O czym chcesz poczytać na blogach?

Rachunek sumienia

Człowiek jest obliczem Boga

Na wartość ludzkiego życia? Przejdźmy razem szlak, przy którym nasz Pan zostawił "pokarm" dla umęczonego ducha, napój życia i znaki dla pokrzepienia naszej wielkiej myśli. Jest nim codzienna kontemplacja, codzienny rachunek sumienia, niedzielna Eucharystia i sakrament pojednania.

Modlitwa - kontemplacja

Spójrzcie na Niego, promieniejcie radością. /Ps 34,5/

Bóg istnieje! - Onet.pl Blog

Postawić Ci poprzeczkę naprawdę wysoko!

Druga kwestia - przygotowanie do spowiedzi. U wielu ludzi ta kwestia leży całkiem odłogiem. Aby się dobrze przygotować nie wystarczy stojąc w kolejce do konfesjonału pomyśleć sobie "co ja temu księdzu powiem...", ale trzeba naprawdę solidnie przeżyć RACHUNEK SUMIENIA. Nie chodzi tutaj o nie wiadomo jak wielki trud, ale zwyczajnie w ciszy i skupieniu modlić się do Ducha Świętego o światło i szukać tego, co w ostanim czasie było grzechem, ale również dostrzegać to, co było dobre, co poprawiłeś w swoim życiu. To ważne - rachunek sumienia.

Blog pisany nocą - bloog.pl

Miłości Odwiecznej Jezusa Chrystusa.  W sakramentach właśnie  Jezus najbardziej uzdrawia i leczy nasze serce, życie. Kładzie na nas ręce dokładnie tak jak wtedy gdy chodził po ziemi i nauczał.
             Codzienny rachunek sumienia pomaga uniknąć zawczasu upadków, pomaga w rozeznawaniu działania Pana w naszym życiu. Niestety często mylimy rachunek sumienia z rachubami zła którego się dopuściliśmy, a nie o to w tym chodzi. Rachunek sumienia to przede wszystkim rachunek tego co zrobiliśmy źle i dobrze, oraz.

Witam w moim piekle - sedzinapilkarska

Jeden dla gospodarzy(!) drugi dla gości :) Ciężki mecz, walka o prestiż-nie będę wyjaśniać dokładnie o co tu chodzi, po prostu wyrównanie rachunków, za poprzeszły sezon, to tak w skrócie :) Ponieważ za tydzień się przeprowadzam,t o był ostatni mecz dla mnie w tym sezonie.Jutro (?) zrobię rachunek sumienia ;-)
Ahh....zapomniałabym znów Wam powiedzieć, niestety nie mam dobrych wieści, w nowym mieszkanku nie będę mieć neta, więc ograniczą się do minimum nasze pogawędki na necie, zapiski na blogu,maile, tylko sporadycznie jak będę przyjeżdżać w odwiedziny do domku, to wtedy.