O czym chcesz poczytać na blogach?

Psychologia kliniczna

egoistka.blog

Trochę się polansować przed prof.? :))
13:35 - 18:30 - różnice indywidualne (ćw.), historia myśli psychologicznej (W), j. niemiecki (lektorat)

Powrót do domu,
PADNIJ.
i śpij.

W środę łaskawie - wykłady dopiero na 12:45. Za to obydwa tak nudnie prowadzone, a jednocześnie tematy tak ciekawe (psychologia kliniczna), że odczuwam przeraźliwy dysonans - z jednej strony oczy mi się kleją, bo w tej auli jest ciepło, duszno i sennie, a obaj wykładowcy tak smęcą, że moja uwaga na ich wykładach jest prawdziwym aktem zwycięstwa nad własną słabością.

19:00-20:30 - angielski.
Powrót do domu.
PADNIJ.

I oto:
.Bo nie ma żadnych zajęć, więc należy się pouczyć, napisać prace na angielski, odrobić lekcje niemiec i ogóle cieszyć się życiem. Jak to jest w praktyce? Wszechogarniające szczęście, bo dzisiaj nic nie muszę i nagle wieczór. JAK SIĘ TO STAŁO?? Bo oto już...

Piątek...
Godzina 5:30 - POWSTAŃ!
Godz. 8:00-9:40 - psychologia społeczna, ćwiczenia.
Powrót do domu.
Weekend.
Świat jest piękny. Tyle zrobię, tak się wyśpię, ugotuję, nauczę się, odrobię, idiomy, kliniczna, poznawcza, społeczna i jeszcze książka z biblioteki, ach, tyle ciekawych rzeczy do zrobienia w weekend, ach, ach...

PONIEDZIAŁEK?!

O, i tak.

...

W prognozy pogody. Od dwóch dni zapowiadali, że będzie lało, grzmiało itd, a tymczasem jest ciepło i słonecznie. Takie rzeczy mogą sobie w buty wsadzić.

Wiecie? Nie mam żadnych konkretnych, głębokich przemyśleń.. Moja głowa jest w końcu wolna, chociaż na chwilę.

ps. trochę tu pozmieniałam, jak się podoba?
ps2. psychologia kliniczna to ciekawy kierunek, ale boję się, że sobie nie poradzę. Chociaż mam dystans do wielu spraw, nie boję się ciepienia, czy ludzi chorych, marwtię się, że temu nie podołam, wymięknę, kiedy tylko wejdę na praktyki. Jeśli chcecie, proponujcie inne kierunki -  niestety tylko humanistyczne. Byłabym wdzięczna, bo to w końcu przyprawi.

Nan i Cristiano - Onet.pl Blog

Się i pomaszerowałam wprost do gabinetu Fergusona.

- Coś się stało Nan?- zapytał mnie Ferguson, kiedy weszłam ze spuszczoną głową do jego pokoju.
- Chciałam porozmawiać- odpowiedziałam potulnie
- Siadaj- powiedział i uśmiechnął się do mnie. Jak ja mu to powiem? Moje życie to porażka.
- Dostałam propozycję pracy w klinice psychiatrycznej. To jest coś o czym marzyłam- zająknęłam się
- Chcesz odejść?- zapytał wprost
- Tak- odpowiedziałam
- Liczyłem się z tym. Wiedziałam, że ta praca nie jest szczytem twoich marzeń. Mimo wszystko miałem nadzieje, że zostaniesz z nami dłużej.
- Mówiąc szczerze ja też. Ta propozycja całkiem mnie.Łaskotanie. Dlaczego nie mogę żyć normalnie? Stchórzyłam. Ale tak bardzo bałam się tego, że on nad sobą nie panuje. Usłyszałam dzwonek telefonu. Niechętnie odebrałam
- Halo?
- Pani Anna Lorrein?- zapytał mnie niski męski głos
- Tak
- Nazywam się Ed Harrison dzwonię z Kliniki Psychiatrycznej w Manchesterze. Zwolnił się etat dla psychologia klinicznego w naszej placówce. Poszukujemy osoby do prowadzenia terapii grupowej i rozmów indywidualnych, a także diagnosty. Wiem, że kiedyś była pani zainteresowana to posadą. Czy tak jest nadal?
- Tak. Nie. Nie wiem- dukałam nieskładnie
- Musi się pani zastanowić. To zrozumiałe. To praca na pełen etat, stresująca, ale.

Prawie jak lekarz

Z Okręgowej Izby Lekarskiej - staż podyplomowy odbędę w wybranym przeze mnie, na pierwszym miejscu we wniosku, Szpitalu Wojewódzkim:) Cieszę się ogromnie z tego powodu, bo: po pierwsze - znam ten Szpital jak wlasną kieszeń (spędziłem tam wiele godzin na dyżurach), po drugie - mam relatywnie blisko, po trzecie - nie jest to jednostka kliniczna. Dlaczego to ostatnie jest dla mnie tak ważne - o tym jutro:)

Tak więc w dobrym nastroju - życzę wszystkim spokojnej nocy:)

23:34,

1) Predyspozycje osobowościowe - istotne, ale (wcale jak się okazuje) nie konieczne, by osiągnąć zaplanowany cel.

Polska jest jednym z nielicznych krajów świata zachodniego, gdzie przy kwalifikacji na studia zawodowe w kierunkach medycznych nie przeprowadza się testów psychologicznych. Kilka lat temu w ramach zajęć z bioetyki i psychologii klinicznej rozmawialiśmy o tym problemie. Wyniki naszych rozważań w grupie studenckiej były zadziwiające. Większość z nas uznała, że takie zasady rekrutacyjne były by pożądane i powinny być wprowadzone. Nie wiem wprawdzie czy bylibyśmy zadowoleni, gdybyśmy sami musieli.

Dziwny jest ten świat

Fragment wyjaśniający, kim jest i kto to jest emocjonalny wampir. Autor dokonał też podziału o czym będzie mowa w owym fragmencie.

Czy oni są wampirami?

Chociaż emocjonalne wampiry działają jak dzieci ciemności, nie ma w ich zachowaniu nic nadprzyrodzonego. Ta metafora to nic więcej jak tylko psychologia kliniczna ubrana w halloweenowy kostium. Wampiry emocjonalne to ludzie, którzy mają cechy charakterystyczne tego, co psychologowie określają mianem zaburzenia osobowości.
Podczas studiów nauczyłem się pewnego prostego rozróżnienia: kiedy ludzie doprowadzają do szału samych siebie, to mamy do czynienia z neurozami i psychozami; kiedy zaś.

Zazwyczaj nie zdają sobie sprawy ze swoich dziecinnych potrzeb, które nimi kierują. Wszystko to razem stanowi kolejny powód, dla którego powinniśmy być jeszcze bardziej rozsądni.

Z książki: A.J. Bernstein “Emocjonalne wampiry”

Lipiec 20, 2008 - Posted by osiwiony | Człowiek | psychologia, wampiry

3 komentarzy

    .