisałem, ale przypomnę : nikt nie udowodnił że owy gaz ma taki zgubny wpływ. A zdrowy rozsądek wręcz temu zaprzecza – dwutlenek pochodzenia.

Witamy, Pogromcy Zielonej Krysi -Dzieciom - Złombol 2011 - bloog.pl

    | Projekt Krysia
  • | Remont Perłowego
  • | Team KRAKÓW
  • | Wpłaty na Fundacje
  • | Złombol 2010
  • | Złombol 2011
  • | o nas się pisze... o nas się mówi...

Zdjęcia w galeriach.


raport

piątek, 17.
Z wantylatorem opoźniła nasz wyjazd staraliśmy sie nadgonić peleton w nocy, już podjazd pod nasze kochane góry (rabka) pokazał nam że napewno coś jest nie tak z mocą, pod każdą górke warczyburg pomalutku umierał :///. nie poddawaliśmy się, jakoś na pół gwizdka mocy i średniego spalania 15l/100km dolecieliśmy na słowacje, gdzie o 3:30 padałem już na pysk i na jakiejś stacyjce postanowiliśmy się przespac.... Po mało wygodnej, 4 godzinnej drzemce w wozie, kontynuowaliśmy pogoń. Ten odcinek okazał się łaskawy i dla nas i dla Krystiana, spalanie spadło do.

Gaz łupkowy w Polsce

Instytutu Kościuszki ? Właściwie nie polemizują z tymi wynikami. Stwierdzają, że aby nie dopuścić do takiej sytuacji, należy w odpowiedni sposób uporać się z problemem uwalniania i emisji metanu do atmosfery. Wymaga to stworzenia przepisów dotyczących obowiązkowego spalania na świeczce metanu, wychodzącego na powierzchnię razem z wodami powracającymi z odwiertu oraz spełnienia przez infrastrukturę transportową odpowiednich standardów technicznych. Do jednych z głównych źródeł emisji metanu należą wycieki pochodzące z gazociągów czy.

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Fiat Nuova Bravo 2007

3 lata i 41700

Trochę licznik wzrósł po weekendzie majowym. Znowu wyjazd na podlasie. Przejechaliśmy tak jakies 6xx km. Fiat został doposażony w bagażnik na dach i uchwyty rowerowe, także z dwoma rowerami spalanie wyszło jakieś 10l, i nie było eco drivingu.

Fiat zaliczył też 1 przegląd na stacji diagnostyczniej, w końcu minęły mu 5 maja 3 urodziny :). Przegląd przeszedł bez problemu. Koszt 162zł i że jest gaz to ważność dostałem tylko na rok czasu. 

Pocieszający.

09:58, nuovabravo
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 kwietnia 2011
Raport

Jeździmy i jeździmy a kilometrów przybyło tylko z 1000 :) czyli 41 tys km. Gazik na razie śmiga, nie zawsze jest idealnie, ale zdarza się to rzadko, także do gaziarza nie jadę. Najważniejsze że jest tanio i się człowiek nie szczypie. Opony.