O czym chcesz poczytać na blogach?

Przypowieść o siewcy

Tougi - Onet.pl Blog

Ale po ***{co} my żyjemy"... Czasami ktoś mu powie nawet miłe słowo, a to już coś!
Paulina C.
pseudonim:
"Cicha"
Z czego znana?
Znana z tego, że jest dziewczyną!! { niewiarygodne } Lubi szyć ciuchy i chodzić do tyłu. Dużo osób lubi jak gotuje ... ^^
Piotr E.
pseudonim:
"Eliaś"
Z czego znany?
Umie matme , chociaż twierdzi, że nie umie. Tajna broń naszej klasy. Nie zawachamy się go użyć!
Malwina F.
pseudonim:
"Malwayyy"
Z czego.

Podaje kto i co ma zrobić na polski ( tylko nie wiem na kiedy )

Ola - podział i czas powstania Biblii
Arek - Pojęcia: styl biblijny, psalm, parafraza, Dekalog, gatunki literackie w Biblii, przypowieść, topos homo viator.
Dagi- znajomość następujących opowieści biblijnych : Kain i Abel, Potop, Wieża Babel, Sodoma i Gomora, Sąd Salomona.
Kusiakowa - Najważniejsze przykłady Biblii : Septuaginta,.

Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)
Andzka(treść i ilustracje);
 

radosny | e-blogi.pl

Się na samolot i rozpamiętujesz to godzinami, psując sobie dzień. Zdarza się jednak, że w takich momentach idziesz kupić sobie książkę, zaczynasz czytać spokojnie aż do następnego lotu. Reakcja na zdarzenia, również te niezależne od naszej woli, zaczyna być pozytywna dzięki naszej zrównoważonej woli. Podstawą jest to, że przecież „ chcieć” nie należy rozumieć „pragnąć”, ale „decydować” bez żadnego wahania. Wola nie akceptuje.Czasami zdarza mi się zadać pytanie: gdyby Jezus żył współcześnie, do jakiej kategorii osób by mnie zaliczył? Jaką ocenę bym dostał w odniesieniu do tego, jak wprowadzam lub nie wprowadzam w życie Jego nauk? Przypowieść o siewcy jest idealna, żeby odpowiedzieć na to pytanie..

Blog mr32

Stwórcy. 2007-11-15


Roztacza miłą wonność


Biblia mówi o szczególnym aromacie - o wonności, którą ma wydzielać każda córka Boga. Mówi o wonności poznania Jezusa. Wonność poznania Jezusa to nasze nowe życie,.

Z nauce, tym bardziej podważamy prawdy dogmatyczne głoszone przez kościół. Zrobiło mi sie strasznie smutno i zasiał we mnie ziarnko niepokoju. Otworzyłam Biblię, akurat na tej przypowieści i poczułam się ziarnkiem , które padło na ciernie.

Komentarzy: Komentarzy: 8 Przypowieść o siewcy. 2007-11-05

"Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, niektóre.

Przyjazny blog księdza Karola

Jeremiasza z pierwszego czytania: „Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat.” Pan Bóg zna nasze serce. I również do nas mówi: „Ja jestem z tobą – wyrocznia Pana – by cię ochraniać. Będą walczyć przeciw tobie, ale nie zdołają cię [zwyciężyć].”
Niech te słowa dodadzą nam siły do głoszenia Ewangelii. Najpierw swoim życiem, swoim przykładem. Jeśli będzie trzeba – słowem. Jeśli będzie.Nad jeziorem i bardzo wielki tłum ludzi zebrał się przy Nim. Dlatego wszedł do łodzi i usiadł w niej /pozostając/ na jeziorze, a cały lud stał na brzegu jeziora. Uczył ich wiele w przypowieściach i mówił im w swojej nauce: Słuchajcie: Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, jedno padło na drogę; i przyleciały ptaki, i wydziobały je. Inne padło na miejsce skaliste, gdzie nie miało wiele ziemi, i wnet wzeszło, bo nie było głęboko w glebie. Lecz po wschodzie słońca przypaliło się.W końcu padły na ziemię żyzną, wzeszły, wyrosły i wydały plon: trzydziestokrotny, sześćdziesięciokrotny i stokrotny. I dodał: Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha. A gdy był sam, pytali Go ci, którzy przy Nim byli, razem z Dwunastoma, o przypowieść. On im odrzekł: Wam dana jest tajemnica królestwa Bożego, dla tych zaś, którzy są poza wami, wszystko dzieje się w przypowieściach, aby patrzyli oczami, a nie widzieli, słuchali uszami, a nie rozumieli, żeby się nie nawrócili i.