O czym chcesz poczytać na blogach?

Pzu życie

investstock.pl

- analiza techniczna spółki Indexcop

- podsumowania portfeli WIG20 i mWIG40

- rankingi spółek WIG20 i mWIG40

- zmiany w portfelach WIG20 i mWIG40

Tagi: analiza techniczna GPW mci
13:28, investstock
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 maja 2010
PZU - 15 minut tylko dla Giganta

Już dzisiaj przyjmowane są zlecenia na jutrzejsze otwarcie notowań, które nastąpi wyjątkowo o godzinie 8:45.
PZU jest jedną z najstarszych oraz największą pod względem składki przypisanej brutto, według danych KNF, grupą ubezpieczeniową w Polsce. Zarząd szacuje, że na dzień 31 grudnia 2009 roku Grupa PZU obsługiwała łącznie około 16 mln klientów. Grupa PZU posiada największą spośród polskich ubezpieczycieli sieć placówek sprzedażowo-obsługowych (ponad 730 jednostek w około 600 lokalizacjach), obejmujących swoim zasięgiem teren całej Polski. Grupa PZU prowadzi również działalność ubezpieczeniową na rynku litewskim i ukraińskim, jednak wyniki z działalności na tych rynkach w latach 2007–2009 nie były istotne dla wyników Grupy.

Na dzień Prospektu PZU oraz PZU Życie posiadają rating siły finansowej (Financial.

Światowid

Szyby. Podobnie powinny uczynić szpitale.

Zobaczmy na układ sił: jeden ubezpieczyciel - wiele szpitali, ale niemal wszystkie państwowe. W praktyce jeden do jednego. Szpitale w dłuższym okresie nie mogą na tym układzie nic zyskać, bo jeśli nawet jednego roku odszkodowania będą wyższe niż ubezpieczenie, to w następnym roku stawka ubezpieczenia drastycznie wzrośnie. PZU musi nie tylko wypłacić za szkody, ale zarobić. Szpitale powinny mieć prawo odstąpienia od ubezpieczenia i utworzenia własnego funduszu na pokrycie strat. Ponadto za błąd powinni płacić lekarze (np. 1% szkody). Oddzielnie należałoby ubezpieczyć się od uszkodzeń przyrządów medycznych. Była kiedyś głośna sprawa naświetleń, gdzie przekroczono wielokrotnie.

Się nad przyczynami i skutkami ekonomicznymi ACTA. Przyczyny są łatwe do ustalenia idąc tropem pieniędzy. Za ACTA stoją głównie zyski producentów amerykańskich i korporacji światowych, to oni skorzystają na ustawie najbardziej.

Opresyjny charakter ACTA to nie tylko atak na wolność, ale i twórców niezależnych, czerpiących z wolnej kultury i open source. Z użyciem nowego prawa łatwo przeprowadzić atak na dowolny serwis: wystarczy umieścić na nim dowolną informację łamiącą prawo i złożyć doniesienie. Tak można zniszczyć wszystko, co otwarte na użytkowników - a korporacje właśnie są najczęściej hermetyczne. To będzie ich raj, ich prawników.

Boni kłamie w żywe oczy, że ACTA podpisali wszyscy. Holandia nie.

>>>>>>>STAUROS<<<<<<< - Onet.pl Blog

Ładne dźwięki, jak to ładnie brzmi,/Jaka ładna zwrotka, a jak buja mnie/A jaki będzie refren, chyba każdy wie/ Te, tererete, te, tererete/ Te, tererete, te, tererete U! U!".

Z kolei w piosence 'Hej Hej Nał' dzieli się swoimi pozamuzycznymi fascynacjami: "Hej, hej, nał, hej, hej, hej, bujać się tak całe życie/ Hej, hej, nał, hej, hej, hej, bujać się tak każdy dzień...". W dalszej części piosenki KUCHTA okazuje się również artystą niewrażliwym na ewentualną porażkę rynkową swojej twórczości. W takim przypadku odnajdzie ukojenie w swoim hobby: "Szkoda nam czasu, żeby się przejmować/Nikt nas nie słucha, więc bujamy się..."

Mecz Polska -Portugalia 2:1

Witajcie kochani

Jak ja tu dawno nie pisałam, ale to dlateo że nie mam na nic ostatnio czasu. Począwszy od tego że mam dwie prace PZU Życie S.A, oraz Donner Kebab, mam kochanego faceta z którym się widujemy codziennie. Mieliśmy nawet jechać przed wczoraj na mecz do chorzowa, no ale nie dało rady. A co chodzi o ten mecz to moja ulubiona Portugalia się niee popisała i zdobyli tylko jedna bramkę, a tak na nich liczyłam że tym razem też wygrają ,a tu co zdobyli tylko jedna bramkę i to w dogrywce.A.

Fundusze Europejskie

08:47, anna.spurek
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 stycznia 2008

Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało, że w 2008 r. będą kontynuowane programy budowy wielofunkcyjnych boisk sportowych i boisk piłkarskich w ramach programu "Blisko-Boisko".

Zasady dofinansowania i terminy składania wniosków do programów ogłoszone zostaną w marcu 2008 r.

"Blisko boisko" to wieloletni program budowy boisk pokrytych sztuczną nawierzchnią Ministerstwa Sportu i PZU SA oraz PZU Życie SA.

Do 2009 roku w ramach programu, ma powstać kilkaset nowoczesnych boisk z trawy syntetycznej. Z obiektów tych - bezpłatnie, także poza godzinami szkolnymi i w dni wolne - będą mogły korzystać dzieci i młodzież. Celem akcji jest stworzenie atrakcyjnej, zdrowej oferty spędzenia czasu wolnego.

W roku 2007 Grupa PZU przeznaczyła na ten cel łącznie 15 milionów złotych z funduszu prewencyjnego, a kolejne 10 milionów złotych na realizację programu BLISKO BOISKO wyasygnował Minister Sportu.

Program ma być prowadzony przez minimum trzy lata – do roku 2009 z możliwością przedłużenia go do roku 2012, czyli do finałów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

amk/

źródło:.

Praca u podstaw | zapiski na marginesach "Gazety Ubezpieczeniowej"

“najlepszymi agentami”, ale czy tak naprawdę wiadomo jak liczyć tą najlepszość?

W wywiadach chciałabym zebrać konkretne doświadczenia i techniki – jak oni to robią, że są tacy dobrzy? Jest sporo takich materiałów z rynków zachodnich, ale mnie ciekawi warsztat naszych polskich mistrzów sprzedaży ubezpieczeń na życie. W marzeniach widzę książkę o chwytliwym tytule “Jak to się robi w Polsce? Sekrety mistrzów sprzedaży ubezpieczeń na życie”. Może tytuł będzie inny, mniej chwytliwy. Zobaczymy.

Wierzę w to, że jedną z najlepszych dróg do mistrzostwa jest naśladowanie innych mistrzów (poprą mnie tu pewnie specjaliści NLP i Brian Tracy). Oczywiście każdy ma własną drogę do wielkości, jednak istnieją pewne metody, które znacznie ją skracają. Ktoś już przed nami przetarł szlaki.

Wywiad z Panią Alą ukaże się w marcu w “GU”. Rozmawialiśmy z nią już podczas kongresu sprzedażowego PZU Życie w 2009 r.:

http://www.gu.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=32446&Itemid=330

Klub Samorozwoju w Wołominie

„BJM” przy ul. Wileńskiej 51A w Wołominie (budynek znajduje się w pobliżu Kauflandu). Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w sali szkoleniowej na 1-szym piętrze, a wstęp na nie jest bezpłatny.

Pierwsze szkolenie poprowadzi trener Łukasz Bieliński. Tak Łukasz pisze o sobie:

„Praca z pasją przestaje być pracą. Tworzy się coś co sprawia, że twoje życie staje się niekończącą się przygodą z przyjemnościami i realizowaniem siebie. A pieniądze natomiast przychodzą same, bo ludzie sami Ciebie znajdują i chcą płacić za najwyższą jakość, którą oferujesz.

Z NLP spotkałem się 8 lat temu kiedy przypadkiem wpadła mi do rąk książka o socjotechnikach opisująca genialne ich wykorzystywanie przez sławnego.

I Johna La Valle oraz Hipnoza u Trenera Michała Jankowiaka.  Rozpoczynam właśnie współpracę z klubami rozwoju osobistego Proactive, stworzonymi przez Mateusza Grzesiaka, jako trener NLP. Od roku prowadzę systematycznie szkolenia rozwoju osobistego wewnątrz firmy ubezpieczeniowo-finansowej, w której pracuję oraz prowadziłem szkolenia w firmach ING Finanse, Profital, PTE PZU, PZU Życie.

Rozwój osobisty stał się moją pasją. Sprawdź jakie niesamowite umiejętności i wiedzę możesz również posiąść odkrywając NLP.”

Czym jest NLP i samorozwój? Tak przedstawiają to twórcy klubu:

Koncepcja samorozwoju to niekończąca się droga do doskonałości człowieka.

Zastanów się przez chwilę…..