O czym chcesz poczytać na blogach?

Quebec montreal

My sun is kurde broken...

Mniej zwrotne od naszych; -P

Wszystko jest tu cholernie daleko, bez samochodu nigdzie sie nie mozna ruszyc (slabo z komunikacja na obrzezach miasta) a benzyna jest... (no, zgadnijcie), no wlasnie, cholernie droga; -)

no ale zeby nie bylo ze tu tak zle; -) Montreal to miast festiwali!! festiwal za festiwalem i festiwal pogania wszystko to wprost na ulicy i, o dziwo, kompletnie za friko! no... :D

a wogole to wiecej napisze jak wiecej zobacze; -P
zdjecia nastepnym razem; -) lacznosc na gg (jak komus teskno) w godzinach... poznych, bo zyje tu w swiecie o 6 godzin wczesniejszym...
skomentuj (1)
2007-07-10 05:30:40 >> Quebec!!

dzien dzisiejszy czyli wypad do Quebecu:
miasto Quebec okazalo sie byc stare...
... i malownicze
... i historyczne
... i cholernie mokre - -' caly dzien w deszczu,
ale to luzik, jak to mawiaja, moglo byc gorzej; ) przynajmniej.

Kanada

“Wzgórze królewskie” – stąd obecna nazwa.

Liczba mieszkańców: 1,8 mln po amalgamacji z dzielnicami przedmiejskimi z 01.01 2002 (zespół miejski 3,5 mln, 2001). Miasto jest podzielone na 25 dzielnic . Niektóre z tych dzielnic zostały przyłączone do Montrealu w 2001 roku na skutek prawa rządu prowincji Quebec. Wywołało to niesłychany sprzeciw i niektóre z tych dzielnic na skutek referendum najprawdopodobniej odseparują się od Montrealu w 2006 roku. Montreal zachowa jednak ponad 85% swojej obecnej populacji.

Przytulona do jeża - Onet.pl Blog

 Uroczy Zając
 Kartki na różne okazje
 Kartki, życzenia, przypominajki
 ipla
 Poranny lot balonem
 Grand Place w Brukseli
 kaplica matki Mallet Quebec
 Ka[plica Notre Dame de Bon- Secours
 Łyżwiarstwo w Old Montreal
 Hotel Ruby Foos -Montreal
 Ice Hotel - Quebec
 Wieża Eifla - Paryż
 Quebec Carnival, wyścig psów
 Kaplica Sykstyńska-Watykan
 Aforyzmy,Cytaty,Sentencje
 Rewelacyjna.

"'Kiedy fantazja staje się rzeczywistością nigdy nie wiesz co dostaniesz..." - bloog.pl

San Sufiyan- małe miasteczko położone w północnej części Kanady, nikt w nim nigdy nie mieszkał i nikt nigdy o nie, nie dbał. Jednak Lois i jej ojciec nie mieli dokąd wrócić. Ich dom w Montrealu został zniszczony przez monstrualne tornado. W całej prowincji Quebec ucierpiało większość domów mieszkalnych. Lois nie miała pieniędzy by kupić sobie porządne mieszkanie. Nie było innego wyjścia jej Ojciec przeprowadził się do Kyoto by pracować w labolatorium genetycznym, ona zaś zamieszkała w San Syfiyan.

Pamiętasz może, choć było to tak dawno... 20 lat temu... Nade wszystko pragnęłam polecieć w kosmos i poznawać nowe cywilizacje... Dostałam się na uniwersytet w Montrealu, gdzie studiowałam astrobiologie. Wówczas odkryłam niepozorną planetę, oddaloną od Ziemi o miliardy lat świetlnych. Otrzymała ona swoją nazwę - Biorion.