O czym chcesz poczytać na blogach?

Rajskie

grupa przedszkolna słoneczka - Onet.pl Blog

18 stycznia o godzinie 9:40 wybieramy się z dziećmi do FABRYKI  OZDÓB CHIONKOWYCH, gdzie dzieci własnoręcznie będą malować bombki choinkowe, zwiedzać fabrykę, poznają wszystkie etapy ich powstawania, dowiedzą się jak wygląda ręczne formowanie szkła, poznają tajemnice dekorowania (malowanie, zdobienie brokatem, flokowanie) oraz obejrzą galerię ozdób choinkowych. Wycieczce w trakcie zwiedzania zakładu będzie towarzyszył opiekun, który odpowie na wszelkie pytania dotyczące produkcji i technologii, współczesnych trendów i mody w świecie baniek.


Koszt wycieczki będzie obejmował wynajęcie autokaru (około 10 zł) + cenę bańki zależną od jej wielkości (8 lub 12 zł).
Ponieważ zbliża się Dzień Babci i Dziadka, malowane bańki chcieliśmy zadedykować właśnie babciom i dziadkom i dać w prezencie na nadchodzącej uroczystości.
W związku z tym prosimy rodziców o zdeklarowanie się u nauczycielek do przyszłego piątku  tj. 13 stycznia, w jakiej liczbie dziadkowie dopiszą (ile baniek należy zamówić). 
Dziękujemy za informację
Katarzyna Rajska (14:47)

Marek w tropikach

Koh Chang

9. Koh Chang

Wyspa Słonia to trzecia największa wyspa Tajlandii wchodząca w skład Koh Chang Marine Archipelago. Nazwa pochodzi od kształtu wyspy na mapie przypominającego głowę słonia. Co ciekawe, słonie obecne na wyspie zostały tu sprowadzone głównie do pracy z turystami. Koh Chang to mekka dla fanów górzystych klimatów i tropikalnej roślinności. Jak na wyspę położoną zaledwie 310 kilometrów od Bangkoku, plaże także są w porządku, choć jeśli miałeś/aś okazję odwiedzić inne rajskie pozycje na mojej liście, nie spodziewaj się tego samego efektu. Będąc na Koh Chang nie zapomnij wybrać się na przynajmniej jedną z pozostałych 51 wysp wchodzących w skład archipelagu.

Koh Lanta

10. Koh Lanta

To ciekawa propozycja dla tych, którzy ponad rajskie widoki bardziej cenią sobie ciszę i spokój. Mimo dużej ilości hoteli i barów łatwiej tu o własny kawałek plaży niż na przykład na słynnej Koh Phi Phi, gdzie jest to niemożliwe.

Blog Charliego Bibliotekarza

Stefan Dąmbski “Egzekutor” »

Jacek Hugo-Bader “W rajskiej dolinie wśród zielska”

Posted by charliethelibrarian w dniu 6 Styczeń 2011

Jacek Hugo-Bader "W rajskiej..."

Będąc pod ogromnym wrażeniem “Białej gorączki” wziąłem na warsztat drugą książkę napisaną przez pana Jacka. Znaczy się drugą książkę ale pierwszą w kolejności. “W rajskiej…” to książka po raz pierwszy wydana w roku 2002. Zawiera reportaże umieszczane w “Gazecie Wyborczej” w latach 90-tych. Książka była nominowana do Nike w roku 2003. Wznowienie ukazało się w roku 2010.

Książkę czytało się świetnie, widać, że pan Jacek jest wybitnym dziennikarzem  i potrafi wydobyć ze swoich rozmówców to co najważniejsze. Reportaże dotyczą wielu miejsc i.

Blog lekko intelektualny

  Fotka Ewki Maćkowiak umieszczona na NK, jej komentarza nie zacytuję...

  Szczegóły wpisu

  Komentarze:
  (0)
  Tagi:
  • polityka
  • wakacje
  • wybory
  Autor(ka):
  jjsmoczyk
  Czas publikacji:
  piątek, 01 lipca 2011 06:17

  Opcje

  • Przejdź do wpisu „Burza a polityka”
  • Dodaj komentarz do wpisu „Burza a polityka”
 • niedziela, 22 maja 2011
  • RAJSKI PTAK - Elka jest genialna!

   Dla mnie zajefajna sprawa!.

 • W poszukiwaniu Eldorado... :) - Onet.pl Blog

  - krwiopijcy.

  Dziś była moja kolej walki z wampirami. Skrupulatnie sprawdzałam stan zamieszkania naszej moskitiery przez obcych. Padło trupem wielu wrogów, ale jak to w bitwie bywa, giną też niewinni. W trakcie nocnych obchodów, zauważyłam na różowej firance dużego, ciemnego owada. Wycelowałam broń z bliska i z perfidną satysfakcją trzasnęłam z całych sił obuma klapkami. Biedne stworzenie, nim umarło, po raz ostatni zaświeciło migoczącym blaskiem. Był to świetlik! Zrobiło mi się bardzo smutno, że zabiłam tak piękne stworzonko. Pomimo "owadofobii", ujęłam w dłonie ciało martwego świetlika i pochowałam go w muszelce.

  Gdy zgasiłyśmy światło w pokoju, nasza moskitiera oblepiona była migoczącymi świetlikami. Widok był cudowny a ja nie mogłam zapomnieć o brutalnym morderstwie jakiego dokonałam.

   

  -GRZYBEK!

   

  olodum (20:07)
  FRAGMENTY Z RAJSKICH DZIENNIKÓW CZ II!