O czym chcesz poczytać na blogach?

Pustaki

bardzofajnybloog - bloog.pl

I szklany. Miałem w życiu do czynienia z każdym z nich. Do tego momentu świat jest piękny. Niestety, oprócz już wymienionych istnieją jeszcze dwa rodzaje pustaków: męskie i żeńskie. Na samym wstępie pragnę zaznaczyć że nie chciałem swoim wpisem dyskryminować kobiecości kobiet ani podkreślać męskości mężczyzn  (w skrócie feminizm i szowinizm, na dowód że nie chciałem, kobiety są na pierwszym miejscu, kulturka). To dlatego będę pisał o pustakach rodzaju żeńskiego, bo po prostu z takimi miałem do czynienia, a dokładniej aż z dwoma.

 

Generalnie pustaki są wśród nas. Często zdarza się, że ciężko na pierwszy rzut oka jednoznacznie określić czy mamy z nimi do czynienia. Jednak nie będę pisał o pustakach lekko pustych. Tekst dotyczy pustaków skrajnych, takich o których wiemy że są puste od razu, jak tylko je widzimy.

 

Jak wygląda pusty pustak? Po pierwsze i najważniejsze: jak każdy normalny człowiek. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom! Od razu patrzcie na twarz. Z niej wyczytacie wszystko, a raczej nie wyczytacie nic. Naprawdę. Gdy ostatnio widziałem dwie pustaki (musi być dwie a nie.

Kto tam jest w środku?

2006-03-02 | 19:33:00
autor: malaga | skomentuj (2)
Postanowiłam wyjawić tajemnicę najbardziej kontrowersyjnego święta ostatnich miesiący - Dnia Pustaka:-D.

Dzień Pustaka zrodził się w głowie niejakiej Zosi i niejakiej mnie całkowicie przypadkowo. Po prostu wzorując się na pewnej osobie, której imienia i nazwiska tutaj nie wymienię ze względu na nasze bezpieczeństwo, postanowiłyśmy odreagować tzw. "stres w Chełmońskim".

Na czym polega Dzień Pustaka? Zacznę od tego, że trzeba być pustakiem. Po pierwsze należy zaopatrzeć się w:

-bluzkę koloru różowego lub błękitnego (inne nie wchodzą w rachubę)

-różową szminkę/błyszczyk i cień do powiek

Kiedy posiadamy już wszystkie te rzeczy, odziewamy się w bluzeczkę i wszelkie niebiesko-różowe dodatki, wykonujemy makijaż;-).

Drugi punkt to zachowanie. Zachowanie w Dniu Pustaka jest całkowicie odjechane. Polega na udawaniu totalnej idiotki;-) i blondynki rodem z dowcipów ;-). Gadanie o przystojnych aktorach, kosmetykach, złamanych paznokciach, manicure, nowych trendach, fryzurach etc. (czyli to co faceci lubią najbardziej ;-)).

† Moja Twierdza †

Wytapetowanymi szczękami na ziomów, by ci zlitowali się w swojej wielce skomplikowanej gmatwaninie chaotycznych krzyków i zachowań i ukoili ich pustacze pragnienia. Czyli by stali się głupsi niż są, na co dzień. Pustaki w końcu to kochają... Dwójka wędrowców żyła własnym życiem w tym ośrodku, aż do pewnego późnego wieczoru. Była cisza(przed burzą), oni siedzieli w miejscu, w którym wg nich dopiero za około godzinę rozpocznie się pustaczy rytuał godowy. Ale dwa młodociane pokemony postanowiły wcześniej zająć miejsca na swoim terytorium i przypadkiem napotkały naszych dwóch wędrowców... Rozmowa była krótka, ale dobitna:
pustaki-„Czemu z nami nie rozmawiacie, czemu się odcinacie”?
wędrowcy-„Bo z was to są zwykłe pustaki- głupota to dla was szczyt osiągnięć intelektualnych”.
Po czym wędrowcy odeszli. Jednak mówi się, że historia lubi się powtarzać. Nie inaczej było tym razem. Następny dzień, niemal ta sama godzina. Bohaterzy opowieści znajdują się na pust(a)kowiu pokemonów. I w wtem pojawiła się ni stąd ni zowąd horda pustaków wraz ze swoją strażą przyboczną- ziomami w liczbie sztuk: 2. Rozpoczęła się bitwa na słowa- ze strony wędrowców i na bliżej nieokreślone udziwnione skowytnięcia- ze strony pustaków..

sylwek5555

Wszyscy pamiętać. Tym bardziej że dane mi było spotkać pustaka z racji swojej pracy. Rozmowa na temat wizyty dziecka przebiegała w formie nadal dyrektorskim. Byłem zszokowany, koleżanki Jej z pracy mogły wywnioskować (przysłuchując się tej rozmowie) że nadal ma wpływ i ostateczne zdanie co do tego tematu. To że i tak będę dzwonił w tej sprawie do Jej mamy - dawało wrażenie że dzieci są tam tylko na czas Jej pracy. Masakra więc dość o tym.
   Przez czas jaki jestem jak to mówią sam, choć taki się nie czuję, spotkałem wielu takich Pustaków. Nie jest to więc przykład odosobniony. Co ciekawsze były to też pustaki płci męskiej. Dzięki takim właśnie reputacja mi upada. Biorąc mnie swoją miarą wciąż widzą we mnie konkurenta lub nawet Gacha. Nieliczni przeglądają na oczy i naprawiając się naprawiają swoje związki.Niełatwo walczyć ze zgnilizną tego świata a ja juz nie mam na to sił. Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz i tak ludzie żyją

Komentarzy: 12 JESTEM!!! 2008-11-14

scintilla blog || Czereśnia style

Wianek, szumiało morze a ja sobie śpiewałam.
Zaczęłam się wtedy okręcać w kółko, robiłam to tak długo że osunęłam się na trawę.
Ale nie wiem tego na pewno, może po prostu zakręciło mi się w głowie? Nie wiem też czy spotkałam wtedy chłopca o imieniu Michał czy nie. Najpewniej go sobie jednak wymyśliłam bowiem moja mama obserwowała mnie z daleka, nie przypomina sobie nikogo o tym imieniu. A ja pamiętam że ten chłopiec miał czarne włosy i białe spodnie.
Z przedszkola pamiętam tylko jedną osobę, dlatego że chodziła ze mną później do podstawówki. Powiedziała mi że pijacy wyrzucali na trawnik koło niego puste butelki po wódce. Ja za to dokładnie pamiętam zapieczętowane butelki z listami od druidów, przeznaczone tylko dla mnie. Druidzi urzędowali w opuszczonym budynku naprzeciwko przedszkola, mieli czarno- fioletowe szaty i rozmawiali tylko ze mną.
Teraz wiem, że budynek wcale nie był opuszczony, tylko miał niewiele okien. Był najzwyklejszą poniemiecką kamienicą, na której widok obecnie serce mi się ściska z tęsknoty choć nie wiem właściwie za czym.
Pomyślicie może „ach ta telewizja ... „
Tylko, że mieliśmy wtedy czarno-biały telewizor z dwoma programami a ja szłam spać około godziny 20. Najgorzej /i.