O czym chcesz poczytać na blogach?

Rajd polski

Wojtek Chuchała - Onet.pl Blog

Nie pogryzła

23 września 2011
No to jazda
Odcinek testowy i zaczynamy 68 Rajd Polski. Już chcę się wrzucić w jakiś zakręt przez szczyt a potem zawinąć na ręcznym:)
Wojtek Chuchała (09:15)
klawiatura nie gryzie ;)

przemekzawada.com

Na wypożyczeniu

Posted: Sierpień 26, 2011 in Pasje, Rally
Tagi: Classic Rally Druskininkai, Filip Nivette, Lausitz Rallye, Przemek Zawada, Rajd Polski
1

Niezmiernie miło mi zakomunikować, iż w wyniku wyczerpujących i długotrwałych rozmów transferowych udało się wynegocjować umowę, na mocy której do końca sezonu 2011 zostaję wypożyczony, by wspierać w startach zawsze młodego i zawsze obiecującego Filipa Nivette’a.

Na dziś, nasze.

Cars'n'Cars

Kiedyś gdzieś w internecie. Jest to międzynarodowy wyścig samochodowy organizowany od 1999 roku. Uczestnicy tego wyścigu mają do pokonania około 5000 kilometrów stąd właśnie nazwa Gumball 3000 ( tyle właśnie mil mają do pokonania uczestnicy). "Zawodnicy" uczestniczący w...
czytaj więcej

carsncars 27/02/2008 15:48:51 [komentarzy 0] Komentuj

14-oesowy Rajd Polski...Znamy już roboczą wersję harmonogramu 65 Rajdu Polski. Organizatorzy zaplanowali czternaście odcinków specjalnych o łącznej długości 272,48 km. Rajd rozpocznie się w piątek, 6 czerwca o 18.00 superoesem w Mikołajkach. Następnego dnia zawodnicy pokonają sześć odcinków specjalnych, a na popołudnie zaplanowano drugi przejazd krótkiej próby...

our-inspiration blog

Strona główna Chcąc nie chcąc piszę ...
Pilsudski mawial ze wysiadzie na przystanku "niepodleglosc". Ja bardziej potrzebowalem przystanku pt. "spokoj". Moj autobus jechal tak szybko ze gdybym z niego wyskoczyl,zginalbym na miejscu. W ostatnich dniach moje zycie nabralo tempa niczym znienawidzony tak przeze mnie 51 Rajd Polski. W sobote rzucono mnie gdzies pod granice czeska,kilkadziesiat kilometrow od domu na ...impreze ktora osobiscie nie przypadla mi do gustu.Jeszcze tego samego dnia los naszykowal mi nocleg u mojej zony ktory najwiekszym zaskoczeniem byl przede wszystkim dla mnie.Takie niespodziewane noce wizyty o 3 w nocy nie za bardzo lubie,bylo mi conajmniej dziwnie i glupio gdy wszyscy sie rano.Mnie sukces. Przyszedl czas na mature - kazdy dzien w ktorym sie nie uczylem byl dla mnie jak powolne wypalanie sie. Widzialem ze moze sie to zle skonczyc,ze czasu co raz mniej, ale nie robilem nic by to zmienic. Czy w moim zyciu wszystko musi byc na ostatnia chwile ? Wkoncu noz na gardle - nauka calym godzinami, nieprzespane noce, litry kawy, paczki papierosow... udalo sie. Pisemny do przodu - Polski 4 i Historia 4. Do ustnego mialem dwa tygodnie. I powtorka z historii. Dlaczego do kazdego egzaminu ucze sie dzien wczesniej ?! Na szczescie pospolite ruszenie udalo sie. Polski mimo duzych klopotow udalo sie zaliczyc na analogiczna 4ke.Dzis za to historia. Jeden wielki przekret. Z prostych pytan, z wiedza ktorą rzekomo posiadam powinienem dostac piatke na starcie. I co ? Musialem.

jan-szalowski blog

W Charkowie


Odczyt odbędzie się w poniedziałek 3 marca 2003 roku o godz. 17:00 w gmachu Muzeum (Plac Wolności 14) w sali 212.

Informacji udziela Dział Naukowo-Oświatowy tel. 632 84 40 w. 29
jan-szalowski 2003-02-18 16:23:07
skomentuj (0)
Powstańczym szlakiem 1863
W niedzielę - 23 lutego, kolejny pieszy i kolarski rajd ...

DOBRA 2003


... mający na celu upamiętnienie bitwy pod Dobrą, która miała miejsce 24 lutego 1863 roku.

W godzinach od 12:00 do 13:00 odbędzie sie spotkanie uczestników wszystkich tras w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej koło Zgierza a następnie przejście na miejscowy cmentarz, zapalenie zniczy.Która była najkrwawszą potyczką w regionie łódzkim.

Jak w tym roku będzie wyglądał rajd? Jakimi trasami będą wędrować uczestnicy?
Przygotowaliśmy cztery trasy piesze i jedną kolarską. W przeszłości udział w rajdzie brali także narciarze, dla nich również tworzyliśmy oddzielną trasę, niestety wszyscy wiemy jak wyglądają w ostatnich latach polskie zimy.


Czy jakieś ważne historyczne obiekty znajdują się na trasach rajdu?
Uczestnicy na jednej lub dwóch trasach mijać będą kamień z napisem upamiętniającym miejsce śmierci Marii Piotrowiczowej, jednej z bohaterek bitwy pod Dobrą. Tam zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. Wszyscy odwiedzą także Bratnią Mogiłę –.

O DROGACH I NIE TYLKO

RSS
poniedziałek, 30 stycznia 2012
MAPA Z PŁYTĄ WINYLOWĄ

 Właśnie dostałem ciekawy prezent, płytę winylową, a właściwie dwie płyty w albumie, którego okładka wzorowana jest na mapie Polski.

 

Okładka powstała na bazie mapy Polski wydanej przez Państwowe Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych. Wydawcą albumu są Polskie Nagrania Muza.

 Znaczek na płycie 85 sugeruje, że jest to przegląd muzyki z roku 1985, szukając na sieci znalazłem bardzo podobne wydania płyt z innych lat. I tutaj wracając do tematyki drogowej szkoda, że.

12:58, panautko , Znalezione na drodze
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 stycznia 2012
Rajd Dakar czyli czemu nie warto płacić abonamentu

Oglądam rajd Dakar, a właściwie to co można znaleźć na sieci i od czasu do czasu zobaczę "relacje" w telewizji.

To co nam serwuje telewizja można podsumować - KATASTROFA,

Najważniejsze, że mają materiał i można po i przed wstawić reklamę,
Mam wrażenie, że "dziennikarze" z telewizji zapomnieli też chyba, na czyim grzbiecie swego czasu robili kariery i.

Blog kresowianka32

Obie tak płakały, że poza okrzykami, po węgiersku : „Te vagy draga Irma?” (To ty, droga Irmo) i to ty, Olga ?– z drugiej strony słuchawki – nie potrafiły logicznie się porozumieć i rozmowa na tym została przerwana... Wiem, że w jakiś sposób przekazała ciotkom paczkę żywnościową i nie ustawała w próbach skontaktowania się z nimi. Kiedy do Polski przyjechały gromadki , „przemycanych”, dzieci węgierskich - Mama była ich tłumaczką, opiekunką.
Tymczasem zachorowała , ciężko, c. Ania, siostra mego ojca, którą znają czytający od początku moje wspomnienia. O tym w dalszym ciągu...

.Majątek, to uczynić w nim wyłom : wielka nieostrożność, ubytek krwi, naruszenie stanu bogactwa.
Na odwrót: nie narusza się stanu biedy, dając to, co się ma. Kiedy żyje się z dnia na dzień, pożyczać sobie nawzajem to tyle, co powiedzieć „daj mi zapałki”.
To cudowna strona cygańskiego życia. „ Vercors „Tratwa meduzy”

Rajd trwał, a mnie przydzielono nowego kapitana. Prawdę mówiąc, ten pierwszy etap tak mnie wykończył, że obawiałam się o swoją kondycję w następnych – nie mniej forsownych, bo wszak dopiero 2-tygodniowy rajd się rozpoczynał.
Pływaliśmy ileś tam kilometrów, a potem następował 2-3 dniowy pobyt na lądzie , na ogół pod namiotami , ale zdarzyły.