O czym chcesz poczytać na blogach?

Przysłowia

płaszczyzna jak najbardziej niewymiarowa

Albo czasem po prostu na maxa w 100%, w całości oddaje siebie bierze życie calutkie caleńkie sobie w ręce i jest sobie samemu bogiem własnej drogi. Nic że ta droga prowadzi do nikąd, nic że jest ona tylko na chwile dla samego siebie, dla tego żeby żyć...poczucie że stworzyło się coś, coś tylko swojego, samemu sobie wbrew wszystkiemu....mocne wino mocne...

Komentarzy: 0 cd. 2008-02-16 wracając do przysłów, to mam kolejne wzdychać z miłości, no nie no mówiłam że to nie przysłowia, tylko takie zdania które są znane powszechnie i tyle..nieważne wzdychać z miłości, "tak trudno się podnieść z miłości" Grechuta śpiewa, no i tak jest ....o czy chciałam pisać..nie wiem,....serce nie sługa...kolejne, znane stwierdzenie, jak mu wytłumaczyć, nie przestanie, niech śię uspokoi i zwolni?no wytłumaczone, a ono nadal swoje.....co tam jeszcze...nigdy nie mów nidy było, wszelkie zarzekanie też jest dobre, "ja nigdy w życiu nigdy, chociaż nie wiem co, to ja nigdy", co ma największe znaczenie na co się zarzeć, zaklnąć, na co przysięgać, Boga nie można tak sobie wykorzystywać, to co samemu na siebie, nic nie warta przysięga....na co?oj chyba wino mi już uderza...

Zbigniew DULEWICZ - Onet.pl Blog

   PS. Parafraza według sekwencji z „Faraona”: kopałem lat kilka, aż życiodajna woda popłynęła, a oni popoili i rychło przysypali. Nic to. Źródło tryśnie szybciej niż mgnienie oka, a rozumy w popiół się zamienią.


Zbigniew DULEWICZ (01:02)

23 sierpnia 2010
Przysłowia

INTERPRETACJA

 

Trzeba być geniuszem lub jasnowidzem, żeby czynić interpretacje w tak jednoznaczny sposób, jak uczyniły to niektóre osoby po opublikowaniu przeze mnie jednego z przysłów polskich. Na szczęście robią to na własną odpowiedzialność, a ja nie chcę mieć z tym nic wspólnego. Podkreślam, krzywdzicie co najmniej trzy strony dokonując interpretacji w formie pewnika. Interpretacja jest pewnego rodzaju dedukcją, która często mija się z prawdą. W tym przypadku miało to miejsce, i to nie ja powinienem się tłumaczyć i wstydzić..

Lista stron internetowych

RSS
piątek, 30 marca 2012
Sok z brzozy
Natura oferuje nam wiele dobrego, trzeba tylko wiedzieć co i jak to uzyskać.
Więcej »

Tagi: natura przyroda sok
23:01, artyurz
Link Dodaj komentarz »
Reksio
Pamiętacie bajki ze swojego dzieciństwa? Jestem przekonany, że tak. Ja w każdym bądź razie pamiętam.
Więcej »

Tagi: bajki Reksio
22:57, artyurz
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 marca 2012
Przysłowia na nowy rok
W starym kalendarzu znalazłem przysłowia na nowy rok. Nawet ciekawe :)

POETICON *SATYRYKON * PROMOINFOREK

Zaproszonym na ucztę nie każ patrzyć na smakowite potrawy  i nie  łam ich apetytu, poczucia bycia w gościnie - dawką irracjonalizmu... wyrafinowanego eksperymentu   - pięknym podziękowaniem za przybycie i ich obejrzenie. 

Stefania Pruszyńska
23:09, impresje , Moje refleksje, przysłowia...
Link Dodaj komentarz »

~~Bociany~~ - Onet.pl Blog


01 lutego 2010
Brak tytułu
~~ Odliczając do Dnia Bociana~~
Rzadko kto wie, że 31 maja świętujemy Dzień Bociana. Z tej okazji wszyscy sympatycy i miłośnicy tego powszechnie lubianego ptaka otrzymują prezent w postaci Bocianopedii - internetowej bazy wiedzy na temat bocianów. Serwis powstał dzięki Zbigniewowi Jakubcowi oraz Przemysławowi Szymońskiemu, autorom zdjęć i fotografii do książki "Bociany i boćki", którzy postanowili udostępnić swoje opracowanie nt. życia i zwyczajów tych ptaków także w Internecie. Inicjatorem projektu Bocianopedia.pl jest ENERGA, najbardziej ekologiczny dostawca energii w Polsce, firma zapewniająca co roku bezpieczne gniazda dla ponad 10.000 bocianów.
 
Asia O> (18:10)
3 komentarze
Brak tytułu

Przysłowia o Bocianach~~ Cz.3

Izrael

  • złość
  • zmiany
  • zrozumienie
  • zwierzęta
  • zyd
  • Żyd
  • Żywago
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
Kategorie: Wszystkie | historia Biblijna | stosunki z Rosją
RSS
piątek, 14 maja 2010
Komitet Noblowski będzie w opałach!
Uwielbiam Żydowskie przysłowia! Mają one nie tylko mądrość, ale i na ich podstawie często można "zobaczyć" przyszłość :) "Żyd, jeśli nie potrafi być szewcem, marzy, by zostać profesorem." Łatwo stąd wysnuć wniosek, że ilość nagród Nobla dla Zydów wkrótce się zwielokrotni... Przecież nie ma wątpliwości, że w najbliższych latach, a nawet dziesięcioleciach, Żydzi będą musieli uznać w dziedzinie obuwniczej dominację Chińczyków. Nie ma w tej chwili, ani w najbliższym czasie nie będzie ( patrz poprzednie zdanie) szewców Zydowskich ( potrafiących przecież świetnie liczyć) , którzy by naprawili chińskie buty poniżej kosztów zakupu nowej pary... Czy nie wpłynie to na nową falę krytyki Komitetu Noblowskiego?
.

Czytanie jest fajne

środa, 18 maja 2011
Kalendarz 20011

Kalendarze, czasopisma :: Kalendarz

kalendarz 20011

Kalendarz 2011 WN01 Impresje kalendarz notatnikowy

Kalendarz ścienny z możliwością zrywania lub przekładania kart; Kalendarium: polskojęzyczne, jeden miesiąc na stronie, numeracja tygodni, podwójne imiona.

Kalendarz 2011 KL05 Nowy kalendarz polski
Kalendarium jednodniowe, do pięciu imion solenizantów, miejsce na notatki, numeracja dni roku, godziny wschodu i zachodu Słońca oraz Księżyca; Aforyzmy, przysłowia; Przepisy kulinarne, anegdoty o sławnych ludziach Horoskop z Tarotem

Kalendarz 2011 RW01 Bukiety kwiatów
Kalendarz ścienny z możliwością zrywania lub przekładania kart Kalendarium: układ poziomy; na stronie miesiąc biężący oraz miesiąc poprzedni i następny, imieniny, bieżąca numeracja tygodni.

02:03, fajneczytanie
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 maja 2011
Matematyka z plusem 1 liceum