O czym chcesz poczytać na blogach?

Psychoza

Alternatywne spojrzenie na szaleństwo. - Onet.pl Blog

By zasnął. - powiedziała, jak przewidział sopkojnie. Potem szybko podeszła do łóżeczko i wyjęła z niego roztrzęsione dziecko. Wyszła z pokoju wyrzucając kilka przekleństw. których on nie mógł usłyszeć.

A on został sam. Stał na środku i nie śmiał nawet szarpnąć struny palcem. Stał tylko i... uśmiechał się.

***
Może ktoś myśli,  że ona troszczyłą się o zdrowie psychiczne tego dziecka. Ja myślę, że to raczej on był całkiem niezłym jasnowidzem... (TU!)
Mary Jane
9 Totalna psychoza

24 marca 2007
Taniec gwiazdy
Agata wpada do pokoju brata i wyśpiewując "Stejing alajw, stejing alajw, a-a-a-a, stejing alaaaaajw", wymachuje swymi górnymi kończynami, co rzekomo ma przypominać taniec Johna Travolty z "Gorączki sobotniej nocy".
Brat komentuje to jednym zdaniem:
-Tańczysz jak Bee Gees na kacu.


Z głośnika dobiega: "Billie.

SEKTY - KULTY - PARANOJA - Onet.pl Blog

Partii politycznej lub w sklepie kogoś o kim wie, że wygląda jak świadek Jehowy czy buddysta, zacznie z uporem maniaka, w natrętny sposób szkalować i pomawiać taką instytucję, że jest sekciarska czy sterowana przez sektę, masonerię, 'kociowierców' etc., a na poparcie swoich tez ma tylko irracjonalną demagogię. Sektofobia jest dolegliwością osób o silnym podłożu lękowym, które wyraźnie negatywnie wpływa na procesy poznawcze i zdolność krytycznego myślenia. Lęk w postaci fobicznej towarzyszy wielu chorobom i zaburzeniom psychicznym, takim jak depresja endogenna (melancholia) czy cyklofrenia, zespół maniakalno- depresyjny, psychoza paranoidalna, pieniactwo (paranoja pieniacza).SEKTOFOBIA, a ZESPÓŁ PARANOIDALNY

Nie zawsze łatwym jest różnicowanie pomiędzy jeszcze fobią a już psychozą, czyli poważną chorobą kliniczną wyłączającą czasem poczytalność. W psychozie paranoidalnej lęk jest bardzo silny i związany z treścią urojeń oraz omamów. Można powiedzieć, że jest to fobia z urojeniami. Sektofobia czy inna ksenofobia w.

Dziennik Terapeutki - Onet.pl Blog

Żebym mógł odróżnić jedno od drugiego")
PSYCHOZY ALKOHOLOWE

 

Przewlekle występujące psychozy alkoholowe to ogólna nazwa różnorodnych objawów, dotyczących sfery psychicznej osoby. Cechą charakterystyczną alkoholowych psychoz jest ich różnorodność co do form, przebiegu, sposobu ujawniania się. Policzono, że około 10% do 15%alkoholików zapada na tego typu zaburzenia. Warto podkreślić, że psychozy alkoholowe są

Problemy nie zdarzają się osobom pijącym w sposób nieszkodliwy.

Należy podkreślić, że są one słabo podatne na leczenie, nawet po odstawieniu alkoholu poprawa jest niewielka.

Psychoza Korsakowa inne nazwy tego zaburzenia to: „alkoholowy zespół amnestyczny” czy „zespół Wernickiego-Korsakowa”. Jest to choroba wynikająca z wieloletniego używania alkoholu zwykle u mężczyzn w wielu ok. 50-60 lat. Jest przejawem ciężkich zaburzeń metabolicznych, ważną rolę w jej.

UŚMIECH DO KOŃCA

   Dodaj komentarz do wpisu „WIEŚ TAŃCZY I ŚPIEWA”
 • poniedziałek, 20 lutego 2012
  • PSYCHOZA STRACHU

   Nasz premier ma dziwaczną manierę, której nie znoszę u ludzi. Publiczne grożenie swoim współpracownikom, zwolnieniami, doskonale funkcjonowało w epoce panowania generała Wojciecha Jaruzelskiego.  A rozsiewanie psychozy strachu było ulubioną zabawą autorów stanu wojennego w PRL-u.


       Tymczasem chcący uchodzić za postępowego szefa rządu Donald Tusk motywuje swoich najbliższych współpracowników w podobny sposób jak nasze prababcie kształtowały swoje.

 • syzyf | e-blogi.pl

  Rządy solidarnościowe i kościół przybierają białe szaty nieskazitelnego zwycięscy i wskazują na zło tkwiące nie w nich tylko w nas Polakach, przy czym dobrze się przy tym bawią i śmieją?
  O przewrotności losu przecież to zbrodnia, czyżby dla nas Polaków ratunku już nie było żadnego? Ale na to musisz sobie przyjacielu odpowiedzieć sam.
  Syzyf.

  Skomentuj [0]

  Rzeczywistość, na co dzień 2009-05-23

  Pan prezydent na trybunie sejmowej się kompromituje, Pan premier również, jeden wart drugiego. A co nam pozostało zażenowanie, że psychoza szczyty osiągnęła, ale to nie prawda, bowiem obłęd nie ma szczytów, on jest albo go nie ma, u nas jest od 20 lat.
  Niemcy rocznicę połączenia z NRD i zniesienia muru berlińskiego obchodzili, jednak solidarności zasług w tym względzie nie przypisali, nie ze złośliwości jakieś, tylko z faktu takiego, że wszystko z okoliczności międzynarodowych wynikło, a nie ze zasług etosu solidarnościowego, które w rozsypce było a w większość ze strachu za granicę spieprzyło. Niemcy się już dobrze zorganizowali i urządzili a myśmy w rozsypce pozostali z etosowymi przybłędami.
  Szeroko grupę mniejszości seksualnej się rozdmuchuje, gdy w Polsce.