O czym chcesz poczytać na blogach?

Quentin tarantino

Mała dziewczynka w wielkim świecie

Zrobić remake” – kontynuuje reżyser. “Casting byłby prostą sprawą. Na szczycie listy moich życzeń znalazłyby się Kim Kardashian i Eva Mendes. I myślę, że Britney Spears też świetnie by się sprawdziła. Byłbym zachwycony, gdybym mógł ją zaangażować”.
Projekt Quentina Tarantino tylko z pozoru wygląda na szalony. Media spekulują, że żadna z wymienionych celebrytek nie odmówi reżyserowi, który słynie z daru przywracania blasku karierze przygasłych gwiazd.
Dzięki występowi w “Pulp Fiction” do łask wrócił przecież John Travolta, a po występie.

Filmy Quentina Tarantino

Amerykański film fabularny z 1995 roku. Składa się z 4 nowel wyreżyserowanych przez czterech różnych reżyserów: Allison Anders – Brakujący składnik (The Missing Ingredient), Alexandre Rockwell – Nie ten mężczyzna (The Wrong Man), Roberta Rodrigueza – Rozrabiaki (The Misbehavers) i Quentina Tarantino – Mężczyzna z Hollywood (The Man from Hollywood). Każdy z reżyserów opracował jedną z czterech historii.

Nowele przedstawiają historie, które wydarzyły się w hotelu w Los Angeles w noc sylwestrową. W filmie pojawiają się m.in. Bruce.

Kultura niedawna i dzisiejsza - bloog.pl

18:40

Zawsze z niecierpliwością czekam na kolejny film Quentina Tarantino. Lubię się zastanawiać, co też wymyśli tym razem, czym mnie zaskoczy - że zaskoczy, nie mam nigdy wątpliwości. Po raz pierwszy zetknąłem się z tym reżyserem mniej więcej w połowie lat 90., jak zapewne większość moich rówieśników, przy okazji Pulp Fiction. Nie była to.

Filopoloath's Blog

Wybuchów emocji i fajerwerków. To nie kolejny film gloryfikujący szlachetną postawę alianckich żołnierzy, w obliczu okrucieństwa i bezmyślności nazistowskich oprawców. Sam pomysł stworzenia swoistego dla czasu II wojny światowej, szwadronu śmierci, ścigającego i mordującego nazistów, to dla Tarantino punkt wyjścia do nakręcenia zabawnej historyjki, w jego stylu, epatującej przemocą i ociekającej krwią.

Nie akcja i nie fabuła są głównym motorem napędowym, miejscami są może nawet zbyt statyczne. Reżyser jak w przypadku każdego swojego filmu, znakomicie bawi się dialogami,.

Podczas II wojny światowej?

Nie każdy lubi filmy Tarantino, nie każdy polubi też „Bękartów…”, czy to z powodu nadmiernego odbiegania od ogólnie znanych faktów historycznym, czy z powodu krwawej jatki, jaką raczeni jesteśmy na ekranie. Dla mnie wartością filmu jest to, za co cenimy Quentina Tarantino najbardziej: utrzymuje dotychczasową formę, ale i zaskakuje. Na kpiarskie kowadło bierze temat, który przed kpiną do tej pory się utrzymywał: Żydów i Holokaust. Ale kpiąc z niego jednocześnie oddaje mu honor, zgadza się na to, że Żydzi też mieli prawo do zemsty i to w obliczu.