O czym chcesz poczytać na blogach?

Ramadan

Jesiona strzępki

Bylem wczoraj odwiedzic Homera, zone i Homeratko w miescie, z ktorego wywodza sie moje korzenie angielskie.

Byly to w zasadzie re-odwiedziny, bo zostawilem ostatnim razem aparat.

Pobyt tam mnie poruszyl.

Tak jakbym ostatnie 2 lata staral sie sobie udowodnic, ze nie potrzebuje nikogo, jestem dorosly i samodzielny. A tam Homer, z ktorym dzielimy nieprawdopodobnie zgrane poczucie humoru, zona Homera [...]

Do drugiej sypialni

Ramadan, Ramadan i po Ramadanie. Na szafkach za maszynami ksero jakis uczynny Muzulmanin powykladal.

Stadnina Koni Sportowych Vanilla - Onet.pl Blog


Trwa remont


23 sierpnia 2010
og.Bashir Ramadan | oo

Silny Aleksandrów Kujawski - społeczny blog o życiu w Aleksandrowie Kujawskim. - Onet.pl Blog


06 sierpnia 2011
Andrzej Lepper nie żyje.

 

Wczoraj dowiedzieliśmy się o śmierci Andrzeja Leppera. Andrze Lepper był charakterystyczną postacią naszej sceny politycznej. Wiele mu zarzucano, śmiano się z niego .Jednak Andrzej Lepper w początkowej fazie swojej działalności miał idealy, o które walczyl.
To wielka wartość w polityce mieć ideały. Każdy polityk powinien mieć ideały, które zawsze powinien starać się urzeczywistniać, może nie takimi metodami jak Pan Lepper, ale można to poprawić.

Niech spoczywa w spokoju.

Ł. Młynarczyk
skomentuj

01 sierpnia 2011
Dziś 1 dzień Ramadanu.

Wyobraźnia - Onet.pl Blog

Na malej imprezce u znajomych z okazji Nowego Roku Chinskiego. W wielokulturowej Kanadzie ludzie roznych narodowosci i ras sie mieszaja, a kazdy chce obchodzic swoje swieta, wiec sa okazje do celebrowania i do spotkan towarzyskich, a sklepy, restauracje i biznesy od razu to wykorzystuja reklamujac swoje uslugi i lepsze towary z okazji jakichkolwiek swiat. I tak rok zaczyna sie Nowym Rokiem zachodnim, potem Nowym Rokiem Chinskim, potem sa Walentynki i wystawy sklepow natychmiast swieca czerwonymi amorkami i serduszkami, potem jest Wielkanoc i zajace i rozowo-zielone jajka, potem jest Wielkanoc prawoslawna, no i oczywiscie zydowskie Passover. I jeszcze jest Ramadan (miesiac islamskiego postu) i koniec Ramadanu i wielkie obzarstwo, i tak dalej przez caly rok az do Swieta Dziekczynienia i Bozego Narodzenia.

Orientalnych jest tu sporo, wiec z okazji wkroczenia w Rok Szczura chinskie restauracje oferuja ciekawsze niz zazwyczaj menu, wreczaju przy wyjsciu jakies upominki (nam male papierowe latarnie na przyssawke), i ogolnie jest milo. Ciekawe co teraz mam zrobic z tymi latarenkami, chyba je sobie przysse do szyb w samochodzie, by mi przeslonily widocznosc, bo po jakiego grzyba mi to cudenko? Ostatnio nic nie kupuje, bo probujemy posprzatac piwnice i wyrzucamy tony smieci i 'dobytku'.