O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Punk

Problemy nastolatków

Zanim to jednak nastąpiło, wielu hipisów skończyło w zakładach psychiatrycznych.
I w ten sposób chciałbym zakończyć rozważania o hipisach, mając oczywiście na uwadze fakt, iż podjęta tutaj próba scharakteryzowania zjawiska hipizmu jest dość powierzchowna. Badania tego ruchu winny być kontynuowane na gruncie antropologii czy socjologii. Jak każda bowiem subkultura, ruch hipisowski to nie tylko zjawisko samo w sobie, to także obraz społeczeństwa na gruncie którego powstał, przeciw któremu się buntuje i które odrzuca. (www.hipisi.pl)

Rozdział III. Punk.

1. Historia i idee punków.

Czym jednak był ruch punk, kto to stworzył i dlaczego? Na to pytanie odmienne odpowiedzi uzyskamy w Wielkiej Brytanii i USA. Amerykanie twierdzą że: punk powstał w 1974r. wśród wykonawców i stałych bywalców klubów w Nowym Jorku (Ramones, Patti Smith, Blondie, Talking Heads), gdyż: “dzieciaki – chciały się – dobrze bawić”, a “potępieni młodzi poeci cierpieli na objawy romantycznej nędzy”. W przeciwień-stwie do hippisowskiego art-rocka, który dążył do rozluźnienia, wzbogacenia i.

co u nas : Podziemne Pismo Tajniak : co u nas

Idziesz za Nim; o ile pragniesz tego zjednoczenia - by być jak On, by pełnić Jego wolę, by zatracić się w Nim, by pozwolić Jemu żyć w tobie; bo ono tak naprawdę dotyczy ciebie; mnie; czy jestem powołany do tego, by oddawać swoje życie dla życia innych? czy może do tego, by ich potępiać, bo nie myślą i nie postępują jak ja?

skomentuj (0)

8 lutego 2008 - teraz już oficjalnie można sobie kupić płytę Siekiery; czytamy: (...) Dla Adamskiego punk okazał się wielkim zawodem. To nie był ruch ideowo-artystyczny, trafiało tu soro zwyczajnych chuliganów i prymitywów, dla których koncerty były pretkstem do pobicia kogoś lub okradzenia. Punk się zuniformizował, a Siekiera łamała wszystkie konwenanse środowiskowe. Stąd wzięło się hasło: "dezynfekcja - oczyszczanie ze zgnilizny. Do brudnych punków się nie przyznajemy. Zachować higienę i pokojowo-karnawałowe nastawienie do drugiego człowieka...". (...) Adamski miał dość sytuacji, w której "sezonowe punki" - idioci z kogutami na głowach -.

Byc Facetem

Mi zostało w mej butelce gdzieś na dnie krzyczę choć nie mogę krzyczeć wypić już nie mogę też już drętwieje prawa strona lewa już zaczyna też twarz jest cała sinoczerwona i znowu gryzie kolejna wesz ciało me lekkie się wydaje zawroty głowy tracę świadomość dusza odchodzi lecz wrak zostaje czuję że płacę za dwulicowość koniec leżę blady samotnie koniec a nade mną krzyż koniec w tym mroku jest okropnie koniec kolejny będziesz ty kolejna będziesz ty kolejni będziecie wy jabolowe ofiary

skomentuj (4)
2003-08-05 23:43:07 >> jabol punk

Jabol punk jabol punk jabol punk jabol punk metoda na życie i sposób na głód na kryzys na gnicie na chaos na ból gdy nie wiesz dokąd iść krzyk zmęczył cię za szyjkę mocno chwyć i napij się jabol punk jabol punk jabol punk jabol punk przepali ci nery przetrawi ci mózg już nie masz problemu i jesteś jak bóg gdy nie wiesz dokąd iść krzyk zmęczył cię za szyjkę mocno chwyć i napij się jabol punk jabol punk jabol punk jabol punk już razem pijemy ten szampan dla mas i wszystko w nim znajdziesz brud siarę i kwas gdy nie wiesz dokąd iść krzyk zmęczył.

Fuck Avril v.4

Say I want to blow you away
[powiedzialabym ze chce cie z tad wykopac]
Be with you every night
[byc z toba kazdej nocy]
Am I squeezing you too tight?
[czy sciskam cie zbyt mocno?]
If I could say what I want to see
[gdybym mogla powiedziec co chce widziec]
I want to see you go down
[chce cie widziec kleczacego...]
On one knee
[..na jednym kolanie]
Marry me today
[wyjdz za mnie dzis]"

Britney przynajmniej nigdy sie nie oswiadczala.
O, jest swietny sposob by avril mogla udowodnic jak bardzo jest punk. Niech nam ZARAPUJE w piosence [za to to juz na serio powinna zginac, tak bezczescic najlepszy gat. muzyczny...]. Dlatego bo, wiecie, wiekszosc kapel punkowych zawsze doklada troche rapu w swoich kawalkach. Oto wypis z "Nobody's Fool" znanego rowniez jako wyklad avril dla Bogaczy [chyba ze ktos ma inne propozycje na przetlumaczenie "Cash Money Millionaries"].

"I'm not the milk and Cheerios in your spoon,
[nie jestem mlekiem i cheriosem w twojej lyzce]
It's not a simple here we go not so soon,
[to nie takie proste, trafimy tam nie tak szybko]
I might.

..:: z rozmyślań nad czarną czystą ::.. - Onet.pl Blog

Kolczyk lub agrafka w uchu, czasami w nosie. Ważnym atrybutem jest strój podkreślający duszę punka. Musi być prowokacyjny czy nawet wzbudzać odrazę. Składa się najczęściej z czarnej skórzanej kurtki nabijanej ćwiekami, oćwiekowanego pasa i tzw. pieszczotki umieszczanej na przegubie dłoni. Pieszczotka to rodzaj skórzanej bransolety nabijanej ćwiekami. Czasami punki używają jej w walce. Stroju dopełniają spodnie z powszywanymi dodatkowo zamkami błyskawicznymi i ciężkie buty - zwykle wojskowe. Sam dobór elementów stroju kłóci się ze sobą i właśnie o to chodzi punkowi, żeby innym się to nie podobało. Niedbałość w ubiorze wynika bowiem z niechęci i buntu wobec wszelkich norm narzuconych przez społeczeństwo. Zdarzało się, że noszono nawet hitlerowskie swastyki, portrety Hitlera i Marksa. Jednak wykorzystywanie tych emblematów nie miało nic wspólnego z sympatią do nazizmu. Wręcz przeciwnie - był to symbol wroga, który miał prowokować otoczenie. Punk prowokuje zresztą nie tylko sposobem ubierania się, ale również swoimi wypowiedziami, które charakteryzują się brakiem słów o pozytywnym zabarwieniu emocjonalnym. Między.

Chwałowice, Iłża, region radomski, świętokrzyski

W Seredzicach. Łomy te tworzą kilka skupisk na południowym krańcu wierzchowiny rozległego wzgórza. Eksploatowane były w latach dwudziestych, a potem zostały porzucone i ulegają stopniowej degradacji. Jednak jeszcze w latach dziewięćdziesiątych tworzyły najbogatszy i najciekawszy zespół odsłonięć krzemieni czekoladowych in situ. W pobliżu zachodniego krańca skupiska starych kamieniołomów znajduje się rozległe „Stanowisko 5” w Seredzicach. W bezpośrednim sąsiedztwie tego stanowiska, na północno-zachodnim skłonie rozległego cypla zlokalizowany jest punkt eksploatacji krzemieni „Hapki” w Seredzicach. Owalne skupisko krzemiennych materiałów zabytkowych w towarzystwie gruzu wapiennego leży poprzecznie do wychodni krzemieni czekoladowych na powierzchni około 1,2 ha. Wśród materiałów pracownianych zdecydowanie dominują rdzenie odłupkowe ze schyłku neolitu i wczesnej epoki brązu. W odległości niespełna kilometra dalej na północ znajduje się kolejny punkt eksploatacji krzemieni „Oszybka" w Pakosławiu (początkowo określany nazwą „Górki”). Jest to duże, zajmujące ponad 3,5 ha powierzchni,.

Punk rock

Razem damy radę. - Onet.pl Blog

Główna Bohaterka - Kian

Kochająca muzykę punk, hard rock, reggae i ska.
Uzależniona od tytoniu. Lubi jarać zioło, kokainę wciąga, jak jest okazja, a okazja zdarza się rzadko.
Ma dość szeroki kręg znajomych. A przyjaciele? Dwójka. Julia i Tomek.
Nie narzeka na nic. Ma siedemnaście lat, przyjaciół, kochającą matkę i to, co kocha najbardziej, muzykę. Bierze od brata lekcje gitary.
Jej ojciec.

było sobie życie, które ciągle jakoś trwa i nadal bedzie istnieć...wiecznie... - Onet.pl Blog

Na Murzyna, wyschnieta solariowa dziewczyna w krótkiej białej spódniczce i modnej koszulce  z brokatem z markowego sklepu znapisem sexy lejdi albo bad girl...

nic do nich nie mam...ale nie czuję tego...

dziś rozumiem siebie..wiem do czego dążę...

wiem, że jestem inna....

nie słucham tego co wszyscy...zero hiphopu...popu czy poprocka....o innych nizszych gatunkach nie wspomne...

rock, miegdys duzo metalu...dziś wybrane kapele...punk..punkrock....jednym słowem gitarrrra....perrrrkussssja...ostry wokal....każdy zespoł cedze pod wzgledem tekstów, bo nie słucham tego, gdzie brak ambicji czy obrażają moje ideologie....

gospel...worship...to takze jest muzyka, która się.

 

 

 

 

 

 

 

wszystkich wierzących w moc bożą, ktora jest dzis nadal potęzną i dzialającą

ktorzy ufaja Panu i wiedza ze nic nie jest niemozliwym w Tym, ktory nas umacnia

proszę...

módlcie się o mnie....

nawet wierząca osoba czasami wpada w punkt zastoju i posiada rozszcep wewnętrzny....

ciężko mi juz jakis dluzszy czas i czuję balast na sercu

zle mi  z tym

upadek goni upadek....

wiem, ze nie musi tak byc, a nawet nie powinno, ale cos oplątało sie wokół mnie i ciągnie, wysysa ze mnie siłę

to chwilowe

wiem

taki stan przejsciowy z bytu dobrego w.