O czym chcesz poczytać na blogach?

Zobacz również

Psychologia

Psychologia – psychologia osobowości , psychologia wykłady , psychologia studia , psychologia ściąga , osobowość psychologia , psychologia motywacji , psychologia emocji

terapia bobath

reklama zewnętrzna Wrocław

automaty do gier

kraty stalowe Invest

imprezy firmowe

kapsuła spa

marmury Bielsko Biała Katowice Kraków

frezowanie stali Szczecin

materace piankowe sklep

materace wysokoelastyczne sklep

malowanie proszkiem

sexshop

szczotki

kamień elewacyjny Bielsko Biała Katowice Kraków

domy drewniane

auto gaz

ogrody zimowe nowe

Koło Naukowe Psychologii Ewolucyjnej i Etologii

I Etologii oraz Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem

zapraszają 8 maja 2008 roku do budynku Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ (ul. Bankowa 9) na Dzień Darwina 2008, którego tematem przewodnim będzie: MORALNOŚĆ, czyli MODA NA SUKCES.

PRELEKCJE (11:00 - 14:00, sala Rady Wydziału):

- Paweł Pruski (UJ, filozofia): Między duchem a materią - przedstawienie współczesnych koncepcji filozoficznych, dotyczących ludzkiego umysłu
- Dominik Kupka (UŚ, filozofi): Czy socjobiologia może pomóc rozwiązać dylematy etyków?
- Łukasz Jach (UŚ, psychologia): Czy religia naprawdę wpływa na moralne wybory?
- mgr Jacek Francikowski (UŚ, biologia): Darwin w procesorze. Programy komputerowe symulujące mechanizmy ewolucji.
- mgr Sławomir Sułowicz (UŚ, biologia): Złudzenie konieczne? Biologiczne refleksje na temat wolnej woli.
- Marcin Moroń (UŚ, psychologia): Bestia humana. Pytając o granice ludzkiej moralności.
- Monika Gwóźdź (UŚ, teologia): Wartość rodziny w dobie gloryfikacji sukcesu zawodowego
- Adrian Drdzeń (UŚ, teologia): Antropologia - unia doświadczenia i logiki. Kilka uwag o etyce Karola Wojtyły w aspekcie współczesnym.

PSYCHOLOGIA BADANIA

·  Psycholog jako psychoterapeuta jest świadomy niebezpieczeństw wynikających z jego możliwości wpływania na innych ludzi, w związku z czym poddaje się superwizji lub konsultacji. Psycholog jako badacz ·  Psycholog w roli badacza zdaje sobie sprawę z tego, że wyniki badań naukowych nie tylko stanowią poszerzenie obszaru ludzkiej wiedzy, lecz mogą także być wykorzystane w praktyce społecznej. Psychologia ze względu na swą bliskośc z życiem społecznym jest tą dziedziną nauki, której wyniki mogą być nadużywane w celu kształtowania przekonań i zachowania ludzi. Podejmując badania naukowe psycholog starannie rozważa ich stronę etyczną, a zwłaszcza możliwe pozytywne i negatywne konsekwencje udostępnienia wyników badań i ich wykorzystania w praktyce społecznej. ·  Psycholog prowadzący badania naukowe podejmuje tematy zgodne z wartościami etycznymi swojej profesji, jest odpowiedzialny za dobór metod badawczych umożliwiających uzyskanie wiarygodnych wyników i za rzetelne przedstawienie rezultatów badań. W.

skrawek nieba

Nowych (w nowy sposób) doświadczeń, związku, relacji.

Jest poniedzialek a ja czuję w sobie Pełnię Życia, poprzednie marzenie spełnia się teraz i daje przestrzeń, podstawę dla nowego marzenia.

Czuję w sobie Nowe Życie... :-)

Chyba nikt kto widział mnie wczoraj w godzinie bliskiej południa nie ma wątpliwości dlaczego... :-D.

Dziękuję każdej Osobie, każdemu kto szedł blisko mnie, wspierał, modlił się za mnie, inspirował, prowokował do zmian, ścierał ze mną, wzmacniał w procesie zmian, był ze mną - w tym ostatnim czasie...

Dobrych Dni!!!

09:32, meaningfull , ścieżki ducha/psychologia
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 stycznia 2008
Nowy Rok. Nowe siedem lat.

Zaczęłam nowy czas. Lubię tak.

W Sylwestra zostałam "zdeptana" i mam kontuzję - na razie dobrze się goi, ale siedzę w domu i wiele myślę i czytam.

Mam wyraźne poczucie cezury.

Siedem lat temu zaczął się dobry rok 2000, wiele nowego. A potem - wiele trudnych decyzji i bolesnych zdarzeń. Ostatecznie korzystnych, dobrych dla mnie. Jednak był to czas bardzo intensywny, w którym stałam się powoli i w trudzie kimś innym, nowym. Zmieniłam się w tym czasie bardzo.

Blog DoMcIaa7


Zobacz w Wikicytatach kolekcję cytatów
o miłości
Wikisłownik
Zobacz hasło miłość w Wikisłowniku

* Agape
* Caritas
* emocje
* małżeństwo
* Maitri
* orientacja seksualna
* seks

Przypisy

1. ↑ M. Jakubowicz. Dwa oblicza miłości. Porównanie językowych obrazów miłości tkwiących w etymologii i frazeologii. „Acta Universitatis Wratislavientis”. 14 (nr 2229), 2000.
2. ↑ J.A. Kowalski: Homo eroticus. Opole: Wydawnictwo IBS, 2011, s. 227-231, seria: Eros i logos. ISBN 978-83-931776-0-8.
3. ↑ za: Turner J.S., Helms D.B. (1999) Rozwój człowieka
4. ↑ za: Wojciszke B. (1998). Psychologia miłości. Intymność. Namiętność. Zaangażowanie.
5. ↑ B. Wojciszke: op. cit.. S. 23-36.
6. ↑ za: Helms D.B., Turner J.S. (1999) Rozwój człowieka
7. ↑ 7,0 7,1 za: Rostowski J. (1987). Zarys psychologii małżeństwa
8. ↑ za: Fromm E. (1971). O sztuce miłości
9. ↑ K. Wojtyła: Analiza psychologiczna miłości. S. 92-106.
10. ↑ K. Wojtyła: Analiza etyczna miłości. S. 109-111.

Bibliografia[edytuj]

* D. Buss: Ewolucja pożądania.
* E. Fromm: O sztuce miłości. 1971.
* P. Grimal: Miłość w starożytnym Rzymie. Warszawa: PIW, 2005. ISBN 83-06-02945-3.
* D.B. Helms, J.S. Turner: Rozwój człowieka. 1999.
* J..

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Włodzimierz Szewczuk – psycholog, jako towarzysz ma trwałe miejsce w historii Krakowa

Włodzimierz Szewczuk w Encyklopedii  Wiem

Szewczuk Włodzimierz (1913-2002), psycholog, 1960-1983 profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 1968-1981 dyrektor Instytutu Psychologii. Zajmował się badaniami dotyczącymi myślenia, pamięci, zdolności. Główne prace: Teoria i psychologia postaci (1951), Psychologia zapamiętywania (1957), Psychologia człowieka dorosłego (1959), Psychologia. Zarys podręcznikowy (t. 1-2, 1962-1966), Psychologiczne podstawy wychowania (1972), Wstęp do antypsychoanalizy (1977), Osiem szkiców do teorii osobowości (1990), Psychologia (1990), autor i redaktor Słownika psychologicznego (1979, wydanie 2, 1985).

——————-

w : Historia psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim

Włodzimierz Szewczuk (zm. w 2002r.) kierował Katedrą.

Psychologia społeczna

Zanim sięgniesz po książkę...

  Czytane
 • Zygmunt Miłoszewski - ...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ->www.bibliotekaelblaska.pl ->Biblioteka Elbląska na Facebooku ->literacka@bibliotekaelblaska.pl
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna

zamów newsletter
Kategorie: Wszystkie | 1. Klasyka, Historia, Powieść obyczajowa, Romans | 2. Fantastyka, Sensacja, Kryminał | 3. Biografia, Reportaż, Literatura podróżnicza | 4. Poradniki, Psychologia, Inne
RSS
- "Anna Karenina"
Spod pióra Lwa Tołstoja wyszła powieść, która nie tylko zdobyła uznanie całego świata, wpisując się w nurt prozy klasycznej, ale i nacechowana została doskonale skreślonymi postaciami, z całym wachlarzem uczuć. Powstała powieść ponadczasowa i dotykająca problemów towarzyszących ludziom od lat. Autor zadaje pytanie: jak daleko można się posunąć w drodze do szczęścia? Jednocześnie burzy konwenanse, krytykuje społeczną obłudę, tym samym budując znakomity obraz swej epoki.
Więcej »

Tagi: klasyka Lew Tołstoj obyczajowa rosja społeczna
15:46, bliteracka ,.

wredota blog

2008, 11:28:00
komentarz?
1


Najgorszy czas w życiu studenta...

Teraz to ja jestem marudna, nie mam na nic czasu... Nerwy, stres, pośpiech...

Jeden egzamin już na wrzesień przełożony. Ten najgorszy ze wszystkich. W ten weekend, w ciągu 3 dni 5 egzaminów plus przepytywanie na zaliczenie... Prawo karne, psychologia, metody badań społecznych, pomoc społeczna, prawoznawstwo... Aż odechciewa się studiować :/

Doszłam do momentu, kiedy dla całej rodziny przestałam być wielkim nicnierobiącym leniem a stałam się dumą rodziny. Wszyscy są bardzo szczęśliwi z zaliczeń moich kolejnych egzaminów, z podejmowanych przeze decyzji. Nawet nie usłyszałam "widać trzeba było się więcej uczyć,.

Psychologia kliniczna

Blog Kasia20Okonek

Przyda się doświadczenie jak będę miała już swoje dzieci (myśle, że tak za dwa-trzy lata, ale wiadomo- w tej sprawie nie można być tego aż tak pewnym:)) no i do wymarzonej pracy również:) chciałabym dokończyć studia- pedagogikę socjalizacyjno-resocjalizacyjną i potem pracować z dziećmi z rodzin patologicznych itp, marzy mi się też psychologia (o specjalności klinicznej) i również praca z dziećmi. no zobaczymy jak to będzie. narazie nie mogę liczyć na pomoc finansową rodziców- nie dlatego, że nie mają, ale nie chcą:( smutne ale prawdziwe. mieszkam w Poznaniu od 26 września, a do tej pory nie doczekałam się ani jednego telefonu od nich. dziwi mnie to, bo przecież się nie.

Centrum Medycyny Naturalnej NATURMED

O mnie
naturmed
Warszawa-Ursus, oś Gołąbki ul Koronacyjna15
Słówko o mnie
przychodnia zdrowia: rehabilitacja kręgosłupa, irydologia, psychologia, dietetyka, homeopatia
Zobacz mój profil

Jest stwierdzić, że dany proces chorobowy się toczy. Jest doskonałą metodą rozpoznawania chorób przewlekłych. Można przy jej pomocy rozpoznać także stany ostre, przebiegające w sposób burzliwy. Jest to szczególnie przydatne, gdy mamy zróżnicować ostre procesy chorobowe obejmujące narządy trudno dostępne badaniem klinicznym lub gdy wywiad lekarski jest trudny do zebrania.

Komentarzy: 1 2008-03-07

Psychologia studia

kd-shibby.blog.pl

Na zewnętrzną postać własnej osoby. Zamiast być sobą, kreują postać – potwora bez uczuć, tłumacząc się tym, że jeżeli daliby uczniom zbyt dużo swobody zaczęliby robić co im się podoba. Mam wiele przykładów do przytoczenia udowadniających poruszony przeze mnie problem.

Dotykając psychologiczną strukturę tego pedagogicznego założenia, wielu może przyznać im racje. Przecież młodzież w dzisiejszych czasach jest niebezpieczna i wulgarna, jak więc inaczej postępować jak nie przez rygor i tyranie?

Ja jednak udowodnię, że inne rozwiązanie przynosi o wiele więcej pozytywnych.Ja tego nie wiem. Czas na potwierdzenie przykładem:

Pierwsza osoba, która mi się nasuwa na myśl to moja nauczycielka matematyki. Jest już nauczycielką co najmniej 25 lat, czyli jakby nie było jest doświadczonym nauczycielem z wieloletnim stażem. Myślę, że te 25 lat nic jej nie dało, kończąc studia bała się jak przyjmą ją uczniowie. Postanowiła więc wykreować szkaradną postać bez uczuć. No i tak jest do dzisiaj, uważa ucznia za swojego wielkiego wroga, z jej oczu widać, że ma żal do całego świata ponieważ żaden młody człowiek nie był w stanie jej zaufać i tym samym nie szanował. Jak.

`But even if we're all far apart, We can all come back and all be fine.` - Onet.pl Blog

Nie wróci. Ale to kłamstwo. Czy rozstanie wyklucza ponowne związanie się? Czy nasz dawny ulubiony utwór za miesiąc ponownie nie może stać się najlepszą piosenką? Nieskończoność istnieje tylko i wyłącznie dzięki ciągłym powrotom.
W przeglądarce internetowej otworzyłem kolejną stronę z zakresu psychologii. Zdecydowałem, że to w tym kierunku będę się kształtować; czasem nawet natykałem się na myśl, w której liczyłem, iż takie studia mi pomogą. Powoli jednak już teraz zaczynałem analizować kawałki mojej przeszłości i zrozumiałem, że jedynym wyjściem jest pogodzenie się z nią, przeżywając pewne fragmenty na nowo. I tak o to cieszyłem się z każdego nowego odkrycia na własny temat. Szukałem siebie na właściwej drodze, po.

Jak poderwać kobietę

Jak ważne są postawa i kontakt wzrokowy, teraz czas naszą znajomość zwerbalizować.

Zapomnij o wszystkich tekstach pokroju “wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia, czy mam przejść obok ciebie jeszcze raz?”. Możesz tym rozbawić kobietę, to fakt, one to lubią, ale tu chodzi o coś co w psychologii nazywa się efektem kotwicy. Uczucia, które w niej wywołasz przez pierwsze chwile rozmowy będą jej sie z tobą kojarzyć potem aż do końca. Jak to mówią Anglicy – nigdy nie będziesz miał drugiej okazji, żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Ale spoko, nie stresuj się. Jak będziesz naturalny.

Chwilę… No to co…Wyjmuję z plecaka słodycze, częstuję moją ekipę, po czym zamiast rozpocząć 2 kolejkę z ciachami, ku zaskoczeniu kumpli,jakby nigdy nic wysyłam ciacha w drugą stronę. Byly zaskoczone, ale nie odmówiły, trochę pogadałem ( 20 min przerwy ). Następna przerwa znów rozmowa, jakie studia, tel itp.- udało się. I tak nie jeden raz i nie raz dostałem kosza i jest co wspominać, a przecież nic nadzwyczajnego.
Często zdaża się też na bezczela w sklepach- zagaduję kasjerki ( studentki ) od razu na “ty”: “słuchaj, potrzebuję to i rozmowa sie rozpoczyna, uśmiechy, a.

Dziwne życie...

Październik 2009
Grudzień 2009
Luty 2010
Marzec 2010
Marzec 2011
Maj 2011
Listopad 2011
Styczeń 2012
Luty 2012
Ostatnie wpisy
 • Medialna szopka
 • Śmierć
 • (Nie) pamiętna rozmowa z JB
 • Ludzie się boją szczęscia...
 • Studia rok I semestr 1
 • Yerba cz4
 • Szacunek dla starszych.
 • .
Blog do ulubionych
Wersja mobilna

zamów newsletter
Kategorie: Wszystkie | BS | JA | relax with yerba | with someone
RSS
środa, 15 lutego 2012
Medialna szopka
Jak wykorzystać media, by zmanipulowały oglądaczy? To ciężka praca, trzeba mieć pojęcie o psychologii, społeczeństwie i zachowaniach łączonych z działaniami ludzi.