O czym chcesz poczytać na blogach?

Rak jelita grubego

Rak jelita grubego

Szczegóły wpisu

Komentarze:
(0)
Tagi:
brak
Kategoria:
  • Leczenie raka jelita grubego
Autor(ka)
Chorobie oraz poprawę tolerancji leczeił konwencjonalnego. Jednak dodatkowe metody tel rapeutyczne powinny uzupełniać, a nie zastępować leczenie standardowe. Leczenie operacyjne jest najbardziej skuteczna metodą w raku rozwijającym się ogniskowo, bez przerzutów. Guzy o małych rozmiarach mogą byći usunięte w czasie koloskopii, ale nawet wtedy chirurg woli wykonać laparatomię i usunąć zmianę w granicach tkanek zdrowych z przylegającym od-1 cinkiem jelita oraz węzłami chłonnymi. Najczęściej chirurg łączy koniec okrężnicy zstępującej z od­bytnicą; jeżeli jest to niemożliwe, zakłada tzw. sztuczny odbyt poprzez wyłonienie pętli jelitowej przez powłoki.

ignismedicum | e-blogi.pl

2012-02-28

Placówki, w których gościmy, aby uświadomić zagrożenie niesione przez raka jelita grubego są tak zainteresowane i wdzięczne, za nasze prelekcje, aż nagradzają nas nie tylko swoją wdzięcznością i pójściem na badania, ale także pięknymi podziękowaniami na piśmie!
Suuper, a.

Mamy haka na raka jelita grubego!

Edukacja

Udało nam się przeprowadzić w naszej szkole sondę i lekcję w trakcie, której zapoznałyśmy wybraną klasę z rakiem jelita grubego. Mówiłyśmy między innymi o objawach jakie towarzyszą temu nowotworowi, a także badaniach dzięki którym można go wykryć.

Pamiętaj!

sandbox.blog

23:22:17


nie-poetycki czas. Nad wyraz gorzki "Żywiec", a w głowie cała kaskada myśli o białkach, protoonkogenach i onkogenach.

Mutacja genu ras: nowotwory jelita grubego, trzuski, pęcherza moczowego. Mutacja c-raf: rak płuc, ślinianek przyusznych, myc - drobnokomórkowy rak płuc, rak jelita grubego.

Okropna kaskada i już nie-ta-pamięć.

skomentuj (1)

walka-z-rakiem.blog

Krew w moczu lub spermie. Dlatego tak ważne jest,

aby wykryć zmiany nowotworowe jak najwcześniej ponieważ w pierwszym etapie rozwoju nowotwór ten jest w pełni

wyleczalny, a ponieważ pierwsze etapy raka są bezobjawowe pamiętaj, że mężczyźni  od 50 roku życia powinni co.

Pomidory – zawierają likopen, który jest skuteczną ochroną m. in. przed rakiem prostaty, rakiem jelita grubego i żołądka

Brokuły – zawierają indole.

Męska rzecz – męski świat

    Komentarz

Selen dla mężczyzny

Najczęstszymi postaciami nowotworu u mężczyzn jest rak prostaty i rak jelita grubego. Ostatnie odkrycia naukowe pozwalają przypuszczać, że selen może w znacznym stopniu zapobiegać chorobie. Mężczyźni, u których stwierdzono wysoką zawartość selenu we krwi, chorują na raka jelita grubego.