O czym chcesz poczytać na blogach?

Ptsd

yellowish.blog

Mnie nie było. Pewni to każdy zna. W psychologii nazywają to dysocjacją, z tego co pamiętam.
Nie jestem wariatem, nie jestem chory psychicznie, dlatego nikt by pewnie u mnie nie stwierdził zmian fizjologicznych, chociaż niektóre oczywiście pod wpływem stresu zachodzą, thalamus się zmienia.
Skąd wiesz, jak być z kimś, jeśli się tego w domu nie nauczyłeś. Przez obserwację, z książek, rozmowy z przyjaciółmi, próbując. Nikt nie wymaga, żeby ktoś coś umiał od razu, jeśli się tego nie nauczył. Zachowania społeczne są rzadko instynktowne.
--- PTSD
Myśl o śmierci naprawdę może być pocieszeniem. Dla mnie też była, gdy byłem dzieckiem i później też. Ale równocześnie bałem się mojego ojca, który mi groził, że mnie zatłucze. Skąd ten konflikt? Jak ktoś powiedział, pisząc o Cobainie, że ludzie nie chcą umierać, myśląc o popełnieniu samobójstwa, chcą po prostu uciec przed bólem. Poczucie bezradności powoduje, że się już nie walczy. Wtedy będąc zamkniętym w klatce siedzi się skulonym w kącie i nie reaguje na poszturchiwanie kijem, ale żyje w zwolnionym tempie, spowalniając swoje życie i.

Krótkoterminowa Terapia Strategiczna | człowiek staje się tym, kim wierzy że jest…. Mahatma Gandhi

Poprzez dialog strategiczny między klientem i psychologiem tworzy się wzajemne zrozumienie i zaufanie, a dzięki metodom takim jak strategic problem solving, dąży się do jak najszybszego i efektywnego rozwiązania problemu. Jeśli chciałbyś się podzielić swoimi doświadczeniami, czekam na komentarz i mail. Pozdrawiam Ciao Agata
Ten wpis został opublikowany w kategorii Depresja, Dieta, Problemy relacyjne, PTSD trauma, Zaburzenia lękowe, Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (nerwica natręctw), Zaburzenia odżywania i oznaczony tagami atak serca, ataki paniki, binge eating, bulimia, depresja, dieta, kompulsywne jedzenie, lęk, nerwica, nerwica natręctw, Obsesja, PTSD, stres, trauma, vomiting. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

For All You Lonely Boys I Will Be President

Dziesięć razy? Czy na tym polega obrona praw dziecka? Oj nieładnie pani rzecznik. Książki Alice Miller się pani kłaniają. O Freudzie nie wspomnę. Bo domyślam się, że jako wybitny specjalista zna pani takie określenie jak zespół stresu pourazowego (PTSD) i doskonale pani wie, że bicie dziecka (tu znów się kłania określenie zespół dziecka maltretowanego) może do niego doprowadzić (ostatnie badania amerykańskich uczonych dowiodły, ze nawet klaps dany dziecku tuz po porodzie, przez pielęgniarkę, po odcięciu pępowiny, może przyczynić się do rozwoju PTSD, zna pani te badania?). Jeśli szacunek dziecka do dorosłego mamy budować na odpowiednim dawaniu klapsów (jak często? z jakim natężeniem siły? tego pani nie określa), przemocy fizycznej to czy nie wracamy tym modelem wychowania do czasów przysłowiowego króla ćwieczka? Czy tylko ja może się zżymam?
(I naprawdę, nie chcę mówić tego co dla mnie oczywiste, że przemoc fizyczna wobec dziecka to wyraz słabości. naszej. Słabości dorosłych. I nieskuteczności ich metody wychowaczych.)
(Nie chcę mówić, bo w głowie zupełnie mi się nie mieści, ze pani,.

Inny Świat - Onet.pl Blog

„Moja i Twoja nadzieja pozwoli uczynić dziś cuda…”. Tak bardzo chciałabym, aby wróciły zagubione przeze mnie i… no właśnie… tego nie chcę Wam powiedzieć. Zacznę jeszcze raz…

Tęsknię za straconymi latami, choć wiem że to w niczym mi nie pomoże. Bo nie sztuką jest rozpamiętywanie wydarzeń sprzed lat, zwłaszcza tych bolesnych i utwierdzać się w przekonaniu, że jesteśmy poszkodowani i pokrzywdzeni przez los i nie tylko… To nie ma sensu, doskonale o tym wiem. Na PTSD też już nie cierpię, jeśli w ogóle miałam taki syndrom, ale dziś kiedy studiuję wymarzony kierunek, dowiedziałam się, że miałam wszystkie symptomy wskazujące na zespół stresu pourazowego. I przyznam, iż było naprawdę ciężko podnieść się z upadku…

„A ja się wzniosę, podniosę, no bo muszę…”. [...] Na pewno jest wiele osób, które były w podobnej sytuacji, ale mimo wszystko na zawsze w człowieku pozostają wspomnienia, zwłaszcza te o których pragnęłoby się zapomnieć… a jednak powracają w najmniej.

sharx blog

Sie to miejsce bardzo... Wspanialye miejsce, bar na plazy - juz nie istnieje, jest tam cos w rodzaju miejsca pamieci. Bedac tam bylem poruszony , lzy zakrecily mi sie w oczach... W pewnej restauraci, ktora pamietam z poprzedniego razu jest na scianie zaznaczone do ktorego miejsca siegala woda. Jakies glupki z Holandii robily sobie tam zdjecia - stojac pokazywali reka na watermarka i sie smiali... Glosno powiedzialem: It is not a fucking funny !!! Podchodze do tego zupelnie inaczej, bo podczas tsaunami zginela moja znajoma, instruktorka nurkowania a dwoje moich przyjaciol wrocilo do Europy z PTSD (zespolem pourazowym)... Jak na razie mam smutno-mieszane uczucia, ale coz, na szczescie zycie toczy sie dalej! Wyspa tetni dzisiaj zyciem, jest mnostwo ludzi, tylko ulice nie do poznania, starych miejsc juz nie ma, ostalo sie tylko kilka znajomych rzeczy.
Mysle jednak, ze bedzie tu tak fajnie jak kiedys.
sharx 2006-02-07 10:47:10
skomentuj (0)


Pee Pee :-)

jutro ide nurkowac - za 3 nurki okolo 300 PLN. Pojutrze jedziemy na wycieczke lodzia dookola wypsy. Zdjecia ktore zrobilem sa fantastyczne, a jest ich okolo 800.
sharx.

Blog Filipinki

Się na emocjonalne odrzucenie. A mimo to stale wybieraliśmy związki niepewne, ponieważ odzwierciedlały one nasz dziecięcy związek z rodzicem - alkoholikiem.
Nauczyliśmy się wypierać nasze uczucia jako dzieci i nie okazywać ich jako dorośli. W wyniku tego warunkowania nie odróżniamy miłości od litości, dążąc do kochania tych którym możemy pomóc. Nastawieni na obronę, uzależniliśmy się od stałego napięcia we wszystkich naszych sprawach,
przedkładając nieustające porażki nad korzystne związki.
To jest opis, nie oskarżenie..."

PTSD (Posttraumatic Stress Disorder=Zespół stresu pourazowego) - Kryteria rozpoznawania:
• Obecność w doświadczeniu jednostki zdarzenia nie mieszczącego się w obszarze normalnych ludzkich doświadczeń.
• Przeżywanie od nowa tego urazu w snach, wspomnieniach, zadumie, uczuciach, wyobrażeniach i zachowaniu. Wraz ze wspomnieniami mogą pojawiać się halucynacje i iluzje.
• Niewrażliwość na otoczenie i celowe unikaniem bodźców związanych konkretnie lub symbolicznie z urazem. Może temu towarzyszyć zmniejszenie aktywności życiowej,.

calineczka blog

Niemozliwe gdyz jak sie nie ma czym myslec to poprawy tez nie bedzie. ZEGNAM w imieniu swoim, Venoma i reszty osób które tu zagladaja... i nie zrazisz mnie ani nie zamkne bloga z twojego powodu. bo jestes kiepskim powodem do tego...

narazie zapraszam na gg bo widze ze nadal boisz sie rozmowy chocby przez gg.
jak widzisz narazie po swojej stronie mam tu sporo osób a ty jak zwykle przez całe swoje zycie bedziesz sama . masz problemy ze soba i PRÓBUJESZ w ten sposób zwrócic na siebie uwage... aha jesli uwazas siebie za taka madra i dojrzała to poczytaj na temat PTSD ( to skrót psychologiczny. objawy sie zgadzaja. aha jeszcze jedno- jezeli chciałas mnie zdenerwowac to ci sie nie udało. mnie trudno wyprowadzic z róznowagi.. narazie ładnie prosze - nie pisz tu bo nikt tego nie chce!!!!!!! po raz ostatni prosze potem bedzie niestety inna rozmowa i nie ze mna..... pozdrawiam i zegnam

włascicielka bloga
skomentuj (7)